1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

  1. little-girl

    little-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ваш совет за пораѓај и следење на бременост?
    Дали најпрво Ре-медика или Систина? и навистина добри доктори од таму дали имате да ми предложите?
     
  2. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Ne menuvaat voopsto tamu kade sto lezat tie sto se bremeni
     
    На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Ако можеш да си дозволиш избери една од нив. Верувам дека ќе ти биде прав избор.
    Јас немам замерка за ништо од ремедика. Мојата докторка е Петрова, ама се погоди за време на бременоста на боледување и ме префрли кај Зоран Јовановски. Посветен максимално. Ми се јавувал некогаш и сам да праша ... Ептен смирен, стручен ... по неколку пати ми доаѓаше во визита. И Ефремовски е ок многу :)
     
    На stevemila, Coco31, little-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.631
    Допаѓања:
    170.843
    Пол:
    Женски
    Еве и јас потврдувам за сите тројца што ти ги кажала @eli25 :)
     
    На CaraMia, little-girl и eli25 им се допаѓа ова.
  5. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Не жали по Палчевски.
    Кај беше платен и претплатен, награден и со сите нишани распекмезен, и дупна бешика на мајка ми и не и кажа.
    Ништо страшно, само шеташе со катетер 9месеци и после уште една безпотребната операција, плус стресови и трауми.
    Не знам, може индивидуално е, се сложувам со членката горе дека се претерува на темава, се влева страв, но добро е да знаеме каде одиме. Ако стариот Палчевски бил врв од гинеколог, не важи и за син му, за жал.
     
    На monik55 и stevemila им се допаѓа ова.
  6. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Женчиња ве читам и искрено многи сум изненадена. Јас се породив сега на 5 јули во Чаир и ме породи др Младен.
    Ме прими дента околу 5ч. Др.Илиевски пошо он м водеше од 8 месец, ме остави на патолошка и ми рече вечер ако не се породиш утре сабајле јас ќе те пораѓам а др Младен беше дежурен таа вечер.
    Мене бебето ми го водеа како СГА.Прво ме провери др. Пранвера и бев 4 прсти отворена околу 21ч, со толку и ме примија. Кај 11 дојде Младен кај мене у соба и ми кажа дека пак ќе ме стават на ЦТГ а после ке дојде да ме прегледа. Кога ме прегледа вев 5-6 прсти отворена и ми рече дека ќе ме пораѓа вечерта. Мене бебето ми го водеа како СГА ми го мереа мн мало сите доктори околу 2400 и се мислеа дали ќе издрже природнен пораѓај. Кај 1ч вечерта Младен ме зема во родилна, ме ставија на ЦТГ и ми рече дека ќе чекаме сама да се отворам. Јас немав болки до кај 5 сабајле. Од 5 и 15 ме фатија болки,бев 8 отворена, во 5 ипол ме качија на бокс, водењакот ми пукна во 5:45 а се породив во 5:55. Др. Младен ме проверуваше цело време вечерта, на боксот ми даваше насоки што да правам, ми ја држеше раката сега кога ќе ми текне на тоа срам ми е. После наредните денови секој ден идеше у соба и тој и др. Зоран да ме видат, да прашат нешто да не ми треба, за бебето прашуваа инаку бебето се роди здраво 2700 тешко. Јас сум задоволна од др Младен, мене ми се претстави како пријатен човек. Во петокот бев на контрола кај др.Зоран се сретнавме у ходник у Чаир ме праша како сум, како е бебето.
    Јас генерално сум задоволна од Чаир. И од доктори и од сестри и од акушерки.
     
    Последна измена: 24 јули 2018
    На Maja92@, Kitten, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Како ти рече здраво јас сум Младен и сум доста пријатен човек Пихххх.Сигурно си му оставила добар впечаток бидејќи не е ист со сите.а ЗА Зоран само пофални зборови.
     
    На VDT2906 и CaraMia им се допаѓа ова.
  8. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.834
    Пол:
    Женски
    Некоја од Битола на државна болница што се пораѓала нека сподели искуство :wasntme: Знам дека сите се жалат од таму ама неможам во Плодност, немам кеш:D
     
  9. tambelina

    tambelina Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    1.556
    Пол:
    Женски
    Ве молам ако има некоја пресна мама што се породила во Кавадарци скорото ? Ракпводител на оделението нема ,што значи нема локален гинеколог туку неделно се менуваат различни и доаѓаат од Ск и немам поима кои се , ниту матичната не знае веќе што да ми каже кога ќе прашам за пораѓај ?! :( Ме фаќа страв не од самиот чин на раѓање , туку страв од несигурност :|:sweat:
     
  10. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Кажи што те интересира? :)
     
  11. Polina1

    Polina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Тофоски Глигор
     
  12. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Sistina bez razmisluvanje
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tri_Bubacki

    Tri_Bubacki Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Искуства со Иво Ќаев?
     
  14. Искра 90Ј

    Искра 90Ј Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2018
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    168
    Искуства со докторката Адела Стефанија во ГАК?
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    ako uspees da te poraga imas sreka ili pak jas i go dolzam zivotot so sinko. Od cela klinika samo taa se nafati da me porodi samo korkaci se pokazaa drugite toa utro vo nejzini race i nejzino beshe sto ke izvadi se nafati hrabro za vakum pa sto bide neka bide. Spasila dva zivoti i moj i na bebe. Ja vidov vcera na gak ama gospod zdravje da i dade

    Zencinja nego tie sto se poragale vo cair iskustvo so Bajalski? Kirovski ke ide na odmor aman letovo bilo krsh za poraganje be
     
    Последна измена од модератор: 1 август 2018
    На fina erika, Meckicja, tambelina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    А што само бајалски ли остана во чаир друг доктор нема летово што не е на одмор во август.
     
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    Ne tuku da go fakam za vrski be. Vaka neide ama od postarite ajde Sega nemam iskustvo da kazam poiskisnite bile bajalski i kirovski. Znaes bev kaj kirovski ama ide na odmor bev nekolku pati kaj zlatevska gak me vodese posle 36 ona ama ete i ona na odmor od vcera a taman imav doverba moze mlada ama nekako me opusti. Koj da prasam nekoj site odat na odmor a bajalski se vrati od odmor pa da si ja probam srekata kaj nego.
     
    На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    Vo Cair dobri se i Georiev i Trajcevski, ako ne se i oni na odmor
     
    На Proletno, fina erika и karak им се допаѓа ова.
  19. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Не е во ред ова што го правите. Имајте филтер малку на приказните, не па уште ги дувате со информации, драма полна вреќа. Сетете се вас колку ви било страв пред пороѓај, а тука секакви приказни. Секоја жена е со својата среќа, не судете. Од ГАК ме вратија со високо пукнат водењак во 28-ма недела, ми рекоа да се вратам кога ќе имам болки! Од Систина и Ремедика ми рекоа дека скапо ќе ме фати да родам ДЕФЕКТНО дете, да си одам државно. Во Чаир не спасија. Вака се пишува кратка приказна за обајснување, иако за тоа има тема. Овде се зборува за доктори. Секоја жена со својата среќа оди, ве молам имајте малку обзир!
     
    На blanco117, mamaJana, CurlyBlossomGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Бајалски е началник на оперативно оделение ако фатиш врски може да те породи Георгиев Димитар не се нафаќа еве одма да ти кажам доаѓа само за негова фамилија е сега ако се погоди на смена тоа е друга работа.Прашај дали Зоран Илиевски е на работа ако не е на одмор и тој е доста добар барем имав јас убаво искуство со него.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.