1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот алкохолен хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kikikikirika, 12 јули 2012.

 1. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Овен
  Луѓето родени во знакот на овен се авантуристи, динамични и пионерски. Тие сакаат да испробуваат новри работи, не се плашат да експериментираат и затоа целата оваа ренесанса во миксологијата ги фасцинира. Lillet? Fernet? Коктели? Било кој уникатен коктел да е на мените, овните се спремни да го пробаат. Навистина се прекрасни во овој поглед.


  Бик
  Биковите се пријателски настроени луѓе кои уживаат во добро друштво и сакаат да го поминуваат своето време со блиските пријатели. Тие не се расположени за луди авантури, промени или трендови со цел да си поминат убаво. Но тие, сепак, ги ценат лусузностите што ги нуди животот. Со други зборови, тие сакаат да пијат квалитетни пијалоци. Според тоа, совршен пијалокот за бик е чаша квалитетно виски во кое ужива додека е во соба полна со неговите пријатели.


  Близнаци
  Близнаците се познати по тоа што лесно се вклопуваат во сите социјални ситуации, тие сакаат да флертуваат, се екстровертни, брзи и паметни. Со други зборови тие се како... шампањ. Очигледно, совршен пијалок за веселите близнаци е чаша пенливо вино, која ја пие додека разговара со сите лица кои се присутни на забавата.


  Рак
  Раковите се во основа тобоган на емоции. Тие се прекрасни личности, имагинативни, но исто така и променливи во расположението, наметливи и ... некако драматични. Со други зборови, раковите имаат страствен, драматичен живот, затоа има ли подобар течен додаток на страствен и драматичен живот од црвеното вино? Најверојатно некое италијанско вино, некое вино со кое истовремено можат и да наздрават или пак да заплачат, во зависност од расположението.


  Лав
  Лавовите се дарежливи, со добро срце, верни и креативни. За нив нема подобар пијалок од разновидниот холандски џин. Овој пијалок од смрека е најстарата верзија на џин и ги стоплува и развеселува луѓето со векови. Најдобро од се, е што е алкохол кој на лавовите им овозможува бесконечна креативно во неговото консумирање, затоа што може да се меѓа во скоро секој коктел но е и многу вкусен кога се пие чист.


  Девица
  Девиците се прекрасни луѓе, но тие знаат да бидат малку... премногу педантни. Аналитички. Скромни. Со други зборови тие не се личности кои ќе пијат шотови од тело на шанк. Најдобриот пијалок за интелигентните и практични девици е џин и тоник. Без компликации, без неуредни состојки, без екстра калории. Едноставен и класичен пијалок.


  Вага
  Дури и во најлошите времиња, вагите генерално изгледаат како да дејстуваат заедно. Тие се лежерни, урбани и мирни. Тие се тип на личност кој ќе го поканите на забава и не треба воопшто да се грижите за нив, дали ќе разговараат или пак ќе си поминат убаво. На нив целосно можете да се потпрете, исто како и мартини, кое, случајно е совршен пијалок за вагите.


  Шкорпија
  Шкорпиите се решителни, силни и моќни. Исто така тие можат да бидат многу љубоморни и обсесивни, поради што тие најверојатно не треба да да си дозволат да пијат алкохол. Но кога веќе пијат, убава чаша чисто виски е совршена за нив.


  Стрелец
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.


  Јарец
  Јарците се практични, сидкретни, внимателни и воздржани. Со други зборови, ако излезат надвор да лудуваат, можете да се опкладите дека тие ќе пијат многу вода помеѓу пијалоците. Дополнително е тоа што јарците со нивната наклонетост кон песимизам не се секогаш најдобро друштво за пиење. Според тоа најдобар пијалок за јарците е чаша бело вино која полека ќе ја пијат цела вечер.


  Водолија
  Совршен пијалок за дивите, ексцентрични и амбициозни водолии? Се разбира, текила и тоа во сите нејзини славни форми: како шот, измешана во маргарита, со џус од портокал, гренадина, воопшто не е битно. Најдобар начин за нив да ја пијат текилата е со лут сос, затоа што непредвидливата и непослушната водолија сака јак удар во пијалокот.


  Риби
  Рибите се чуствителни, несебични, добри и можеби повремено малку наивни. Со други зборови тие се човечки еквивалент на White Russian. Вкусен, сладок, утешен.


  Превземено од Коктели.мк
   
  На Amona и pamelche им се допаѓа ова.
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Шкорпиите се решителни, силни и моќни. Исто така тие можат да бидат многу љубоморни и обсесивни, поради што тие најверојатно не треба да да си дозволат да пијат алкохол. Но кога веќе пијат, убава чаша чисто виски е совршена за нив.
  не пијам алкохол а кога пијам само некој коктел :)
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Девица
  Девиците се прекрасни луѓе, но тие знаат да бидат малку... премногу педантни. Аналитички. Скромни. Со други зборови тие не се личности кои ќе пијат шотови од тело на шанк. Најдобриот пијалок за интелигентните и практични девици е џин и тоник. Без компликации, без неуредни состојки, без екстра калории. Едноставен и класичен пијалок.


  Ехх џинот ми е мн. добар пријател. Секој викенд се дружиме :D Скрос е точно!!!
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  :wasntme:
  Нема што да додадам ~
   
 5. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  Шкорпиите се решителни, силни и моќни. Исто така тие можат да бидат многу љубоморни и обсесивни, поради што тие најверојатно не треба да да си дозволат да пијат алкохол. Но кога веќе пијат, убава чаша чисто виски е совршена за нив.

