1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  398
  Вака, сакам да ве замолам да ми препорачате добар гинеколог за порагај, а и за водење на бременост... Една моја блиска личност е бремена, 4ти месец, но сакаме за нејзината бременост најдобра личност која ќе и ја води бременоста до крај и ќе ја породи, со оглед на тоа дека е и во поодминати години а ова и е прва бременост ( и сега оди на гинеколози меѓутоа не сме баш задоволни)... :rofl:
   
 2. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  461
  jas sum mnogu zadovolna od HADZI LEGA on me poragase mnogu fin i dobar doktor,raboti vo remedika.
   
  На BabyStyle и espana им се допаѓа ова.
 3. aleksandra-acka

  aleksandra-acka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  6
  Jas vi ja preporacuvam doktorkata Elena Petrova vo Remedika
   
  На eli25, macy28102012 и sonce1601 им се допаѓа ова.
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Мене ме пораѓаше,а и ми ја водеше цела бременост д-р Марјан Стојовски, но за жал пред некој месец го фатија како прима мито и во моментов не работи. Сега одам кај д-р Елена Петрова во Ремедика и е океј
   
 5. georgina-mila

  georgina-mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Јас ти ја препорачувам Др. Гордана Петревска од Систина...нема подобра од нејзе...Пред се е добар психолог...Со нејзе бременоста и пораѓајот е песна...Јас се породив со царски рез, станав без проблем, а раната воопшто не ме болеше...побарај ја и нема замена... :hai: :hai: :hai:
   
 6. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  398
  Ќе може ли да ми го дадеш нејзиниот број, и да ми кажеш колку те чинеше пораѓајот... Мене д-п Палчевски ми го препорачуваа исто од систина... Се има некој кај него породувано?
   
 7. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  ме интересира дали некоја од вас е била на преглед кај др.органџиски и го препорачаа на сестра ми како еден од најдобрите доктори со многу современа опрема а неговата клиника се наоѓа во штип доколку некој е имал такво искуство нека сподели овде.
   
 8. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Мене ме пораѓаше др.Палчевски и човекот е премногу добар (јас имав многу тежок пораѓај ,со многу проблеми ,но тој во ниту еден момент и со ниту една постапка не ме обесхрабри или исплаши ) Прекрасен е и како човек и како доктор и кај него забележав вистинска грижа за пациенти. Сега е во Ремедика барем јас така мислам .
   
 9. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  благодарам за мислењето нас овој ни го препорачаа бидејки имаме проблем сестра ми е бремена а има миом на матката и сме во двоумење што да правиме додека е се уште во првите месеци сите велат различно
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Кратко и јасно, кај него-НЕ!
  Остај што е опремен, да си има опрема ама :!: :!: само гледа пари да земе. Истите пари ќе си ги дадете во Скопје во Систина или Ремедика, каде што услугата и квалитетот на работата не се воопшто за споредба со Органџиски. А за неговата стручност не сакам да правам муабет. А за неговите пациенти што тој им е матичен немам што да кажам, добиваш услуга по 3 месеца чекање ред за преглед, а ти наплатува ко итен случај во 3 ноќеска.
   
 11. monikabelluci

  monikabelluci Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Голема благодарност до доктор Органџиски и стариот и младиот.Благодарение на нив имам две керки близнаци.Понекогаш може да се причека но тоа е затоа што доаѓаат пациенти од цела Македонија а докторите оделуваат големо внимание за секој пациент.Сум била и во Систина И Ремедика но вниманието што ке ви го посветат овие доктори нема да го добиете никаде.
   
 12. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  дури сега видов дека си пишала сестра ми веќе беше на преглед таму од наши познати слушнавме дека скапо наплака на преглед и точно е тоа а дали ке оди понатаму незнам и кажале да почека извесно време за да видат како напредува бременоста.
   
 13. cacko5

  cacko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  devojki zdravo.mene maticen ginekolog mi e dr.vaso korunoski.prezadovolna sum i go preporacuvam na sekoja.vnimatelen,grizliv i odlicen doktor :)))))))))
   
  На danielka0507 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GARFIELD

  GARFIELD Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Zdravo na site :rofl: :rofl: :rofl: Jas samo sto se zacleniv,ama veke so denovi ve citam........Sakav samo da kazam deka i mene maticen ginekolog mi e dr.Vaso Korunovski i deka covekot e zakon.......Mene mi ja vodese celata bremenost i na kraj mi najde i doktor koj sto ke me poraga,a toa e dr.Kirovski od Cair.Jas sum prezadovolna i od nego...iako sum porodena so carski rez( posto maliot mi bese svrten karlicno)stanav na noze vednas po simnuvanje vo soba,ranata mi e mnogu mala,brzo se oporaviv,taka da srdecno vi gi preporacuvam ovie dvajca strucnjaci.

  [mod-kirilica:2rzvizjh][/mod-kirilica:2rzvizjh]
   
  На germanikus, danielka0507 и ireta им се допаѓа ова.
 15. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  И јас одам кај д-р Васо Коруновски веќе 10 години и исто сум презадоволна..И јас го препорачувам на сите што се двоумат да си отидат кај него..Докторот е супер..грижлив, внимателен, и експерт...
   
 16. rozalija

  rozalija Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Temata e koj ginekolog ve poroduvase a ne koj vi e maticen ili kaj koj ginekolog odite, bi sakala da se drzite do temata zasto forumov ima i clenovi na koj im se blizi poragajot pa sekoja informacija kako i preporaka bi im bila dobrodojdena.

  [mod-kirilica:2c00f6gu][/mod-kirilica:2c00f6gu]
   
  На xSanjax и AIT им се допаѓа ова.
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Само најдобронамерно морав да напишам НИКАКО Коруноски лелеееее коса ми се дига од докторов непрофесионален.И јас пишав дека сум задоволна од него додека не отидов во ремедика (фала богу што отидов таму) Којзнае што ќе беше ако не отидов.Ни на најголем непријател нема да му го препорачам :@
   
  На Nairobi88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  Честитки до сите идни мамици и со лесно да ви е бременоста и порагањето. :clap:
  Розалија убаво напишала , темава е за кој гиниколог ве породувал а не кој ви е матичен , гледам некој феминки ја измешале работава.
  Матична ми е Наде Ѓеровска од Мама Бебе.
  Сега сме 27 недела и највероватно ке се порагам во Чаир, иако Држава ми е на 2 минути од дома, .Ме интерсера кој има искуство со оваа клинка и кој доктор го препорачувате.
  Ви благодарам и со лесно на сите уште еднаш :)
   
 19. rozalija

  rozalija Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Nemam licno iskustvo od cair no komsivka moja i drugarka se porodija vo cair i premnogu se zadovolni od doktor kirovski.
  So prvata bremenost me poragase doktor Pancevski vo sistina taka ke bide i sega za ovoj poragaj,inaku sega sum 31 nedela,Pozdrav do site trudnicki i so lesno :)
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  87.634
  Др. Палчевски ... колку е само сталожен, спокоен. Иако поминаа 10 год., како сега да му го гледам погледот полн со разбирање. Едноставно се чуствував - во сигурни раце.

  А и сите викаат - има лесна рака :)
   
  На cresa-jagoda, UbavkaBube и AIT им се допаѓа ова.