Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    836
    Допаѓања:
    400
    Вака, сакам да ве замолам да ми препорачате добар гинеколог за порагај, а и за водење на бременост... Една моја блиска личност е бремена, 4ти месец, но сакаме за нејзината бременост најдобра личност која ќе и ја води бременоста до крај и ќе ја породи, со оглед на тоа дека е и во поодминати години а ова и е прва бременост ( и сега оди на гинеколози меѓутоа не сме баш задоволни)... :rofl:
     
  2. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    jas sum mnogu zadovolna od HADZI LEGA on me poragase mnogu fin i dobar doktor,raboti vo remedika.
     
    На BabyStyle и espana им се допаѓа ова.
  3. aleksandra-acka

    aleksandra-acka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Jas vi ja preporacuvam doktorkata Elena Petrova vo Remedika
     
    На eli25, macy28102012 и sonce1601 им се допаѓа ова.
  4. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Мене ме пораѓаше,а и ми ја водеше цела бременост д-р Марјан Стојовски, но за жал пред некој месец го фатија како прима мито и во моментов не работи. Сега одам кај д-р Елена Петрова во Ремедика и е океј
     
  5. georgina-mila

    georgina-mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Јас ти ја препорачувам Др. Гордана Петревска од Систина...нема подобра од нејзе...Пред се е добар психолог...Со нејзе бременоста и пораѓајот е песна...Јас се породив со царски рез, станав без проблем, а раната воопшто не ме болеше...побарај ја и нема замена... :hai: :hai: :hai:
     
  6. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    836
    Допаѓања:
    400
    Ќе може ли да ми го дадеш нејзиниот број, и да ми кажеш колку те чинеше пораѓајот... Мене д-п Палчевски ми го препорачуваа исто од систина... Се има некој кај него породувано?
     
  7. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    ме интересира дали некоја од вас е била на преглед кај др.органџиски и го препорачаа на сестра ми како еден од најдобрите доктори со многу современа опрема а неговата клиника се наоѓа во штип доколку некој е имал такво искуство нека сподели овде.
     
  8. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Мене ме пораѓаше др.Палчевски и човекот е премногу добар (јас имав многу тежок пораѓај ,со многу проблеми ,но тој во ниту еден момент и со ниту една постапка не ме обесхрабри или исплаши ) Прекрасен е и како човек и како доктор и кај него забележав вистинска грижа за пациенти. Сега е во Ремедика барем јас така мислам .
     
  9. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    благодарам за мислењето нас овој ни го препорачаа бидејки имаме проблем сестра ми е бремена а има миом на матката и сме во двоумење што да правиме додека е се уште во првите месеци сите велат различно
     
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.719
    Кратко и јасно, кај него-НЕ!
    Остај што е опремен, да си има опрема ама :!: :!: само гледа пари да земе. Истите пари ќе си ги дадете во Скопје во Систина или Ремедика, каде што услугата и квалитетот на работата не се воопшто за споредба со Органџиски. А за неговата стручност не сакам да правам муабет. А за неговите пациенти што тој им е матичен немам што да кажам, добиваш услуга по 3 месеца чекање ред за преглед, а ти наплатува ко итен случај во 3 ноќеска.
     
  11. monikabelluci

    monikabelluci Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Голема благодарност до доктор Органџиски и стариот и младиот.Благодарение на нив имам две керки близнаци.Понекогаш може да се причека но тоа е затоа што доаѓаат пациенти од цела Македонија а докторите оделуваат големо внимание за секој пациент.Сум била и во Систина И Ремедика но вниманието што ке ви го посветат овие доктори нема да го добиете никаде.
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    дури сега видов дека си пишала сестра ми веќе беше на преглед таму од наши познати слушнавме дека скапо наплака на преглед и точно е тоа а дали ке оди понатаму незнам и кажале да почека извесно време за да видат како напредува бременоста.
     
  13. cacko5

    cacko5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    devojki zdravo.mene maticen ginekolog mi e dr.vaso korunoski.prezadovolna sum i go preporacuvam na sekoja.vnimatelen,grizliv i odlicen doktor :)))))))))
     
    На danielka0507 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. GARFIELD

    GARFIELD Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Zdravo na site :rofl: :rofl: :rofl: Jas samo sto se zacleniv,ama veke so denovi ve citam........Sakav samo da kazam deka i mene maticen ginekolog mi e dr.Vaso Korunovski i deka covekot e zakon.......Mene mi ja vodese celata bremenost i na kraj mi najde i doktor koj sto ke me poraga,a toa e dr.Kirovski od Cair.Jas sum prezadovolna i od nego...iako sum porodena so carski rez( posto maliot mi bese svrten karlicno)stanav na noze vednas po simnuvanje vo soba,ranata mi e mnogu mala,brzo se oporaviv,taka da srdecno vi gi preporacuvam ovie dvajca strucnjaci.

    [mod-kirilica:2rzvizjh][/mod-kirilica:2rzvizjh]
     
    На germanikus, danielka0507 и ireta им се допаѓа ова.
  15. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    И јас одам кај д-р Васо Коруновски веќе 10 години и исто сум презадоволна..И јас го препорачувам на сите што се двоумат да си отидат кај него..Докторот е супер..грижлив, внимателен, и експерт...
     
  16. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Temata e koj ginekolog ve poroduvase a ne koj vi e maticen ili kaj koj ginekolog odite, bi sakala da se drzite do temata zasto forumov ima i clenovi na koj im se blizi poragajot pa sekoja informacija kako i preporaka bi im bila dobrodojdena.

    [mod-kirilica:2c00f6gu][/mod-kirilica:2c00f6gu]
     
    На xSanjax и AIT им се допаѓа ова.
  17. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Само најдобронамерно морав да напишам НИКАКО Коруноски лелеееее коса ми се дига од докторов непрофесионален.И јас пишав дека сум задоволна од него додека не отидов во ремедика (фала богу што отидов таму) Којзнае што ќе беше ако не отидов.Ни на најголем непријател нема да му го препорачам :@
     
    На Nairobi88 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405
    Честитки до сите идни мамици и со лесно да ви е бременоста и порагањето. :clap:
    Розалија убаво напишала , темава е за кој гиниколог ве породувал а не кој ви е матичен , гледам некој феминки ја измешале работава.
    Матична ми е Наде Ѓеровска од Мама Бебе.
    Сега сме 27 недела и највероватно ке се порагам во Чаир, иако Држава ми е на 2 минути од дома, .Ме интерсера кој има искуство со оваа клинка и кој доктор го препорачувате.
    Ви благодарам и со лесно на сите уште еднаш :)
     
  19. rozalija

    rozalija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Nemam licno iskustvo od cair no komsivka moja i drugarka se porodija vo cair i premnogu se zadovolni od doktor kirovski.
    So prvata bremenost me poragase doktor Pancevski vo sistina taka ke bide i sega za ovoj poragaj,inaku sega sum 31 nedela,Pozdrav do site trudnicki i so lesno :)
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.390
    Допаѓања:
    87.640
    Др. Палчевски ... колку е само сталожен, спокоен. Иако поминаа 10 год., како сега да му го гледам погледот полн со разбирање. Едноставно се чуствував - во сигурни раце.

    А и сите викаат - има лесна рака :)
     
    На cresa-jagoda, UbavkaBube и AIT им се допаѓа ова.