Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Обожавам да гледам филмови порано кога немав интернет тогаш купував, а сега само симнувам имам преку 250 филмови, па чим го наполнам компјутерот со филмови одма си ги преснимувам на цедиња па пак додека не ми се наполни компјутерот. Најмногу сакам да гледам психолошки, романтични и комедии.
   
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Порано многу почесто, еднаш месечно (на интернет) гледав некој нов филм.
  А на тв, почесто оние кои веќе сум ги видела.
  Кога и да гледам реклама на некој добар филм, заборавам да го гледам. -.-
   
  На Domino му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  298
  Уфф тешка тема...филмови...и јас незнам колку филмови изгледав од 20ти мај па наваму..а на компјутерот имам толку многу што почна да кочи и нема место за ништо друго..и сега се мислам кој е на ред за симнување :D
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.328
  Допаѓања:
  87.340
  Пол:
  Женски
  јас не гледам многу филмови.. инаку еве сега за 10 мин ке почне хорор филм :D
   
 5. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  865
  да гледам .......само хорор да нее :swear: :swear: :swear: :swear:
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.174
  Пол:
  Женски
  Летово се спремам да изгледам 120 филма
  Ќе ви се пофалам крај на септември дали е успешно завршена мисијата :D
  И јас порано купував, ама откако ни покачија интернет не сум се приближила во двд-тека.
  Повеќе се исплати да си го симнеш зашто можеш да го најдеш со многу поубава слика и со македонски превод. Башка и не се многу големи да ги симнеш
  Симнувајте си, зашто да ви пропаѓа интернетот кога како и да е на крај на месец мора да се плати :)
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.408
  Порано редовно си глдаев, најмалку 5 неделно :) (филмофрик)
  Ама сега со факултет и се остало нема време. Летово маклимално ке се посветам и тоа сум им удрила мерак на италијански филмови, да си го повежбам јазико :D
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Редовно си гледам филмови, неделно гледам по неколку, една од омилените занимации ми е. Убав начин за пополнување на слободното време. Гледам од скоро сите жанрови, а најмногу сакам комедија и психолошки филмови.
   
 9. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Јас гледам секој ден мора по 1 да изгледам имам цедиња со многу комедии и хорори па гледам
   
 10. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  зависник од филмови сум!!
   
 11. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Секој ден мора по 1 филмче да изгледам .
   
 12. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.678
  Допаѓања:
  12.543
  Пол:
  Женски
  Моја љубов се хорор филмовите.
  Гледам редовно, посебно во лето, се случува да изгледам и 3-4 дневно.
  Кога сум позафатена во текот на годината, давам се од себе за да гледам почесто, затоа што како што кажав моја хорор филмовите се мое најголемо задоволство..

  Тешко ми е да гледам филмови од било каков друг жанр, се чувствувам како да губам време.

  Call me crazy, but.. horror. <3
   
 13. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  јас си гледам филмчиња :D
   
 14. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.174
  Пол:
  Женски
  Сакам филмови. Ги сакам сите жанрови освен хорор
  За мене филм е релаксација, еден вид на уживање па и по малку фантазирање
  Летово ако не друго се изнагледав филмови
  На вакви горештини всушност и нема што друго да се прави
   
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  10.270
  Пол:
  Женски
  Јас претерано гледам филмови ..
   
 16. femina989

  femina989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  14
  Исто исто :D
   
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Сакам филмови...Уживам да гледам...Штета што немам многу време...
  Но не е исто кога филмот го гледаш во кино или дома на ТВ....Во кино еуфоријата е поинаква ...
  Али денес кино еднаш на 100 год :/
   
 18. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Порано стварно многу гледав, сега не толку многу, но сепак гледам.

  Најмногу гледам некои комедии, романтични комедии, романтични трагедии :D, акции, авантури ...
  Само научно фантастични, некои ептен забегани психо-драми и хорори не гледам.
   
 19. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Ја глеам многу филмови, неможе ден да ми помине ако не изглеам барем еден филм или една епизода од некоја серија, но не шпански и турски срања :lol:
   
 20. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Гледам филмови кога можам, дома имам премногу и имам доста пропуштено :lol: Ќе стигнам да ги гледам и тие :lol: