1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

 1. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  да не се замараме нон стоп со акни мрсни коси целулит школо .....итн да си гледаме филмчиња и да си ја оладеме главата јас обожавам да гледам филмови секакви само не некои трилери и акции со тепање
  имаку сакам многу комедии и хорори и секако цртани омилени се ми жикина династија, ајс ејџ,
  а на вас?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  I ja gledam ama koga - kako,sakam komedii,mi se dopagja Gradot na Angelite,filmot e super,imase uste eden ama ne mi teknuva vo momentov kako se vikase,nesto slicno na ovoj film so go kazav prethodno.
   
 3. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  sekogas koga imam vreme, obozavam dobri filmovi , nema nekoj od novive so go nemam gledano
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Обожавам филмови и некогаш ми доаѓа да си се затворам така дома и само филмчиња да си гледам. Најмногу сакам драмии хорори :D
   
 5. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  i jas gledam mnogu filmovi ama najchesto za vikendite!bidejki preku nedelata benan bas i mnogu vreme.


  inaku gi sakam: Ice Age,Freaky Friday, 10 Thigs I hate About you... i ushte mnogu na koi ne im gi znam iminjata a gi imam mnogu pati gledano na televizija. :)
   
 6. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Јас гледам филмчиња и тоа многуууууу. Најубавото нешто за пред спиење, по еден гледам обавезно пред да си легнам ако не и повеќе, а понекогаш знам и да претерам, па да останам до 5-6 сабајле.

  Обожавам трилери и романтични комедии ;) Исто така и серии сакам многу, а омилена ми е According to Jim (закон е!).
   
 7. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  ооообожавам филмови, серии, цртани...
  и знам да си симнам еден куп филмчиња, сите сезони од некоја серија или да си направам картун најт :D
  дома веќе не колекција- колекцииште имам :lol: тежок филмоман сум и не бирам жанр само ми е битно да е добар филмот мразам чкљ класа...и глупави комедии
   
 8. Almighty

  Almighty Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Во различни периоди , различни филмови. Дефинитивно најмногу сакам Психолошки филмови , доста поучни кои те тераат да размислиш малце. Сакам и комедии, анимирани и слични интересни филмчиња. Мразам хорори, после секој таков филм трауми имам. И мана ми е што не памтам наслови од филмови а мн гледам :?
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
   
 10. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Филмови поретко гледам ама затоа со серии сум опседната. Нон стоп пратам некоја online. Моментално ја гледам Supernatural. Ако сакате хорор сцени ама многу нереални (за после да не ви биде страв :D ) а + и двајца прекрасни типци во главна улога обавезно ѕирнете ја! :)
   
 11. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  јас обожавам да гледам филмови да си се кутнам во креветот да изгаснам светло и да си узивам сакам комедии жикина династија, под полна пареа, хорори секакви и цртани филмови пепелашка 3 дел ајс ејџ, атлантида и мн други
   
 12. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам да гледам филмови некогаш си се затварам така дома или кога не ни се излегува со дечко ми филмови си гледаме.Сакам некои по лајт филмчиња драми љубовни,комедии...порано многу сакав хорор и оние тинејџерските филмови ама сега ги надраснав,не ми се интересни :lol: инаку гледам филмови што се добри,што ми ги препорачале не гледам глупави филмови,ниско буџетни и со глупави глумци и мразам акции и тепачки!! :D
   
 13. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  се согласувам во врска со акциите сакам акции како транспортер бандитки а не само тепање и бла бла рамантичните филмови се прекрасни еве со дечко ти погледајте го the notebook
   
 14. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  епа да ви кажам јас сум голем филмаџија :lol:
  ги следам дури и филмските вести, интервјуата на омилените актери, како се снимал тој филм, па дури и знам за некои содржини и.т.н.
  сакам хорори, комедии, акции и фантазии, а понекогаш ако има и многу добар трилер...
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакам сакам сакам научна фантастика и хорор и се разбира комедии....и обожавам филмови како STEP UP што се со танцување и неизбежните SEX & THE CITY .....па тука некаде може и очајни домаќинки :lol:
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.165
  Допаѓања:
  199.925
  Пол:
  Женски
  Филмовите ми се еден од омилените начини за тепање време, а особено тоа го правев летото 2009, секој ден спуштав филмови, кои ги гледав навечер... гледам се освен хорори, глупави ми се...
  обожавам fantasy филмчиња, добри трилери, психо трилери, крими филмови, комедии и документарци... знам и по некој мјузикл да изгледам, како и добра акција... важно ми е да има добра приказна, ама ми се случува да изгледам и некое ептен лесно филмче ако сакам да го пуштам мозокот на пасење... и приметив, кога почнаа сериите, едно време не можев филмови да гледам, пошто ништо не ми задржуваше внимание повеќе од саат време (колку што трае во просек една епизода) :lol:
   
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.250
  Допаѓања:
  43.488
  Гледам, гледам.
  Не многу ангажирано, ама сакам да гледам, особено во друштво или со сестра ми, а најмногу сакам кога гледам со дечко ми, секогаш имаме различна верзија за можниот крај :)
  Последен што го гледав беше Lovely Bones, и не бев нешто особено импресионирана од него. Пред извесно време го гледав Џули & Џулија, многу сладок и мил филм! Аватар го гледав во кино, и само ефектите ми оставија впечаток, а приказната - клише. Интересни ми се за гледање цртани, а го сакам Коралина и Up, многу драг и емотивен цртан филм.
   
 18. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Па еве пошто вечерва не сум излезена, планирам да се опуштам пред телевизор, да видам што имам во компилацијата со цедиња и да одберам некое филмче што не сум го гледала одамна, веќе си направив пуканки.
  Сакам да гледам комедии, мразам хорор филмови! Па човече јас кога ќе седнам пред телевизор сакам да се релаксирам максимално а не да се стегам на секакви чудни звуци и страшни сцени. Имам гледано само неколку хорори и тоа затоа што морам да правам компромис со дечко ми, комедија па хорор :) Сакам романтични комедии иако знаат често да бидат клише.
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.395
  Допаѓања:
  33.952
  Пол:
  Женски
  Често гледам филмови. Сакам да гледам комедии и романтични филмови.
   
 20. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  so decko mi sekoja vecer gledame filmovi najcesto komedija iili drama