1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  :D Сигурно сите ние сме имале или сеуште имаме некој неостварен сон. Професија,дечко,пријатели или нешто друго. Ајде кажете кој е вашиот?
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Прво и основно, да се џитнам од 7-ми и да застанам доле на нозе. Очигледно, до сега не сум пробала.

  Второ, да бидам Хорацио и со поглед да ги препознам лошите дечки.

  Трето, да го ошамарам Гујо. Да ме фатат сите камери... И да ви дојдам оп-цуп на Фемина и да ви кажам: "Отсекогаш сакав да го направам ова, да не ми избега некое антенче од фризурата? :emo: ^_^ "
   
  На Hipster, Cacy, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  неостварен сон ми е да живеам во Мајами ... :inlove: просто сум заљубена во тој град..но којзнае, има време ..никогаш незнаеш каде ќе те однесе животот :D
   
 4. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Америка! :inlove:

  ( Ќе го остварам некогаш, па што сака нека е ) ]:)
   
 5. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Да живеам во некоја џунгла. Се надевам дека некој ден ќе имам таква можност. :D
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  4.854
  Пол:
  Женски
  Сеуште немам таков. Млада сум уште, никогаш не се знае. Можеби сите ќе ми се остварат :$
   
 7. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  И јас! :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  да живеам во своја сопствена куќичка со ‘‘мои раце‘‘ направена
   
 9. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Да бидам слаба!!! :)
  Сега за сега е неостварен , ама работам на тоа да биде во иднина :D
   
 10. ZIrinka

  ZIrinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Мене ми е неостварен сон да живеам во Македонија.
   
  На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Да летам, колку повеке мафтам со раце, толку повеке се кревам на горе [​IMG]
   
  На mMare, TammyDeyn, Name и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. OlenceE

  OlenceE Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Да испеем песна која ќе стане светски хит. Да снимим филм кој ќе стане евергрин. И да станем прва жена претседател на Македонија. Овие желби не значи дека ќе останат неостварени, сеуште имам надеж :D
   
  На mMare му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Да ослабам 3 кг :@
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Трајна депилација :rofl:
  Одмор со дечко и да си копкам по археолошки наоѓалишта. :$
   
  На Universe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  искрено подобар живот, стабилна и богата Македонија и македонци, пославна и поубава од кога било вака у најопшта смисла.

  за себе да станам најпознат музичар во светот поточно гитарист, аххх од дете го сањам ова.
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  да станам судија мојата животна желба верувам дека еден ден ќе успеам макар и на 30години да ме фати да завршам и во оваа земја да има подобар стандард и подобар живот верувам дека еден ден ќе ми се отсварат овие желби
  а да и да си купам афтомобил од сопствени пари
  скромна сум а?таква сум
   
 17. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Да станам успешна деловна жена со успешна работа и постојан ангажман, која постојано се стреми на подобро. Да живеам во Швајцарија или Германија. Голема плата и континуирани унапредување се додека не сигнам на врвот. Да имам голема куќа, модерно уредена. И за крај да си купам еден средновековен имот во Франција.
  И а да, можеби далеку сум од ова и има уште фурни леб да јадам но на пат сум да го остварам, и знам дека нема да се откажам ;)
   
 18. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Америка, Лос Анџелес.

  КЕ ЖИВЕАМ ТАМУ ПА МАКАР ТОА ПОСЛЕДНО НЕКА МИ Е!
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Америка, Лос Анџелес.

  КЕ ЖИВЕАМ ТАМУ ПА МАКАР ТОА ПОСЛЕДНО НЕКА МИ Е!
   
 20. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Да отидам во Парис :D :lol:
   
  На Universe му/ѝ се допаѓа ова.