1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.682
    др елизабета матевска или дз панчевски најдобри со повеќе од 20 години искуство
     
    На tambelina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    100
    Ако може препорака за доктор за породување во Систина
     
  3. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Др. Панчевски.
     
  4. Dragana Gj.

    Dragana Gj. Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Iskustva so dr.palcevski ?
     
  5. Zumbulce27

    Zumbulce27 Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Iskustva od poliklinika cair, i koj doktor ve poragase? Pozz
     
  6. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Со првата бременост во ГАК др. Јосиф и сум презадовна цел живот ќе го благословувам.
     
  7. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    144
    Vo cair me porodi dr. Minur Nedzipi i sum premnogu zadovolna.Bev so carski rez porodena posto bev so pominat termin 10 dena a bebe ne saka da iskaca ni so provokacija.Ostanatite lekari sto se izvikani na forumov tuka ( ke go potenciram Mladen Risteski) mi ostavija prilicno los vpecatok.( derenje na pacientki i sl.Uslovite se izdrzlivi za 3 dena vo bolnica i ostanatiot kadar vo bolnicata bese ok.
     
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    Јас не сум начекала доктор да се дере на пациентки, ниту еден! Лошо понашање видов само од болничарките и тоа само од одредени.

    Со пороѓај имам искуство исто со Неџипи, првиот пат со Исмаили и ќе кажам штета што Исмаили не пораѓа моментално на редовна база.
    @Zumbulce27 Чаир ти е само гинекологија, не е поликлиника, и кој доктор да ти се погоди сите се стручни и фини.
     
    На CurlyBlossomGirl и mssuniquee им се допаѓа ова.
  9. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.253
    Допаѓања:
    19.272
    Пол:
    Женски
    Еве на мене ми се дереше како ненормален Младен. И уште на неколку жени после дознав дека исто им правел, дека ги држел до крај што кај некој дошло и до смрт на новоеоденчето. Тука на форумов има членка ( не би да ја тагнувам да отворам стари рани) ако види сама нека пише. Уште една жена од мојава околина исто поради него изгуби бебе. И од неодамна случајно на маж ми колега неговата сопруга ја пораѓал тој и за малку ќе дошло до истиот исход. Има добиено неколку тужби до сега.
     
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    Добро, значи се работи само за др. Младен, но ти зборуваше во множина дека и други го прават.

    За да дојде до смрт треба навистина да има причина, не е само поради то што ги држел до крај. Тоа значи дека докторов не знаел да процени ситуацијата кога тргнало нешто наопаку.

    А за што ти се дерел ако не е проблем?
     
  11. 123baby

    123baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна, многу е детален и посветен, мојот пораѓај ми е прекрасно сеќавање.
     
    На Dragana Gj. и Martka им се допаѓа ова.
  12. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.253
    Допаѓања:
    19.272
    Пол:
    Женски
    Може погрешно сум се изразила не зборам за сите, а и не можам да кажам за другите доктори бидејќи немам искуство со нив. Ама со Младен имав. Кај мене беше тоа што имав плацентата превиа и папочната врвца беше околу вратот на бебето. На предпородилно горе на ЦТГ почнав многу да крварам, два пати постелнина ми сменија и спавќа бев како некој да ме заклал буквално. Бабицата и другата сестра што беше цело време викаше " ова не ми се свиѓа" и повеќе пати го викаше докторов за да му каже што мисли и дека треба да отворат сала за царски. Овој ни да чуе плус тешко се отварав, водењакот ми го пукнаа при преглед. Кога ме ставија на бокс и ми дадоа провокација бебето се качи погоре, предходно си беше наместено. Се отворив, а бебето не се местеше почнав да добивам напони и му кажав, а овој почна да се дере " што напињаш на ти како сивоња некој кога ќе ти кажам јас ќе почнеш. Јас не напнував тогаш сами ми доаѓа папоните. Заради плацентата имав напони кој не можев да ги контролирам. Овој постојано се дереше " видија ти ме слушаш што ти зборам тебе ма што напињаш како сивоња". Дури и шамар си добив. Почнаа да паѓаат тоновите на бебето и тој почна " Види ја сакаш бебето да си го угушиш". Добро што бабицата и другата сестра беа смирени и ми зборуваа нормално решив да не го слушам овој само бабицата да ја слушам и фала му на Бога со 2-3 напнувања се роди, ама не заплака одма и беше модро, сиво некако. Го однесоа и после неколку мига заплака. Од кога се породив дојде и уште еден доктор и кога ме виде рече " што ти направиле овие бе" бев многу дури и внатрешно распукана па ме шиеа со анестезија. Додека бев сеуште на бокс ја слушнав бабицата како збори со сестрата и болничарката " заврши со добро инаку можеше многу лошо да биде". И така е фала му на Бога што за заврши добро. После дента кога дојде на визита место да ми објасни што како да правам со раната дрско ми одговори друг пат ако раѓам да не доаѓаам таму.
     
    На WildMk, Sexybaby86, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.030
    Допаѓања:
    40.200
    Previa ne smee da ragja prirodno. Si imala srekja.
     
    На WildMk, forumce и tambelina им се допаѓа ова.
  14. tambelina

    tambelina Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Феминки да не има информација некоја од вас кој гинеколог е сега во Кавадарци на местото на др.Бранко Поповски?
     
  15. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.198
    Пол:
    Женски
    Da da so previa ne e trebalo da te ostave prirodno da ragas I kaj mene mislea na pocetokot oti previa no ne e sega e vo red postelkata a za derenje veruvam I mene taka pred nekojden mi se derese eden gin ovde vo strumica
     
  16. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.867
    Допаѓања:
    4.844
    Пол:
    Женски
    Девојки храбро и сите вакви доктори да ги пријавувате,се запрепастив од ова што го читам,па ве ставаат на ризик и вас и беба.СРАМОТА!А тој е мажот на Ребекана.
     
    На spacegirl92, WildMk и didisi им се допаѓа ова.
  17. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.840
    Допаѓања:
    164.504
    Пол:
    Женски
    Кој тој е маж на Ребекана ?
    И која е Ребекана ?
    Ме заинтересира сега
     
  18. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.867
    Допаѓања:
    4.844
    Пол:
    Женски
    Ребека пејчката...Марјан Ристески нешто има во неговиот поглед што не ми се допаѓа а не па да ја работи оваа одговорна работа.Ако не грешам.......
     
  19. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.756
    Допаѓања:
    173.447
    Пол:
    Женски
    Нешто си грешка. Маж ѝ на Ребека се вика Милан.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tambelina

    tambelina Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Сега гледав на мој термин и уште си стои др.Бранко како единствен специјалист , а не е повеќе таму . Ме фаќаат паники од прашањето "Кој ли ќе ме пораѓа?" :worried: