Кој дел од Македонија најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saraa, 5 февруари 2010.

 1. NineAre

  NineAre Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Не дека сум од Охрид ама мислам дека Охрид и охридското крајбрежје е несто најубаво што го имаме во Македонија А дефинитивно најубавоп ми е Св Наум таму е прекрасно и се осеќам најотпуштено кога сум таму :clap:
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.131
  Прво Скопје :D
  Потоа Кавадарци:големиот парк,кејот кој е преубав,костурницата,Фест Фуд Мерлин и уште многуу други работи
  Од Ваташа ми се допаѓа споменот за 12деца и браната :)
   
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Се согласувам со ова
  ни јас не сум од охрид ама го делам истото мислење :D
   
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  cel jugozapaden :)
   
 5. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  1.149
  Од нашава Македонија најмногу ми се допаѓа цел западен и југозападен дел :) секако и нашево Скопје :) :)
   
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Ма Скопјево ми се допаѓа, никогаш не е монотоно тука. :D
  Од останатите, ми се допаѓа градот Велес, пријатно се чувствувам, сите се смирени, пријатни, но сепак ми недостига, брзото темпо на живот, на којшто сум научена. Охрид, исто така ми се допаѓа. Не поради езерото, туку убаво е пријатно, има многу интересни места за посетување. Крива Паланка е исто добар град.
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Охрид :inlove:
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  Jaс сум пристрасна тука, би рекла источниот дел, сите мали градчиња му даваат многу душа. Би ви го препорачала Лесновскиот манастир, рибникот над Злетово, делот кај Куклици , Крива Паланка, Штип.... убавини. :)

  Факт е дека западниот дел е понаселен, посреден, позелен, го сакам секако, но истокот го доловува баш она магично чувство. ;)
   
  На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  мене многу ми се допаѓа струмица и водопадите покрај неа,и смоларските и водопадите на колешино...прекрасни се!!!
  [​IMG]
  [​IMG]
  исто и над прилеп манастирот и кулите кај крстот...таму кога се шеткам мммммммм....уживам
  [​IMG]
  и стоби во близината на неготино(кај нас :lol: )е прекрасно местенце
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  како во грција да се наоѓаш и таму има вакви историски рушевини :lol:
   
 10. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Мене лично југот,...самиот мирисот ,чистотата..рамното тло..овошките кои се карактеристични за овие делови и подрачја,...зеленилата мххх како би тркнала до Кожуф планина ееееее :)
   
 11. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.077
  Берово,Маврово...Ама пред се Охрид.Ептен го сакам.А и Скопје не е лошо.Па сепак тука си живеам.
  А, и да еднаш сум била во Гевгелија,летно време и не знам ама нешто волшебно ми има во градот.Имав чуство ко да сум на море когаа бев таму.А и не бев долго 2-3 саата и се воодушевив. :D
   
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.131
  Северниотт :D
  Може и тука централниот :)
   
 13. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  Еј Ирена...баш ми е мило што ти се допаднало Берово...ајде сега почнаа жештините па ајде пак навака, кај нас е прекрасно кога во Скопје не се дише...ќе си се покриваш со јорганче :lol: Инаку во право си за апартманите на Аурора...тоа ќе бидат ептен луксузни апартмани, дури ги нарекуваат "претседателски", така да тешко дека ќе можеме да си дозволиме престој таму...ама штое важно битно ќе може да си се сликаме прех комплексот :rofl:
  поздрав и поминете си уште поубаво ако доаѓате наваму пак
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  јас сум од Берово..па можам да ти предложам престој
  Разгледај ја страната, па ако нешто конкретно те интересира, може да ми пишаш лп, па ќе средиме нешто ;)
  Инаку цените ти се различни за секоја вила...ги имаш на страната
  http://berovobooking.com.mk/
   
 15. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  Целата Македонија ја обожувам!!! Секогаш одбирам да патувам рано наутро или навечер т.е. за време на изгреј/зајдисонце. Во тие мигови мислам дека може да се види вистинската убавина на природата.
  Еве една фотографија од кејот на Вардар сликана во текот на минатата недела. Убавина!! :)
   
 16. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Охрид убедливо најмногу ми се допаѓа , едноставно го обожавам :inlove: и Битола исто ми е супер :)
   
 17. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Тетово и Охрид ми се омилени градови :)
   
 18. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Тетово и Охрид ми се омилени градови :)
   
 19. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  охрид ми е најубаф :D
   
 20. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Батали го Скопје, во Охридов би можела засекогаш да си останам.. :)