1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот алкохолен хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kikikikirika, 12 јули 2012.

  1. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    Девиците се прекрасни луѓе, но тие знаат да бидат малку... премногу педантни. Аналитички. Скромни. Со други зборови тие не се личности кои ќе пијат шотови од тело на шанк. Најдобриот пијалок за интелигентните и практични девици е џин и тоник. Без компликации, без неуредни состојки, без екстра калории. Едноставен и класичен пијалок.

    Toчно е, иако познавам многу девици(вклучувајќи се и себе си) кои не пијат алкохол воопшто.
     
  2. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    8.006
    Допаѓања:
    135.985
    По ѓаволите... сакам да бидам сите знаци со ред! Сите ги сакам, сите!
    Сакам да сум цел зодијак :rofl:
     
  3. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Близнаци
    Близнаците се познати по тоа што лесно се вклопуваат во сите социјални ситуации, тие сакаат да флертуваат, се екстровертни, брзи и паметни. Со други зборови тие се како... шампањ. Очигледно, совршен пијалок за веселите близнаци е чаша пенливо вино, која ја пие додека разговара со сите лица кои се присутни на забавата.
     
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    25.230
    Пол:
    Женски
    Богами колку сум отпорна на алкохол не е ни чудо што сум стрелец :lol: па мајка ми се чуди на кого пијам толку а никој не пие од блиската фамилија , епа мајче не сум јас крива што си ме родила во ваков знак :rofl::angel: