1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој бренд би сакале да го имаме во Македонија?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Cakica, 23 февруари 2012.

 1. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Често се соочуваме со проблемот дека кај нас неможеме да си купиме се што сакаме поради слабата понуда па одиме на шопинг надвор од Македонија , симнуваме модели од интернет па бараме добра шнајдерка , добар материјал па се случува и да не излезе онака како што сме замислиле.
  Ви се случува ли тоа често ?
  Што ви недостига кај нас?
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Тие ми се први 6 на листа, брендови за широка потрошувачка со нормални цени и големи попусти и распродажби.
   
  На Sarah123, Chocoholic и Hipster им се допаѓа ова.
 3. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  641
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  A посебно омилени ми се Lindex и H&M :)
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  Бурбери ми е омилен бренд.
  Ама џабе ќе го имаме овде кога капутите му се колку 5 просечни македонски плати.
  Така да,не верувам дека некогаш нешто ќе купам од таму! :D
   
  На Ikky1.5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  177
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  Pull & Bear .. и Sfera! :)
   
 6. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  По бутиците тек-тук може да се најде некое брендирано парче, али не е то то.
  Баш би сакала да има официјални продавници на Бершка, Х&М, Форевер21.. имаат стварно многу убави и квалитетни работи. Досега сум купувала од овие брендови во бутици али не се официјални дистрибутери..
  би било добро да ги има официјалните да бидеме сигурни што купуваме.
  Во Скопје информирана сум дека има некои од овие, колку е точно не знам.. би било супер ако се распространат и во другите поголеми градови :)
   
 7. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Пол:
  Женски
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  Zara,Marks & Spencer,H&M,Bershka,tally weijl (повторно да се отвори)Jennyfer...ɞ
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  [​IMG]
  Секој ден му се молам на Господ да ја имаме продавницава и во Македонија!!!! :doh:
   
  На B.Waldorf и Shoe-Gal им се допаѓа ова.
 9. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  КОЈ БРЕНД БИ САКАЛЕ ДА ГО ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА

  [​IMG]
  [​IMG]
  Поима неам дали е дозволено да се ставаат козметички брендови тука,ама јас сум изгорена за овие две :angel:
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  За нашиот стандард и тоа што ние ќе можеме да си го дозволиме Zara,H&M,Bershka,Pull&Bear,forever21,topshop.. нз има и др на овие се сетив сега. Но цените да бидам како во USA и попустите да не бидат од пр. 1500 на 1200 се знае што е попуст не за џабе цела Македонија е во Грција.
   
 11. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
 12. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  H&M, Zara, Pull&Bear, forever21 и Ikea.
  На овие ми текнува во моментов, сигурно има повеќе. :)
   
 13. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  57
 14. Arwen.Evenstar

  Arwen.Evenstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  H&M, Sfera, Forever 21, C&A, Pull&Bear :)
   
 15. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  ZARAAAAAAA :) dm,Rossman,Duglas.
   
 16. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Поголемиот дел од мојата облека е од него. Во Швајцарија облеката со овој бренд не е воопшто скапа. Би сакала да го имаме и во Македонија но по можност со нормални цени :wasntme:

  [​IMG]
   
 17. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  па зара ама зара ќе донесат сега со новиов шопинг центар што го прават..,иначе H&M ако го донесат пресреќна би била! :)
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  H&M и Zara само се плашам дека ако дојдат кај нас ќе се преценуваат со цени и моделите нема да бидат тоа тоа, како што е случај си Манго и со Њујоркер.
  И една марка што ја има во Словенија C&A има работи за буквално без пари, јакни по 10 евра фармерки за 3 евра а стил и квалитет на H&M!
  [​IMG]
  И Икеа!
   
 19. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Massimo Dutti, Zara, H&M, forever21, WhiteHouse|BlackMarket , и Guess :wasntme:
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Повеќето веќе сте ги набројале, Зара, Бершка, Страдивариус, Сфера, Х&М, Алдо, пак да отворат Тели Веил, а најмногу сакам да отворат аутлет на гореспоменативе продавници, особено на Манго, па да купуваме да не речам беспари :)
   
  На WeHeartIt му/ѝ се допаѓа ова.