Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Другарките и дечко ми ме сметаат за луда :D . Јас воопшто не гледам филмови ептеееен ретко, ама не ги гледам од причина дека седнувам (или легнувам не е битно) да гледам, гасам светло и после 15-20минути од филмот јас заспивам :headbang: :headbang:
  Не еднаш, не два пати илјадници пати ми се има тоа случено, а претходно и сум наспиена и се. И кога треба да гледаме филм со друштво јас подзадремувам а некој редовно ме контролира и ме буди за јас после ништо да незнам од филмот. :tmi: Кога некој филм ептен ќе ми фати око го гледам на тури :lol:
  Луѓе и на комедии заспивам :devil:
   
  На Nevermore му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.067
  Имам симнато десетина филмови во последните два мес. но ниту еден немам изгледано...Почнав еден до пола и немав време за повеќе...И сите се од тука, по ваши препораки, кога ви ги читам рецензиите веднаш симнувам, само за гледање уште си чекаат подобри времиња...Порано многу гледав, немаше филм што не ми беше гледан, а сега нема бебешки сајт што не го знам напамет... :)
   
 3. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Гледам доста многу филмови , симнувам од интернет , купувам цедиња во денот морам 1 да изгледам без разлика дали е комедија,акционен,хорор,романтичен .. Голем обожавател на филмчиња сум
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Обожавам филмови, посебно хорори. Само да нема многу крвови, масакри, се друго се прифаќа. Комедии - сакам, но не толку многу. Не ми прават некој посебен мерак, плус не се смеам многу на филмови. Ама затоа плачам на филмови како луда, тие ми се еден вид на лек.

  Гледам кога имам време, најчесто за викенди и најчесто еден филм во две недели, за жал. И гледам филмови кога ми треба време за себе, кога сакам да си го разбистрам мозокот.
   
 5. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Секој ден си гледам филмови.Досега имам изгледано многу филмови.Гледањето на филмови ми стана хоби...
   
 6. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  ooo да...обожавам филмови...
  најубаво ми е кога си сум сама дома...ќе си најдам филмче кое што ми одговара само мене ( комедија или романтичен :$ ) пуканки ии уживањееее :D
   
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Обожавам филмовии :$ :lol:
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  733
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што не гледа филмчиња? :D обожавам комедии,акција,романтика...и сакам смеење до даска :D
   
 9. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  до пред една година воопшто не гледав филмови,ама никој филм не знаев,освен титаник :lol:
  дечко ми неможеше да ме убеди да изгледаме некој заедно,
  а сега-не заспивам без филм.
  Морам да пуштам и да гледам некој.Преку лето пак кога сум слободна по 2-3 филма на ден гледам,па и сега кога имам малку по слободно време гледам по 2 дневно.
  И добро е,успеав да надокнадам се она што е познато а го немав гледано :P
   
 10. jjoovvaannaa

  jjoovvaannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  MMmm obozavam filmovi :angel: 8)
   
 11. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  324
  Филмови :inlove: мојата прва љубов :D хаха џст кидинг
  Многу си сакам филмови но пусто немам време :worried:
   
 12. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  ЗНа4и секад ко имам време гледам филм.Зависна сум од филмови.Најмногу хорори.Денеска баш гледав еден хорор не беше кој знае шо хансел и гретел (ивица и марица).Слично како во цртанот,се губат во една шума,ја наоѓаат колибата на вештерката.А таа ги 4ува во подрум, заедно со уште некоти други де4ки,некое време ги 4ува,ги храни со слатки и благи работи да се здебелат па ги пе4е со моркови пиперки патлиџани магданос хахах ... :devil: :devil: Ама они пошто беа главни улоги нели останаа си живи :D :D
   
 13. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  За филмови ич муабет не правам. Време секогаш наоѓам, и да имам милион обврски, на ден можам да најдам час и половина барем за еден филм. Понекогаш и три часа :D
   
 14. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  75
  можам да кажам дека сум зависна од филмови ,секогаш кога ќе најдам слободно време си гледам.Nајвеќе обожавам да гледам хорор последен што го гледав беше House At The End Of The Street .
   
 15. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Четири до пет пати во неделата си гледам некој добар филм дали сама или со де4кото сеедно,обожавам.Се опуштам,на ништо не мислам мн ми е кеф ко си изгледам така некој добар хорор,од кој подоцна не би можела да заспијам :D :D
   
 16. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Гледам почесто.
  Искрено секакви ги сакам, освем каубојските. Тие ме нервираат некако :|
  Само хорор гледам поретко дека ако гледам цел месец нема да заспијам :D
   
 17. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Зависник сум од серии и од филмови. Порано повеќе гледав филмови од секаков жарн, но сега немам баш многу време за филмови, дека постојано гледам некоја серија и неможам да најдам време :D
   
 18. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  намногу гледам комедии и некои акции со пукање со тепање(онака интересни ми се) :D
  а хорор нема шанси да гледам, ке треба памперс да си купам 2-3 пакети :rofl: и сите перници да си ги соберам околу мене :D :lol:
   
 19. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  67
  Филмови гледам значи премногу :lol: Многу сакам а посебно оние со авантура , бокс или пак некоја добра акција ;)
   
 20. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Јас многу гледам филмови и серии.Секогаш кога најдам слободно време си гледам по некој филм или некоја епизода од серија.Секакви филмови гледам, зависи од расположението..