1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Другарките и дечко ми ме сметаат за луда :D . Јас воопшто не гледам филмови ептеееен ретко, ама не ги гледам од причина дека седнувам (или легнувам не е битно) да гледам, гасам светло и после 15-20минути од филмот јас заспивам :headbang: :headbang:
    Не еднаш, не два пати илјадници пати ми се има тоа случено, а претходно и сум наспиена и се. И кога треба да гледаме филм со друштво јас подзадремувам а некој редовно ме контролира и ме буди за јас после ништо да незнам од филмот. :tmi: Кога некој филм ептен ќе ми фати око го гледам на тури :lol:
    Луѓе и на комедии заспивам :devil:
     
    На Nevermore му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Имам симнато десетина филмови во последните два мес. но ниту еден немам изгледано...Почнав еден до пола и немав време за повеќе...И сите се од тука, по ваши препораки, кога ви ги читам рецензиите веднаш симнувам, само за гледање уште си чекаат подобри времиња...Порано многу гледав, немаше филм што не ми беше гледан, а сега нема бебешки сајт што не го знам напамет... :)
     
  3. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Гледам доста многу филмови , симнувам од интернет , купувам цедиња во денот морам 1 да изгледам без разлика дали е комедија,акционен,хорор,романтичен .. Голем обожавател на филмчиња сум
     
  4. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Обожавам филмови, посебно хорори. Само да нема многу крвови, масакри, се друго се прифаќа. Комедии - сакам, но не толку многу. Не ми прават некој посебен мерак, плус не се смеам многу на филмови. Ама затоа плачам на филмови како луда, тие ми се еден вид на лек.

    Гледам кога имам време, најчесто за викенди и најчесто еден филм во две недели, за жал. И гледам филмови кога ми треба време за себе, кога сакам да си го разбистрам мозокот.
     
  5. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Секој ден си гледам филмови.Досега имам изгледано многу филмови.Гледањето на филмови ми стана хоби...
     
  6. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    ooo да...обожавам филмови...
    најубаво ми е кога си сум сама дома...ќе си најдам филмче кое што ми одговара само мене ( комедија или романтичен :$ ) пуканки ии уживањееее :D
     
  7. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Обожавам филмовии :$ :lol:
     
  8. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Има ли некој што не гледа филмчиња? :D обожавам комедии,акција,романтика...и сакам смеење до даска :D
     
  9. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    до пред една година воопшто не гледав филмови,ама никој филм не знаев,освен титаник :lol:
    дечко ми неможеше да ме убеди да изгледаме некој заедно,
    а сега-не заспивам без филм.
    Морам да пуштам и да гледам некој.Преку лето пак кога сум слободна по 2-3 филма на ден гледам,па и сега кога имам малку по слободно време гледам по 2 дневно.
    И добро е,успеав да надокнадам се она што е познато а го немав гледано :P
     
  10. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    MMmm obozavam filmovi :angel: 8)
     
  11. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    Филмови :inlove: мојата прва љубов :D хаха џст кидинг
    Многу си сакам филмови но пусто немам време :worried:
     
  12. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

    ЗНа4и секад ко имам време гледам филм.Зависна сум од филмови.Најмногу хорори.Денеска баш гледав еден хорор не беше кој знае шо хансел и гретел (ивица и марица).Слично како во цртанот,се губат во една шума,ја наоѓаат колибата на вештерката.А таа ги 4ува во подрум, заедно со уште некоти други де4ки,некое време ги 4ува,ги храни со слатки и благи работи да се здебелат па ги пе4е со моркови пиперки патлиџани магданос хахах ... :devil: :devil: Ама они пошто беа главни улоги нели останаа си живи :D :D
     
  13. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    За филмови ич муабет не правам. Време секогаш наоѓам, и да имам милион обврски, на ден можам да најдам час и половина барем за еден филм. Понекогаш и три часа :D
     
  14. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    можам да кажам дека сум зависна од филмови ,секогаш кога ќе најдам слободно време си гледам.Nајвеќе обожавам да гледам хорор последен што го гледав беше House At The End Of The Street .
     
  15. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Четири до пет пати во неделата си гледам некој добар филм дали сама или со де4кото сеедно,обожавам.Се опуштам,на ништо не мислам мн ми е кеф ко си изгледам така некој добар хорор,од кој подоцна не би можела да заспијам :D :D
     
  16. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    820
    Пол:
    Женски
    Гледам почесто.
    Искрено секакви ги сакам, освем каубојските. Тие ме нервираат некако :|
    Само хорор гледам поретко дека ако гледам цел месец нема да заспијам :D
     
  17. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Зависник сум од серии и од филмови. Порано повеќе гледав филмови од секаков жарн, но сега немам баш многу време за филмови, дека постојано гледам некоја серија и неможам да најдам време :D
     
  18. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    намногу гледам комедии и некои акции со пукање со тепање(онака интересни ми се) :D
    а хорор нема шанси да гледам, ке треба памперс да си купам 2-3 пакети :rofl: и сите перници да си ги соберам околу мене :D :lol:
     
  19. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Филмови гледам значи премногу :lol: Многу сакам а посебно оние со авантура , бокс или пак некоја добра акција ;)
     
  20. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Јас многу гледам филмови и серии.Секогаш кога најдам слободно време си гледам по некој филм или некоја епизода од серија.Секакви филмови гледам, зависи од расположението..