Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  гледам филмови онака некоја комедија, романтичен, акција :wasntme: а со дечко ми строго некој тежок хорор |(
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.135
  Филмови обожавам со Џеки Џен или пак хорор :)
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Филм не сум гледала којзнае од кога. Што знам зошто, се немам време, не дека не сакам да гледам.
   
 4. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  39
  Гледам. Драма и хорор,посебно ги обожавам филмовите базирани на вистинска приказна, а понекогаш и комедија.
   
 5. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Обожавам да гледам филмови. Дома си имам приватна колекција и ги имам секакви: комедии, хорори, драми, акциони, анимирани ... Најмногу сакам да гледам комедии, а кога сме во друштво гледаме хорори па сценарија си правиш во главата па дур се вратиш до дома се нешо ти се чини дека некој те следи, дека 1 саат пешачиш, срцето 100 на саат, а оддалечен си само 5 мин :) Поззз :*
   
 6. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  496
  не сум некој фанатик по филмови, ама со нетрпение ја очекувам премиерата на Сексот и градот 2, на крај на недела ќе го прикажуваат во кино, јееееееее
   
 7. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Си гледам филмчиња многу,обожавам комедии,а сакам и акции :inlove:
   
 8. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  1.280
  Гледам филмови во слободно време .. Омилен жанр ми е комедија :) Порано бев баш филмоман но сега немам толку време ...
   
 9. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Порано не гледав многу филмови, освен шпанскине серии :)
  ама во последно време се почесто гледам филмови или на двд или на HBO :)
  омилен жанр ми е комедија ;) а имам гледано и неколку хорори, и више никогаш ПАК хорор!!! :*
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  обожавам хорори омилен ми е егзорцизмот(без цензура) :rock:
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Гледам секакви со исклучок на некои тешки психолошки трилери или пак акции со тепање,пукање и такви ствари :D
   
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  а има ли некој што не гледа хахаха
   
 13. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  9.139
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам да гледам филмови секоја недела купувам имам до сега 135 филмови купено и уште планирам :) Најмногу сакам комедија и хорор. А за омилени филмови не можам да одвојам има многу што би ги гледала одново и одново и одново.
   
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  Купуваш??????????па зошто? :o
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Блубери , па кога ќе видиш поевтино е да си купиш филм (мислам дека има за 50 , 80 , 100) отколку да симнуваш и да трошиш многу нет :)
   
 16. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  9.139
  Пол:
  Женски
  Купувам зашо нетот ми е зафркнат |( на секои 5 мин паѓа конекцијата и неможам на раат да симнам еден филм . инаку ги купувам за 40 ден ефтини се :lol:
   
 17. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  Па не се сложувам со тоа дека е поефтино.Значи секако плаќаме интернет.Мене интернетот ми е неограничен.Месечно симнувам по 20-тина филма може и повеќе.Го гледам филмот и го бришам,единствено ги зачувувам оние подобрите.
  А и плус тоа цедињата веќе излегуваат од мода,и нив ќе ги снајде судбината како и дискетите.Значи се е миновно.
  Ова е мојот став за купувањето на филмови.Никогаш не сум купила филм и нема ниту да купам , бидејќи од секогаш за мене тоа е било бадијала давање пари.Ова е мое мислење :?:
   
 18. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Многу гледам филмови и тоа од сите типови. Мајка ми не сака толку да гледа и затоа постојано ми се чуди како сум можела толку да ги гледам :D .
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  И јас купувам филмови за 50 денари...Нетот ми е ограничен,не планирам да ги потрошам 15 гигабајти уште првата недела и после да имам бавен интернет цел месец.
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Јас не гледам филмови, многу ретко. Едноставно досадни ми се.
  Се наоѓам некогаш во расположение кога не ми се прави ништо друго освен лежење на кауч и заѕверена во телевизор, ама не многу често. :)

  Најчесто ги гледам преку распуст кога дремам до 9 сабајле додека сите спијат. После цел ден го преспивам.