Кој гледа филмови?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

 1. MissAlena

  MissAlena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  1.025
  Пол:
  Женски
  Обожавам филмови во последно само хорор и акција гледам
   
 2. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Не ми поминува ден без филм. Најчесто гледам трилери, драми, акција или мистерија. :)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  обожавам филмови неможам без нив особено комедии
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.913
  Опседнат сум со филмови и серии.
   
 5. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.129
  Пол:
  Машки
  Пораснав гледајќи филмови обожавам да гледам филмови така кажано зависен сум од нив на работа мислам дома кога ке дојдам што да симнам од нет за д агледам:D.Највеќе гледам акција или трилер денот не ми поминува ако не изгледам по 1до 2 филма без разлика дали е постар или од поновите нема добро филмче што не сум го гледал. Дома преплавен сум со CD филмови ги имам преку 150-тина од времето кога се гледаше на DVD :D можам слободно да ги изнајмувам :P кој сака нека пише :rofl: а имам доста и во PC не познавам некој таков што одвојува толку време гледајќи MOVIES :~:.
   
 6. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.452
  Пол:
  Женски
  Обожавам да гледам филмови,ме опуштаат:D
   
 7. Straslivka1

  Straslivka1 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Дај предложете некој документарен филм.
  Фала однапред. :)
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.959
  Допаѓања:
  23.118
  Пол:
  Женски
  Гледам филмови. Се опуштам со нив. Најчесто ги гледам навечер. Не сакам акции, историски филмови и научна фантастика.
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  1.421
  Годината ми е поделена на 3 поголеми периоди кои траат сериозно =)

  1.Негледање филмови ама ИЧ
  2.Гледање серии и САМО серии
  3.Глеање филмови, МНОГУ филмови, дење-ноќе!

  =)
   
  На the.vampire.girl, theowndemon и Kohlensäure им се допаѓа ова.
 10. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  исто исто ...
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 11. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски


  Не гледам турски серии ама филмовите им се врв. Гледајте го филмчево, плачете и многу е убаво. Стварно екстра филм.
   
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.054
  Пол:
  Женски
  Филмови гледам редовно, серии не гледам. Глуп ми е тој концепт на 10 епизоди годишно, а и веќе ко да нема интересни серии како порано, ретко нешто да вреди.
   
  На corto.maltese му/ѝ се допаѓа ова.
 13. corto.maltese

  corto.maltese Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  1.019
  Пол:
  Машки
  Се согласувам за концептот околу сезонската дистрибуција на сериите, ама затоа има доста добри мини-серии. Кај нас дома се редовни на репертоар. Според мене Русите и Британците слободно може да се издвојат како едни од подобрите во овој дел од филмската индустрија.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Јас пак, на нек.периоди ми е поделена годината. Во едниот не сакам ништо, само трагам по уникатни, мистериозни книги . Од тука ќе се улетам по мини серии - адаптации на истите. Завршува тоа, па започнувам со режисери или актери, цела филмографија, и се тие па тие што ми се допаѓаат, новиве нешто не ме бендисуваат. Еве неделава сум на Дејвид Линч “закотвена“...и убаво ми е.