Форумџика на годината 2020

Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  8.886
  Пол:
  Женски
  Да летам со авион, ама ќе гледам што поскоро да си ја остварам желбата.
  Да си купам автомобил, поточно сама да си заработам за автомобил.
  И секако, да одиме на море со него еден ден.:l:
   
 2. ladydy13

  ladydy13 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Да го прошетам целиот свет:inlove:
   
  На blackpanter, melissa и P.S.love им се допаѓа ова.
 3. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  148.658
  Да остаревме заедно :|
   
  На blackpanter, Milobebence, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Ena05

  Ena05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  1.Да живеам во куќа на сама плажа во место каде што е секогаш топло.
  2.Да станам психијатар.
  3. Да го прошетам светот.
   
  На melissa, AngIv и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 5. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  4.704
  Пол:
  Женски
  Нема да напишам сонови кои би можело да се исполнат, туку за нешто што можело да се исполни во минатото, но повеќе е невозможно. (waiting)

  1. Да студирам медицина и да станам доктор специјалист по професија.
  2. Да имам своја разнобојна девојчинска детска соба која што ќе си ја уредам како сакам.
  3. Да имам хармонично семејство.
  4. Да имав возбудливо и интересно тинејџерство со многу забава и пријателства, слипоуверс... како на филмовите. :)

  Имам и многу други, но за нив има сеуште шанси да се исполнат! :D
   
  На blackpanter и piksooki им се допаѓа ова.
 6. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.030
  Допаѓања:
  55.798
  Имам многу. И тоа е добро. Инаку за што би живееле ако немаме мечти. Важно е да се стремиме кон нив.

  1. Љубов. Оваа желба ми е всушност остварена. Само сакам да трае засекогаш ова што го имам сега.
  2. Да се ослободам од стравовите што ги имам. Само ме кочат, повеќето се непродуктивни.
  3. Дипломата за доктор на науки. И ова набрзо ќе се оствари, напорно работам на тоа.
  4. Да качам некое килце, мојата вечна борба :D
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lavica2602

  Lavica2602 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  Da stanam majka.
  Ednostavno i samo tolku.. Se drugo sum si ispolnila niz zivotov..
   
  На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  36.818
  Пол:
  Женски
  Да ја видам нашата планета од вселената. :inlove:
   
  На blackpanter и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 9. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  17.181
  За да се вратиш пoсле и лажеш дека е рамна? Не може. :lol:
   
  На Feminka192, blackpanter и Amellie13 им се допаѓа ова.
 10. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  36.818
  Пол:
  Женски
  Да. За да можам да речам "checkmate round earthers". :D
   
  На blackpanter и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 11. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  473
  Пол:
  Машки
  Да ги посетам германските и јапонските автомобилски музеи и фабрики