Кој ви е омилен македонски женски вокал, а кој најнеомилен ?

Дискусија во 'Музика' започната од Madonna, 16 септември 2011.

 1. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  137
  Омилена ми е Калиопи..отсекогаш и засекогаш.. секоја од песните и се емотивна приказна..Гласот нејзин лекува..и го разнежнува најсуровото срце ..
  А, најнеомилена ми е Л.Кочовска......
   
  На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Кој вие омилен македонски женски вокал,и најмалку омилен ?

  Каролина можам да ја слушам цел ден, а не ја поднесувам ама ич, онака коа ќе ја видам се ежам Е.Ристеска
  [​IMG]
   
  На Jecichka и mileystar им се допаѓа ова.
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Кој вие омилен македонски женски вокал,и најмалку омилен ?

  Омилени:Елена Ристевска,Калиопи,Кристина Арнаудова
  Најмалку омилена-Каролина Гочева,Ребека
   
  На Christyn и mileystar им се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Омилен македонски женски вокал ми е Ружица од АРЕА..
  Додека најнеомилен ми е Ева Нединковска... :geek:
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.827
  Допаѓања:
  75.681
  Пол:
  Женски
  Омилен вокал- Каролина Гочева
  Најнеомилен- Калиопи, Тамара Тодевска, Викторија Лоба
   
 7. viva.la.vida

  viva.la.vida Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  Омилен: Калиопи :inlove:
  Неомилен: Ноне :@
   
  На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  Омилена ми е Каролина, а најнеомилени ми се Калиопи и Елена Ристевска
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Омилени искрено и немам ама како прекрасни вокали ќе ги издвојам Маја Оџаклиевска, Калиопи, Лидија Кочовска. Вакви, онакви, глас имаат прекрасен и тука нема збор.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Омилени ми се:Елена ристевска,Викторија Лоба итн
  Најнеомилени:Kaролина,Калиопи :D
   
 11. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Немам омилени женски македонски вокали, а ги мразам цурите од типот: Адријана Ацевска. Ако тоа може да се нарече вокал.. :x
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 12. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Омилени- Калиопи
  Не ги поднесувам- Каролина, Тамара Тодевска, сите wanna be спонзоруши/пеачки, и онаа пуфлата од идол како се викаше... Билјана ми се чини, со Иван што е во врска. :)
   
  На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Омилен- Каролина Гочева, Калиопи,Тамара, Tуна и Елена Ристеска а најнеомилена онаа Маја Вукучевик.
   
 14. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.609
  Омилен: Дани дефинитивно.
  Најнеомилен: Андријана Кеш (ако може да се каже дека е некој вокал) |(
   
 15. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Омилен: Kаролина
  Најнеомилен:сите "кеш-кеш" пејачки како Сузана, Адријана итн.
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Narce

  Narce Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Омилени Калиопи,Кристина Арнаудова,Тамара
  Најнеомилени -турбо сите до еденнннн
   
  На Christyn и Madonna им се допаѓа ова.
 17. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  каролина и дани а најнеомилен сузана гавазова(гологазова)
   
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  Омилена Кристина Арнаудова, најнеомилени Дани и Каролина.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Омилена Дани, и секако најнеомилени сите од македонскиот турбофолк на чело со Андријана.
   
 20. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Омилени:Каролина Гочева, Калиопи, Маја Оџаклиевска
  Неомилени:Елена Ристевска, и сите турбофолк(пеачки) проститутки и ороспии (се извинувам за зборојве ама така ем тера) како Адријана Ацевска, Сузана Гавазова...... ми се лоши од нив :puke:
   
  На hrcace и supergirl22 им се допаѓа ова.