Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

 1. *malenavolena*87

  *malenavolena*87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2019
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.131
  Пол:
  Женски
  Сосем не ми личи на него сево ова. Ама добро тоа е твое искуство.
  Еве јас кај него одев на прегледи и цтг, број ми даде без проблем, и требаше он да ме порага. Беба одлучи да пука воденик кога он беше надвор од Мк, му се јавив и човекот се ангажира како за свој воспостави контакт со колегите. Дури и нокта додека бев во предродилна се јавуваше да праша какоке ситуација. Утре дента кога ме однесоа во Акушерија после пладне дојде да ме види, ме контролираше за цел престој, а не сум дала никому ни денар (сем што си платив апартман) Ме породи Неџипи и од него сум презадоволна, така да баш ме чуди твојот муабет
  Ама како и за се останато секој со своето искуство, нема два исти случаи а ни човек со двајца исто не се однесува секогаш
  :*
   
  На Мариаа., karak, Jana06 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bisera2020

  Bisera2020 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски

  Dada sekoj so svoeto iskustvo ti ete si pominala super i si prezadovolna. So mene ne bese takov. Broj on sekako treba da mi dade za ete takvi situacii me posramoti pred site u soba.
  Samo ne e vo red da se odnesuva taka so mene cekaj me ke dojdam 2saati cekam ej si otisol doma a mi vika ne mi se sviga ova sto gledam. I uste de be so site ti se plasat za situacijava tvoja pa ne se nafakaat da te pregledaat.
   
  На fina erika му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.579
  Пол:
  Женски
  Мене Илиевски пред две год ме правеше хистероскопија,ова што ти го кажуваш е сосема спротивно од тоа како се однесуваше со мене,пред и по интервенцијата тие три денови додека бев таму цело време ме посетуваше...А број чудно што не ти дал,мене без проблем сам ми ги даде и двата бр и приватен и службен и беше многу фин ми кажа што и да треба да го барам...
   
  На *malenavolena*87 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Др.Дика и др.Илиевски асистент.
  Од Илиевски сум премногу задоволна, на прегледи одев цело време кај него, ако имав нешто проблем му пишував порака а тој обавезно ми враќаше. Дури и кога бев на патолошка разбрал дека сум таму и дојде да ме провери. А за овој Дика прв пат го видов кога дојде да ме пораѓа и после еднаш дојде да ме види во соба и толку. Идиот од човек е спрема мене.
   
  На *malenavolena*87 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво дали може да ми кажете мислење за др.Неџипи Чаир и кој период од бременоста треба да се оди кај него за да се договориш околу пораѓај ?Или треба да барам од матичната да ме прати на преглед кај него ?
   
 6. merina.93

  merina.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  103
  Искуства во Ремедика некој, поконкретно за др Афродита?
   
  На Chuchanov му/ѝ се допаѓа ова.
 7. *malenavolena*87

  *malenavolena*87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2019
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.131
  Пол:
  Женски
  Златен е :)
  Можеш да ја прочиташ мојата приказна во породилни, ама и тука ке ти напишам некој ред :) Бев со друг доктор договорена но беше на одмор и излезе на дежурство на Неџипи да одам цезареа, толку беше фин, се ми објасни, ме опушти, и што е најважно ја заврши работата супер и јас и беба добри :)
  После доагаше да ме посети додеека бев во болница раната ми е зарасната уште во болница така да јас имам многу добро искуство со него
  Што се однесува до закажување за Чаир општо треба да одиш со упат во 36та недела, они така препорачуваат да следат бременост од 36та
   
  На MostSweetGirl и karak им се допаѓа ова.
 8. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за одговорот. Едвај чекам да се породам и се надевам и јас ке имам срека др.Неџипи да ме пораѓа и да помине се како што треба
   
  На *malenavolena*87 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.208
  Допаѓања:
  113.926
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно зошто ви е личен контакт од доктор? 24 саата има доктор во болница кој ќе се погоди на смена - тој. Еве има примери кај што баш во клучниот момент докторот е надвор од државата, непородена никоја не останала.
   
  На Adams, SummerGirl, azelea и 8 други им се допаѓа ова.
 10. *malenavolena*87

  *malenavolena*87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2019
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.131
  Пол:
  Женски
  Sosem tocno :)
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  4.586
  Oдличен. Самo слушаj штo збoри и без гаjле. Тoлку е смирен убавo кажува пред се ќе те oпушти сo муабет.
   
 12. Joki99

  Joki99 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Дали некоја од вас има искуство со докторката Златеска Софија ГАК?
   
 13. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира искуство ако некој има породување кај др Адродита од ремедика...бев на скрининг и беше многу темелна заинтересирана ми се виде како доста добра задоволна сум од прегледот...ако некој се породил кај неа ве молам за искуство
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.534
  Допаѓања:
  69.667
  Супер е Афродита, сум одела кај неа на прегледи кога мојот не бил тука. Баш знаеше да ме опушти кога паничев:)
   
  На mamaorhidea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Здраво дали може да ми кажете искуство за др.Адела Стефанија од Гак ,водење на бременост и порагај фала
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  12.671
  Пол:
  Женски
  Мислење за Ана Данева Маркова?
   
 17. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  3.914
  Имам другарка која ја породи Адела она е презадоволна од нејзе.
   
 18. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  3.914
  Мене ме породи др. Сотир во Плодност јас сум презадоволна од него. Мислам дека предходно работел во државна таму во Битола.
   
  На eta и eliii89 им се допаѓа ова.
 19. eliii89

  eliii89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Da fala ti mnogu
   
  На Adams му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.579
  Пол:
  Женски
  Искуство за порагај на ГАК кај проф Др Марјан Стоевски или Др Маџункова (заборавив како се викаше-инаку е сопруга на Др Никола Маџунков)