1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

  1. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    да не се замараме нон стоп со акни мрсни коси целулит школо .....итн да си гледаме филмчиња и да си ја оладеме главата јас обожавам да гледам филмови секакви само не некои трилери и акции со тепање
    имаку сакам многу комедии и хорори и секако цртани омилени се ми жикина династија, ајс ејџ,
    а на вас?
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    I ja gledam ama koga - kako,sakam komedii,mi se dopagja Gradot na Angelite,filmot e super,imase uste eden ama ne mi teknuva vo momentov kako se vikase,nesto slicno na ovoj film so go kazav prethodno.
     
  3. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    sekogas koga imam vreme, obozavam dobri filmovi , nema nekoj od novive so go nemam gledano
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Обожавам филмови и некогаш ми доаѓа да си се затворам така дома и само филмчиња да си гледам. Најмногу сакам драмии хорори :D
     
  5. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    i jas gledam mnogu filmovi ama najchesto za vikendite!bidejki preku nedelata benan bas i mnogu vreme.


    inaku gi sakam: Ice Age,Freaky Friday, 10 Thigs I hate About you... i ushte mnogu na koi ne im gi znam iminjata a gi imam mnogu pati gledano na televizija. :)
     
  6. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас гледам филмчиња и тоа многуууууу. Најубавото нешто за пред спиење, по еден гледам обавезно пред да си легнам ако не и повеќе, а понекогаш знам и да претерам, па да останам до 5-6 сабајле.

    Обожавам трилери и романтични комедии ;) Исто така и серии сакам многу, а омилена ми е According to Jim (закон е!).
     
  7. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    ооообожавам филмови, серии, цртани...
    и знам да си симнам еден куп филмчиња, сите сезони од некоја серија или да си направам картун најт :D
    дома веќе не колекција- колекцииште имам :lol: тежок филмоман сум и не бирам жанр само ми е битно да е добар филмот мразам чкљ класа...и глупави комедии
     
  8. Almighty

    Almighty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Во различни периоди , различни филмови. Дефинитивно најмногу сакам Психолошки филмови , доста поучни кои те тераат да размислиш малце. Сакам и комедии, анимирани и слични интересни филмчиња. Мразам хорори, после секој таков филм трауми имам. И мана ми е што не памтам наслови од филмови а мн гледам :?
     
  9. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
     
  10. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Филмови поретко гледам ама затоа со серии сум опседната. Нон стоп пратам некоја online. Моментално ја гледам Supernatural. Ако сакате хорор сцени ама многу нереални (за после да не ви биде страв :D ) а + и двајца прекрасни типци во главна улога обавезно ѕирнете ја! :)
     
  11. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас обожавам да гледам филмови да си се кутнам во креветот да изгаснам светло и да си узивам сакам комедии жикина династија, под полна пареа, хорори секакви и цртани филмови пепелашка 3 дел ајс ејџ, атлантида и мн други
     
  12. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас многу сакам да гледам филмови некогаш си се затварам така дома или кога не ни се излегува со дечко ми филмови си гледаме.Сакам некои по лајт филмчиња драми љубовни,комедии...порано многу сакав хорор и оние тинејџерските филмови ама сега ги надраснав,не ми се интересни :lol: инаку гледам филмови што се добри,што ми ги препорачале не гледам глупави филмови,ниско буџетни и со глупави глумци и мразам акции и тепачки!! :D
     
  13. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    се согласувам во врска со акциите сакам акции како транспортер бандитки а не само тепање и бла бла рамантичните филмови се прекрасни еве со дечко ти погледајте го the notebook
     
  14. LadyCroft

    LadyCroft Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    32
    епа да ви кажам јас сум голем филмаџија :lol:
    ги следам дури и филмските вести, интервјуата на омилените актери, како се снимал тој филм, па дури и знам за некои содржини и.т.н.
    сакам хорори, комедии, акции и фантазии, а понекогаш ако има и многу добар трилер...
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    сакам сакам сакам научна фантастика и хорор и се разбира комедии....и обожавам филмови како STEP UP што се со танцување и неизбежните SEX & THE CITY .....па тука некаде може и очајни домаќинки :lol:
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.825
    Пол:
    Женски
    Филмовите ми се еден од омилените начини за тепање време, а особено тоа го правев летото 2009, секој ден спуштав филмови, кои ги гледав навечер... гледам се освен хорори, глупави ми се...
    обожавам fantasy филмчиња, добри трилери, психо трилери, крими филмови, комедии и документарци... знам и по некој мјузикл да изгледам, како и добра акција... важно ми е да има добра приказна, ама ми се случува да изгледам и некое ептен лесно филмче ако сакам да го пуштам мозокот на пасење... и приметив, кога почнаа сериите, едно време не можев филмови да гледам, пошто ништо не ми задржуваше внимание повеќе од саат време (колку што трае во просек една епизода) :lol:
     
  17. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.110
    Гледам, гледам.
    Не многу ангажирано, ама сакам да гледам, особено во друштво или со сестра ми, а најмногу сакам кога гледам со дечко ми, секогаш имаме различна верзија за можниот крај :)
    Последен што го гледав беше Lovely Bones, и не бев нешто особено импресионирана од него. Пред извесно време го гледав Џули & Џулија, многу сладок и мил филм! Аватар го гледав во кино, и само ефектите ми оставија впечаток, а приказната - клише. Интересни ми се за гледање цртани, а го сакам Коралина и Up, многу драг и емотивен цртан филм.
     
  18. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Па еве пошто вечерва не сум излезена, планирам да се опуштам пред телевизор, да видам што имам во компилацијата со цедиња и да одберам некое филмче што не сум го гледала одамна, веќе си направив пуканки.
    Сакам да гледам комедии, мразам хорор филмови! Па човече јас кога ќе седнам пред телевизор сакам да се релаксирам максимално а не да се стегам на секакви чудни звуци и страшни сцени. Имам гледано само неколку хорори и тоа затоа што морам да правам компромис со дечко ми, комедија па хорор :) Сакам романтични комедии иако знаат често да бидат клише.
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Често гледам филмови. Сакам да гледам комедии и романтични филмови.
     
  20. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    so decko mi sekoja vecer gledame filmovi najcesto komedija iili drama