1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој дел од вашето тело најмногу го сакате?

Дискусија во 'Тело' започната од kolovoz, 27 август 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  6.152
  Стоејќи пред огледалото секоа жена , девојка си наоѓа мани (недостатоци)[​IMG] и често низ форумот се трудиме да најдеме некое решение за нив

  но овде сакам секоја жена да се заблагодари барем на еден дел од своето тело
  [​IMG]
  Делот кој никогаш не ве изневерил и делот на кој секогаш сте можеле да се потприте...

  пр.за мене тоа е мојата половина односно стомакот безразлика колку и да сум поправена
  се оди во задникот :$
  тој останува прилично рамен а и затоа што сум потесна во половината можам секогаш да се потпрам на него ке облечам тесна блуза со широка сукња и ....ии кој би рекол дека сум се поправила
  мојата уста колку и ружно да се нашминкам таа секогаш ме вади од ситуација

  А вас девојки?
   
 2. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  love my body

  Па јас моите нозе никогаш не ме осрамотиле,висока сум 178 имам доолги убаво обликувани нозе а не ми е лошо ни телото,па ни лицето,устата,насмевката,зелените очи :lol: :lol: :lol:
  ма се бе,најубава сум си ]:)
   
  На chips.for.free, livingluxury, sweetgirz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  love my body

  Нозете,очите и усните овие 3 делови од телото ми се најомилени и најмногу ги сакам :inlove:
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Очи , усни и гради :)
  Баш блазе си и на коловоз за половината. Јас еден-два килограм да се здебелам, се во половината ми оди,не за нешто мислам дека сепак се гени и дури се рзочарав кога ми рекоа дека цело време ќе си имам проблеми со широката половина без разлика на килажата :devil:
   
 5. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  усни,очи и гради :)
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Целата си се сакам,нема некој дел онака посебно да ми е убав.
  Еве ,да речиме ,устата,очите и газето хехе :lol:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Хммм тешко е да одвојам посебен дел од моето прекрасно тело :wasntme:
  Градите и нозете, сепак најјаки ми се.
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Рацете.Да не ви се фалам, ама имам многу убав облик и форма на рацете, тенки, мислиш вајани :D
  Градниот кош исто би го набројала и стомакот-секогаш е рамен :D
   
 9. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  21.870
  Пол:
  Женски
  Па да речеме дека тесната половина, задникот и градите ми се атрибутите на кои се гордеам :rofl:
   
  На Maca_<3 и livingluxury им се допаѓа ова.
 10. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Најмногу си ги сакам очите :)
   
 11. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Половина и стомак- Дефинивино најсекси дел од моето тело. :lol: Половината ми е многу тенка, 62cm. обем, дефинитивно се држи до пропорциите. :$ Стомакот ми е рамен и си го обожавам.

  Очите- Зелени, со многу детали и најбитно ми се "стаклени". Си ги обожавам.

  Исто така си ја обожавам широчината на колковите и задникот. :)
   
 12. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Најискрено си го сакам целото мое тело...Зошто и да не кога сум 92-57-90 :angel: ...
  и преднина и заднина ;)
  исто така си ги сакам усниве и моите, променливи очи :D
   
 13. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  задникот и грбот :) :D :rofl:
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Усните,очите,носот,стомакот. :)
   
 15. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.036
  тенка половина, рамен стомак (си го обожавам), зелените очи (и погледот спаѓа овде), нозете и така :D :$
   
 16. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Најмногу си ги сакам ушињата, носето и косата :lol:
   
  На Teja26 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.782
  Допаѓања:
  151.413
  Све ми е убо море еј (за мене де,другите не мораат да го сакаат,ич не ме занима!)! Ама фацата најпоќе си ја љубам,зошто гз,половина,све се прави,ама фаца само со пластичен хирург! :D Не дека сега ја лепота,ама па сега... ни Миранда Кер не е нешто особено убава,па модел е кога сме искрени више! :D
   
  На Neytiri, crazylady, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Па вака далеку сум од совршена, ама дефинитивно на мене најубави ми се ножните прсти, петиците, нозете,газето, стомакот, струкот,градите, рамениците, рацете, вратот, усните,носот, очите, образите, ушите, косата, дланките исто ги заборавив и тоа е тоа. Ништо посебно :hai:
  Се зае*авам.
  Најмногу си ги сакам рацете, струкот, очите и усните. И градите да речеме :wasntme:
   
  На footfetish му/ѝ се допаѓа ова.
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Очите-зелени
  Половината-тенка
  Газот- :x
   
 20. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Мозокот. ]:)

  А физички, лицето си го сакам најмногу. :D Не дека има нешто друго, погодно за сакање. Премногу е мекуш за мој вкус. :D