Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

  1. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    66
    :D Сигурно сите ние сме имале или сеуште имаме некој неостварен сон. Професија,дечко,пријатели или нешто друго. Ајде кажете кој е вашиот?
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.875
    Прво и основно, да се џитнам од 7-ми и да застанам доле на нозе. Очигледно, до сега не сум пробала.

    Второ, да бидам Хорацио и со поглед да ги препознам лошите дечки.

    Трето, да го ошамарам Гујо. Да ме фатат сите камери... И да ви дојдам оп-цуп на Фемина и да ви кажам: "Отсекогаш сакав да го направам ова, да не ми избега некое антенче од фризурата? :emo: ^_^ "
     
    На Hipster, Cacy, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.617
    неостварен сон ми е да живеам во Мајами ... :inlove: просто сум заљубена во тој град..но којзнае, има време ..никогаш незнаеш каде ќе те однесе животот :D
     
  4. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    891
    Америка! :inlove:

    ( Ќе го остварам некогаш, па што сака нека е ) ]:)
     
  5. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    794
    Да живеам во некоја џунгла. Се надевам дека некој ден ќе имам таква можност. :D
     
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.807
    Пол:
    Женски
    Сеуште немам таков. Млада сум уште, никогаш не се знае. Можеби сите ќе ми се остварат :$
     
  7. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    192
    И јас! :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    да живеам во своја сопствена куќичка со ‘‘мои раце‘‘ направена
     
  9. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    298
    Да бидам слаба!!! :)
    Сега за сега е неостварен , ама работам на тоа да биде во иднина :D
     
  10. ZIrinka

    ZIrinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Мене ми е неостварен сон да живеам во Македонија.
     
    На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
  11. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.679
    Пол:
    Женски
    Да летам, колку повеке мафтам со раце, толку повеке се кревам на горе [​IMG]
     
    На mMare, TammyDeyn, Name и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. OlenceE

    OlenceE Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Да испеем песна која ќе стане светски хит. Да снимим филм кој ќе стане евергрин. И да станем прва жена претседател на Македонија. Овие желби не значи дека ќе останат неостварени, сеуште имам надеж :D
     
    На mMare му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Да ослабам 3 кг :@
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.469
    Трајна депилација :rofl:
    Одмор со дечко и да си копкам по археолошки наоѓалишта. :$
     
    На Universe му/ѝ се допаѓа ова.
  15. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.917
    Допаѓања:
    671
    искрено подобар живот, стабилна и богата Македонија и македонци, пославна и поубава од кога било вака у најопшта смисла.

    за себе да станам најпознат музичар во светот поточно гитарист, аххх од дете го сањам ова.
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.929
    Допаѓања:
    6.399
    Пол:
    Женски
    да станам судија мојата животна желба верувам дека еден ден ќе успеам макар и на 30години да ме фати да завршам и во оваа земја да има подобар стандард и подобар живот верувам дека еден ден ќе ми се отсварат овие желби
    а да и да си купам афтомобил од сопствени пари
    скромна сум а?таква сум
     
  17. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.034
    Да станам успешна деловна жена со успешна работа и постојан ангажман, која постојано се стреми на подобро. Да живеам во Швајцарија или Германија. Голема плата и континуирани унапредување се додека не сигнам на врвот. Да имам голема куќа, модерно уредена. И за крај да си купам еден средновековен имот во Франција.
    И а да, можеби далеку сум од ова и има уште фурни леб да јадам но на пат сум да го остварам, и знам дека нема да се откажам ;)
     
  18. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Америка, Лос Анџелес.

    КЕ ЖИВЕАМ ТАМУ ПА МАКАР ТОА ПОСЛЕДНО НЕКА МИ Е!
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Америка, Лос Анџелес.

    КЕ ЖИВЕАМ ТАМУ ПА МАКАР ТОА ПОСЛЕДНО НЕКА МИ Е!
     
  20. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Да отидам во Парис :D :lol:
     
    На Universe му/ѝ се допаѓа ова.