1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој дел од Македонија најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saraa, 5 февруари 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Не сум ја прошетала цела Македонија за да кажам кај ми е најубаво... ама мислам дека секој дел има свои убавини... имаме ние многу убава земја, мала, мала, ама прекрасна :D :D :D
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Ohrid,Struga......Bitola,Kumanovo....
    Po mene najubav i najegzoticen del e delot od Zapadna Makedonija ,pokraj tecenieto na rekata Radika!
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    аххх....Бигорски ;)
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ahhhhhhh...
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Skopje se razbira :D i OHRID,Krusevo i Manastirot sv.JOAKIM OSOGOVSKI vo Kriva Palanka
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Скопје пред се... инаку Македонија навистина има прекрасни пејсажи и природа.
     
  7. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    ЗА мене само Скопје , златно наше.... има кај да излезиш, и што е плус секогаш ке налеташ на некоја нова личност... а во малите градчиња кај и да појдеш ке сретнеш некој што го знаеш....
     
  8. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Западниот дел....Маврово,МАНАСТИРОТ СВ.ЈОВАН ,покрај Радика,ГАЛИЧНИК,БИСТРА мир за душата има места кои те исполнуваат со позитивна енергија .И од тој дел секогаш си идам дома духовно исполнета.
     
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.182
    Освен стандардните убавини на Охрид, Струга и Маврово, кои ги знам од мала, зошто моите имаат западно потекло :) лани летото се заљубив во Берово и околијата. Красотија за очи и душа, од шумите, до рекичките, езерото, малите селца наоколу.... Прекрасно! А и кога одевме накај Штип, полињата со сончогледи нема никогаш да ги заборавам :)
     
    На aquarius34 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. elena005

    elena005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Вевчани, Вевчани ,Вевчани, и убедливо Охрид
     

    Прикачени фајлови:

    • v.jpg
      v.jpg
      Големина на фајлот:
      3,7 KB
      Прегледи:
      82
  11. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Без Вевчани никаде...
     
  12. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Irena koja e cenata vo Berovo za nokevanje?
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ние изнајмуваме куќа со 4 спални , и одиме минимум 8-9 луѓе, мислам дека цената на цела вила од ноќ е 3000денари, и ни се фаќа по околу 300 денари од човек, одиме во петок се враќаме во недела , така ни се фаќаат две ноќевања. Од куќата го користиме каминот т.е дрва за греење и фурната за печење, ке ставам линк да ја видиш вилата, а ако ти одговара ќе ти дадам бројче од жената во ЛП.
    http://www.patuvanja.info/2008/10/blog-post.html
    Вилата се вика Лина 1 , има слики подоле на страницата.
    А еве и мои слики
     

    Прикачени фајлови:

    • SNC00038.jpg
      SNC00038.jpg
      Големина на фајлот:
      404,6 KB
      Прегледи:
      169
    • SNC00052.jpg
      SNC00052.jpg
      Големина на фајлот:
      414,5 KB
      Прегледи:
      169
  14. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Fala ti za detalnite informacii,prekrasna si.:):)prezadovolen sum.pozdrav
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Е Кичевоо Кичевоо , брокенхартедгрл ако е премногу мал, од Брод е поголем :) , што му фали, (на лето сите бегаат од поголемите градови и наоѓаат мир во помалите градови) да не го заборавиме нашето Крушино излетничко место, со убавата борова и дабова шума, чистиот воздух.Имаме и многу убави села Бистра е кај нас, реката Треска итн.Има убавини нема потреба да го фалам толку дојдете и посетете го ;)

    Се согласувам во Македонијава наша има многу убави места и секој дел си има свои специфичности и убавини.
    Охрид прекрасен (не дека сосед), Крушево и Попова Шапка да не ја заборавам итн :)
     
  16. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Македонија има многу природни убавини.....Но сепак како најубави места ќе ги издвојам Охрид и Смоларските водопади во околината на Струмица.Охрид отсекогаш ми давал мир и спокојство.......убаво е чуството додека си во Охрид.Според мене најубави места во Охрид се дефинитивно Св.Канео и Охридското крајбрежје.Нема ништо поубаво од утринска прошетка пешки до Канео и потоа крај Кжкрајбрежјето.Кога одиме во Охрид обавезно од сабајле кај 7 часот со сестра ми братучет ми и братучетка ми одиме на прошетка било до Канео или до Самуиловата тврдина но пешки.Обожавам да шетам и да ја фотографирам природата.Имам милион слики на пејсажи кој јас сум ги сликала.Каде и да одма апаратот со мене и само фотографирам.....Исто така и Смоларските водопади се убави.Тие се највисоките водопади во Македонија.Таму единствено физички и психички се одмарам од метежот и загадувањето во градот.
     
  17. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Spored mene smolarskiot vodopad e ubav ama ne e nesto posebno, iskreno jas ocekuvav mnogu poveke, ne deka ne e ubavo, normalno prirodata e prekrasna cist vozduh kolku sakas, samo sto moite ocekuvanja bea pogolemi, koga bi sporedila vevcani za mene e milion pati poubavo vo sporedba so smolarskiot vodopad pozzzz
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам на она погоре и Скопје има убави места на пример Водно, Козјак , Матка ... :)
     
  19. Lady-T

    Lady-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    Богданци - бидејќи јас сум од таму :lol: Убаво,мирно местенце.Ви препорачувам да го посетите :)
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    jas sum za gevgelija kako top destinacija so mirnite okolni mesta na prvo mesto stojakovo, bogdanci, mrzenci, negorci i ostanatite sekoj so poseben smek, ali koj ne bil na kozuf planina zboram od stranata na gevgelija ne znae sto e ubavina
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC01325.JPG
      DSC01325.JPG
      Големина на фајлот:
      320,3 KB
      Прегледи:
      121
    На Hiii му/ѝ се допаѓа ова.