Кој гинеколог ве породуваше?

Дискусија во 'Бременост' започната од Viiiiip, 29 август 2010.

  1. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Мајчички имала ли некоја искуство со д-р Владимир Трајковски од ГАК?
     
  2. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Прво поздрав до идните мамички.Друго од мои другарки и лично познавање на м-р д-р Адела Стефанија ви ја препорачувам.Резовите на моите другарки се тенки-влакно.Таа е многу добра со пациентките,подготвена во секое време се ќе направи за своите пациентки
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.575
    Допаѓања:
    320.650
    Пол:
    Женски
    dali vo sistina sami si birate ginekolog koj ke ve poroduva ili koj ke se padne toj?Jas planiram tamu da se porodam zdravje vo 30 ta nedela treba da odam i da se dogovorime.No onaka me zanima kako stojat rabotite?
     
  4. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    сакам да ве прашам нешто. кога треба да почнам да одам на болница или онаму каде што сакам да се породам, незнам колку е вистина, сите околу мене нешто ми кажуваат... дека требало на секој 2 месеци да одам кај тој/таа што сакам да ме породи да ми ја следела бременоста за да имала претстава кога ќе ме пораѓа...
    јас од блиски што имам слушнато, од 7ми месец интезивно почнуваат да одам на болница (државна или приватна сеедно ) за договарање со докторот и слични такви работи..
    може ли некоја да ми кажи искуство.. дури и ми рекоа дека сум била немарлива што не сум ги знаела овие работи, демек незаинтересирана.. навистина ми падна многу неубаво тогаш :/
    може да ми кажете совет?
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.575
    Допаѓања:
    320.650
    Пол:
    Женски
    Бебето 93 со првата бременост кога се порагјав се немав ни видено ни договарано со докторката која ме породи.во 41 недела ме фатиа болки упот си имав векхе од матичен гинеколог и си појдов во болница.Жената фино лепо ме прими прегледа и ме породи за два часа и тоа беше се.ја имав со мене мајчината книшка во која пишуваше се што и треба да знае за бременоста.а до порагај одев еднаш месечно на контрола кај мојот лекар немам правено ни цтг.Но ова не е за скопје зборувам за др град :)
     
    На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Joy, така беше и во Скопје до пред неколку години, по мене многу понормално и по релаксирано, и ништо не ни фалеше, сега додека не станеш другарка со докторот и не почнете по дома да си одите, неможе да те породи (се однесува на сите не на тебе :) )
     
  7. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Д-р Јане Стојковски од РЕМЕДИКА. Најдобар дефинитивно
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мене цела фаланга на Александар Македонски ме пораѓаше... :rofl: Заради компликации невидени глупости, вон Кировски што ми ја следеше бременоста последните 2 месеци, ме пораѓаа и Дика, Абдула, и Јегени правеше влези-излези. Незнам кој што правеше, ама рацете на сите да им се позлатат, со златна лажица да даде Господ да јадат. Царски сум породена плус и пукнав долу малку, раната не се познава после 5 и пол месеци. Како за со четворица доктори во сала, арно поминав! :lol: Во Чаир инаку се одвиваше драмата, заборавив да пишам.
     
  9. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    Битолчанки, да ве прашам нешто, кој гинеколог ми го препорачувате? Зборувам за државно, не приватно :) Некое искуство ваше???
     
  10. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    823
    Мене тој ми правеше лапаро-хистероскопија и после интевенцијата одма забременив. Ептен кул доктор е, стручен и супер однос има. Здравје Боже сега сум 16 недела, но би сакала тој да ме породи.
     
  11. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    742
    за државно во битола на болница дефинитивно ти го препорачувам др никола велјановски
     
    На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.575
    Допаѓања:
    320.650
    Пол:
    Женски
    Дали некоја е породена од страна на Димчев?
     
  13. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас :) само пред многу години, уште кога беше во чаир, само пофални зборови за него, невиден стручњак, професионалец, но пред се човек, за разлика од многу негови колеги. Некаде по темиве имам пишано дека некој роднина ми е, ама тоа нема врска со моето мислење за него, барем јас до сега немам слушнато ниеден негативен коментар за него. Доколку имаш можност да се договориш со него за пораѓај, воопшто не размислувај, нема да погрешиш. Поздравче
     
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.575
    Допаѓања:
    320.650
    Пол:
    Женски
    Rusi фала.Он сега ми ги прави побитните прегледи и ме праша каде ке се порагјам јас реков систина.И он рачунаше како ке се погоди терминот мој со одморот негов.Најверојатно типуваше на тоа он да ме породи.А јас сум ни ваму ни таму со паметот :) никаде за него по нет не најдов искуства од порагјај затоа прашав
     
  15. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Биди среќна што он размислува да те породи, а немора ти да го бркаш. Незнам како да ти го доловам ама навистина е профи и за него сите се само со позитивни критики. По мене не размислувај, договори се со него и уживај, со тоа си завршила голема работа.
     
  16. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    3.497
    Дали некој има искуство со др.Исмаили од Чаир, да напоменам дека пораѓајот кај мене мора да биде царски:(
     
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    Мене ме пораѓаше Исмаили ама природно, супер поминав. Но додека беше тој на смена имаше еден куп жени кои се породија царски од кои едната беше со мене во соба. Многу мал и беше резот и супер помина, па дури ја пуштија дома истиот ден кога и мене.
     
    На pilenka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Има ли некој искуство со прегледеи и пораѓај кај доктор Георгиев од Чаир? Имам ризична бременост, се мислам каде да продолжам со контроли и пораѓај.
     
  19. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    Препорака за добар гинеколог за пораѓај во ремедика? До сега дум била само кај елена петрова ма дкрининзи ама не знам дали и таа пораѓа? Сега сум 4ти несец кога треба да одберам лекар за пораѓај и некој што ќе ме следи од следниот месец?
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.407
    Допаѓања:
    5.364
    Od cel personal samo Adela se nafati da me poraga da e ziva i zdrava site drugi ne se nafatija sto da ne bese ona sega moze ni jas nemase da bidam tuka nitu moeto malo. Vecno ke i bidam blagodarna ;)
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.