Кој дел од Македонија најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saraa, 5 февруари 2010.

 1. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Во Охрид е многууу убаво, ама мојата Струмица не си ја давам :D ^_^
   
 2. marijagjakovska

  marijagjakovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  матка,Стоби,хераклеа,колешински водопади,оХриддд,смоларски водопади,Струмица........... :l:
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Охрид се разбира, потоа Пелистер, Смилево и Демир Хисарскиот регион, Маврово ми е преубаво! Има кај нас убави места, само треба да се заинтересираме и да ги пронајдеме! ;)
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Не знам дали имате слушнато за селото Куклица во Кратово.Вистинска атракција со кукли направени од камења а легендата вели дека тие настанале кога некој дечко им ветил на две девојки дека ќе се ожени со нив во ист ден без тие да знаат.Едната од горно и едната од долно мало.Прво била свадбата од долно мало па девојката од горно мало се слимнала да види што се случува.Кога го видела својот вереник со друга го проколнала него и сите гости на свадбата да се сторат камен како и таа.И навистина куклите се наредени како сватови на свадба.Многу се интересни ги имам посетено.
   
  На Angel-Wings и Buttterfly им се допаѓа ова.
 5. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Ова е само мал дел од убавите места во нашата земја кои сум ги посетила и ми оставиле убав впечаток а има уште мноооогу други :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.725
  Допаѓања:
  28.557
  Пол:
  Женски
  Манастир Јоаким Осоговски во кривопаланечко
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Интересно баш. Еве сега прогуглав малку и најдов некои слики од тоа место.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marijagjakovska

  marijagjakovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Охрид,колешински водопади,смоларски водопади,Пелистер,Галичица....
   
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 100808_182115.jpg
   100808_182115.jpg
   Големина на фајлот:
   201,2 KB
   Прегледи:
   233
  • 100823_120636.jpg
   100823_120636.jpg
   Големина на фајлот:
   197 KB
   Прегледи:
   233
  • w.jpg
   w.jpg
   Големина на фајлот:
   37,1 KB
   Прегледи:
   233
  • GetAttachmentf.jpg
   GetAttachmentf.jpg
   Големина на фајлот:
   49 KB
   Прегледи:
   233
  • 100731_093113.jpg
   100731_093113.jpg
   Големина на фајлот:
   179,2 KB
   Прегледи:
   233
  На Tabby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Преспанската област,посебно селото Брајчино.Потоа Маврово,Галичник,Гари,Лазарополе,Смоларски водопади,Крушево,Галичица,Мариово... :?:
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Ма Велес ми е најубав :inlove: Не постои позаљубена личност од мене во своето родно место!
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Градот Охрид многу ми се допаѓа и западниот дел на Македонија, како што се : Маврово, Бигорски, Радика и многуте села кои го красат овој крај :)
   
  На sweeteva и izabella им се допаѓа ова.
 13. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  167
  Лазарополе...кој не бил-препорачувам ВЕДНАШ да отиде!!!
   
  На izabella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  167
  Прилеп е супер ама баш прекрасен. :)
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.028
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  МАТКА!^

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  СОЛУНСКА ГЛАВА!^
   
 16. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Охрид ама овој град е шема само во лето а Битола е најубавиот град во шема е секогаш најубави ''чупина''-казано на битолски :) најубави машки браво за Биотла и уште е познат како ниќен живот
   
 17. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Вевчани и Охрид од југозападна Македонија, Бигорски манастир западна Македонија, Осоговски манастир североисточна Македонија, Велес имам најмногу роднини и Скопје бидејќи е најголем и најдинамичен град во Македонија. :)
   
 18. little.girl

  little.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  ohridd :D<3<3<3
   
  На sweeteva му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Охридддд!!!!
   
  На sweeteva му/ѝ се допаѓа ова.
 20. izabella

  izabella Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  **** MAVROVO NAJUBAVO I VO LETO I ZIMA!!****