1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот најголем сон...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cveke123, 9 април 2012.

 1. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Кој е вашиот најголем сон...
  Што сакате да бидете и да направите,
  за кој момент копнеете...

  :)
   
 2. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Епа еве прва кометирам

  Јас си имам многу соништа
  - Сакам да завршам факултет
  - Па да си најдам убава работа
  - Да си имам своја куќа
  - И да сакам да го прошетам целиот свет

  Па се надевам дека барем нешто ќе ми се исполни :D
   
 3. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Да го прошетам цел свет.
  Да живеам во Индија.
  Да имам свој ТВ шоу и книга.
  И да имам своја зоолошка. :)
   
 4. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  da zavrsam sredno,da se zapisam fakultet i da zavrsam fakultet,a sakam mnogu da odam vo pariz :D
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Најголем сон, ми е да ја посетам CN Tower во Канада, Торонто
   
 6. DarkRose

  DarkRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Да пробам bungee jumping :D
   
 7. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  -Да си најдам добра работа
  -Да имам своја куќа
  -Да имам близначки
  -Да го прошетам целиот свет, а особено да отидам во Парис
   
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Да го посетам Њујорк :wasntme:
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  да го прошетам светот, посебно New York i Istambul,
  да отворам своја фирма
  да имам близнаци ( не е важно дали машки или женски )
   
 10. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  161
  Да успеам!Да оставам некаква трага во историјата..Да видам се,да прошетам се,да помогнам на многу луѓе..
   
 11. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  пред се да бидам среќна
  да го најдам вистинскиот партнер
  да имам убава голема куќа со голема градина
  да појдам на карибите :lol:
  да имам близначиња :$
  иии една убава спортска кола 8)
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.356
  Да летам. Ок, не. Можеби звучи нереално, глупаво, и ко оние гускине без два грама мозок, мисици со плитки мозоци, а длабоки деколтеа...Но јас навистина посакувам мир во светот. Мир...мишн импосибл, нели е? Посакувам сите пакости, зло, немири да исчезнат. Зошто да се убиваме? Зошто да се мразиме? Зошто да живееме во страв? Сакам и да не постојат религии, вери, држави..Сакам, да, и места како Нарнија да постојат...Каде што, би живееле без предрасуди..Каде што историјата на народот, не би била битна...Ниту дали ќе си Македонија или фиром...Каде што со тебе ќе се однесуваат човечно, без разлика на тоа дали си маж, жена, дете, па и животно. Сакам...ма ни јас не знам што сакам. Сето тоа ми се чини нереално, невозможно, а и е.
  Би рекла...да се редуцира бројот на злобни луѓе. Можно ли е? Во сите има добрина...барем малку, но сепак има. Сакам...оооооо, пливам во океан на фантазија и невозможно. Доста Ангела, престани. Не си самовила, ниту пак имаш магично стапче. Се што можеш да сториш, е да типкаш бројчиња и да го донираш она што го имаш во хуманитарни акции. Но судејќи по природниот прираст, наталитетот...драга, безнадежна си. United we stand - for peace in the world.
   
  На BlackAndWhiteSwan и MandyLane им се допаѓа ова.
 13. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  98
  Сега за сега единствен сон ми е да можам да заминам некаде,по можност во Австралија ,да најдам работа,убаво да се снајдам и срекно да си живеам со моите најмилички...
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Многу сум скромна :D
  -Да завршам факултет
  -Да се вработам на брод
  -Да го прошетам светот
  -Да се омажам во Америка
  ;) прилично скромна сум :rofl:
   
 15. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  4.699
  Во мојата листа на желби го додадов и Tomorrowland, летово ќе биде во Белгија :D За ова лето не верувам да отидам ама наредното ќе одам секако ! :)
   
 16. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  да имам близнаци
   
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Да имам walk - in - closet !!!
  Најголем сон, најголем!!! :inlove:
   
 18. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  202
  Да имам успешна кариера и да ја работам работата што ја сакам :)
  Да се омажам со НЕГО :inlove:
  Да патувам низ светот 8)
  И исто како феминката над мене и мој сон е еден убав walk-in-closet полн со штикли! :D
   
 19. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  3.089
  Пол:
  Женски
  да живеам на некоја ваква плажа, по можност со тој што (моментално) го сакам, а ако не со него ќе се снајдам таму некако, always an optimist :D
  едноставно на вакво место според мене, не можеш, а да не бидеш среќен..
  изолирана плажа каде што нема да морам да се справувам со градот, злобата, оговарањата, каде-вечер моментите и слични глупости што вообичаено и (не) по моја вина ми го окупираат денот. ах пусти сништа, but one day who knows ...
   

  Прикачени фајлови:

  • lagon_3.jpg
   lagon_3.jpg
   Големина на фајлот:
   330,6 KB
   Прегледи:
   96
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  To be a millioner ,
  нели кога ќе имам пари другите подсонови и желби лесно ќе можам да ги остварам :)