  Пијам алкохол, ама баш воопшто не сум за чисто виски
   
 6. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.
  Точнооо! :D
  1L пиво :inlove:
   
 7. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.193
  Точно, мене ми го погодија пијалокот :)
   
 8. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Лавовите се дарежливи, со добро срце, верни и креативни. За нив нема подобар пијалок од разновидниот холандски џин. Овој пијалок од смрека е најстарата верзија на џин и ги стоплува и развеселува луѓето со векови. Најдобро од се, е што е алкохол кој на лавовите им овозможува бесконечна креативно во неговото консумирање, затоа што може да се меѓа во скоро секој коктел но е и многу вкусен кога се пие чист. :D
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Истото и кај мене важи. :)
   
  На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.


  Јарец
  Јарците се практични, сидкретни, внимателни и воздржани. Со други зборови, ако излезат надвор да лудуваат, можете да се опкладите дека тие ќе пијат многу вода помеѓу пијалоците. Дополнително е тоа што јарците со нивната наклонетост кон песимизам не се секогаш најдобро друштво за пиење. Според тоа најдобар пијалок за јарците е чаша бело вино која полека ќе ја пијат цела вечер.

  За стрелец и јарец точно е. Кај јарец би додала мартини :d: :d: :d:
   
 11. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.


  Значи за стрелец стварно е се погодено ! :)
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.664
  Пол:
  Женски
  Вага
  Дури и во најлошите времиња, вагите генерално изгледаат како да дејстуваат заедно. Тие се лежерни, урбани и мирни. Тие се тип на личност кој ќе го поканите на забава и не треба воопшто да се грижите за нив, дали ќе разговараат или пак ќе си поминат убаво. На нив целосно можете да се потпрете, исто како и мартини, кое, случајно е совршен пијалок за вагите.

  Стрелец
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.  -Mногу, многу точно!
   
 13. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Лав
  Лавовите се дарежливи, со добро срце, верни и креативни. За нив нема подобар пијалок од разновидниот холандски џин. Овој пијалок од смрека е најстарата верзија на џин и ги стоплува и развеселува луѓето со векови. Најдобро од се, е што е алкохол кој на лавовите им овозможува бесконечна креативно во неговото консумирање, затоа што може да се меѓа во скоро секој коктел но е и многу вкусен кога се пие чист.
  Викаш џин а? :^) Иначе креативни сме да 8) :lol:
   
 14. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  2.767
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Јарците се практични, сидкретни, внимателни и воздржани. Со други зборови, ако излезат надвор да лудуваат, можете да се опкладите дека тие ќе пијат многу вода помеѓу пијалоците. Дополнително е тоа што јарците со нивната наклонетост кон песимизам не се секогаш најдобро друштво за пиење. Според тоа најдобар пијалок за јарците е чаша бело вино која полека ќе ја пијат цела вечер.


  ТОЧНО СИ Е СЕ! Песимист сум, до пред 2 недели немав пиено алкохол секогаш пиев вода додека сите пиеја алкохол, а сега кога почнав да пијам, пијам само бело вино и точно, бавно 1 чаша и ќе почне да ми се врти :D :lol: :lol: :tmi: :inlove:
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  4.877
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите се во основа тобоган на емоции. Тие се прекрасни личности, имагинативни, но исто така и променливи во расположението, наметливи и ... некако драматични. Со други зборови, раковите имаат страствен, драматичен живот, затоа има ли подобар течен додаток на страствен и драматичен живот од црвеното вино? Најверојатно некое италијанско вино, некое вино со кое истовремено можат и да наздрават или пак да заплачат, во зависност од расположението.

  Не дека пијам ама стварно сум мераклика на црвено вино! Така да можам да кажам дека е точно :lol: :rofl:
   
 16. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Јарец
  Јарците се практични, сидкретни, внимателни и воздржани. Со други зборови, ако излезат надвор да лудуваат, можете да се опкладите дека тие ќе пијат многу вода помеѓу пијалоците. Дополнително е тоа што јарците со нивната наклонетост кон песимизам не се секогаш најдобро друштво за пиење. Според тоа најдобар пијалок за јарците е чаша бело вино која полека ќе ја пијат цела вечер.


  Баш сум добро друштво за пиење. Не пијам вода.
  Не е најдобар пијалак бело вино ниту пак ке го лижам цела вечер.
  Обожавам мартини.
  Сакам коњак, виски и кампари :D  Шкорпија
  Шкорпиите се решителни, силни и моќни. Исто така тие можат да бидат многу љубоморни и обсесивни, поради што тие најверојатно не треба да да си дозволат да пијат алкохол. Но кога веќе пијат, убава чаша чисто виски е совршена за нив.


  Од подзнаков само првата и последна реченица.
  Ни љубоморна ни обсесивна |(
   
 17. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.493
  oвен - ТОЧНО
   
 18. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  точно е точно...
  близнаци
  живели..! :*
   

  Прикачени фајлови:

 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Стрелците ја сакаат слободата, искрени се, директни и уживаат во едноставните нешта во животот. Тие не сакаат накитени, фенси пијалоци, тие преферираат нешто поедноставно како на пример пиво (или едноставно водка боровница, за оние стрелци кои не сакаат пиво). Тие ќе испијат се што можат да порачаат во барот, без да размислуваат колку е премногу.

  Токму спротивното, баш такви накитени, накинџурени.
   
 20. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  Водолија
  Совршен пијалок за дивите, ексцентрични и амбициозни водолии? Се разбира, текила и тоа во сите нејзини славни форми: како шот, измешана во маргарита, со џус од портокал, гренадина, воопшто не е битно. Најдобар начин за нив да ја пијат текилата е со лут сос, затоа што непредвидливата и непослушната водолија сака јак удар во пијалокот.


  точно :D