1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

  1. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Не знам зошто, ама од поодамна ме влече Барселона... :wasntme: Сакам да живеам таму или макар само да ја посетам. :lol: .
    Да имам исправен ’рбет (без мојата глупаваааа лордоза :devil: ).
    Да имам детска соба. :tmi: :wasntme:

    Отприлика тоа се. Не дека се само тие, ама ајде... :$
     
  2. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
    Да си имам рок (или ска или реге или метал) бенд, макар и да свириме само по гаражи. Ама отсекогаш го сакав тоа. Всушност, мала сум уште, може некогаш ќе имам.. :?:
     
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Лос Анџелес! :$ Да живеам и водам успешен бизнис таму :) Можда ќе се оствари за неколку години ако добијам стипендија и можност за студирање во Америка,па здравје боже да се вработам и да ги земам моите со мене,никогаш не би се вратила тука да живеам 8) :wasntme:
    Да им направам незаборавно изненадувае на родителите со кое ќе им докажам колку ги сакам и колку им сум благодарна за секоја минута од мојот живот,за се што направиле.Се надевам набрзо ќе ми се оствари желбата.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Италија и вечна љубов.
     
    На Universe, devojkataa и zanana им се допаѓа ова.
  5. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Да бидам струјардеса или пилот, на самата помисла како јас таа огромна машина наречена авион ја полетувам т.е. ја кревам во воздух, во рацете ја чуствувам целата моќ одма ми се накачува адреналин и за две минути сум горе на небото. Ах АВОНИ мојата вечна љубов :inlove:

    Да го прошетам цел свет, шо ќе праиш тоа е чергар у душа :lol:
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Да се будам покрај море или океан, да издадам книга, Здравко Чолиќ и NeYo да ми пеат на промоција, да можам да летувам во Ница и Барселона кога ќе ми прдне и да имам коса до под гз!
    Ете така.
     
    На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Па отсекогаш сум ја сакала музиката и сум сонувала да играм во спотовите. :$

    Потоа да имам куќа која е до океан и спалната соба да има прозорци огромни, без завеси и слично и да се гледа океанот.

    Да живеам во New York.

    Да бидам модел, манекенка такво нешто ( за ова имав шанса, не ја искористив).

    Да ги видам Франција, Иралија, Шведска, Финска, Норвешка, Швајцарија, Германија, Америка, Англија, Романија, Малта и мноооооооооооооооогу други.

    Скромно! :)
     
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    да имам долгааа права рамна коса :sweat:
    и да имам биолошка сестра :( :(
     
  9. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Неостварен сон ми е да го видам бившиот како ме моли онака како што јас плачев по него така и он по мене и тогаш кога ке ми се исполни тој сон ке можам да спијам мирно ;)
     
  10. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Куќа покрај море со огроооми прозорци. Да не морам ништо друго да правам освен да цртам и да пеам, и да си преведувам книги (мојата идна професија) :D
     
  11. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Има мноогу... Ама ај ќе пишам што е најмалку возможно да ми се оствари - да имам викендица на некое егзотично место, покрај море и да одам таму со...Уффф лелее...Не кажувам... :$ :inlove: :|
     
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Имам еден сон кој ми е тесно поврзан со работата што во моментов ја работам и нема да го наречам неостварен бидејќи се уште имам од животот и до последно има да му се надевам. Се надевам дека некој ден ќе успеам, поточно ќе соберам храброст да оставам се тука и да заминам на некој проект надвор од земјава, за подолго време ако не и засекогаш. Отсекогаш сакав тоа да биде Африка, како за старт, вклучително и некои од арапските држави. Во моментов ја работам токму таа работа во државава, а која би сакала да ја работам и таму. Сосема случајно испадна од нигде-никаде да се најдам тука каде што сум, па затоа и ќе останам до последно да си верувам дека кога ова ми се исполни, да си ги измерам силите за ваквата работа, можеби ќе се случи и она другото. Макар што искрено побитно ќе ми биде да се одржам во секторов подолго, бидејќи од кога почнав да го работам ми легна сеедно и во претходниот живот сум го работела ова. Пак и ми одговара на мојата природа. Се плашам само дека луѓето на кои налетав како вршат ваква функција, за кои секогаш претпоставував дека се такви, но потајно се надевав дека работите на терен функционираат поинаку... нема да ми ја уништат оваа сатисфакција што ми ја пружа работава и со тоа да ми го уништат оној сон.
     
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    да ги посетам Италија && Шпанија :) :inlove:
     
  14. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Немам (мојата скромност испливува на површина :) ). Се што е реално е остварливо. Само прашање на време е што и кога ќе биде. Ако се сака се се може.
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски
    да положам за возачка и да имам сопствен автомобил :)
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Исто, ама еден од МНОГУТЕ :lol: Да завршам факултет во најбрз можен рок(може ќе се оствари не знам :?: ), да живеам сама негде, да отидам на Бора-Бора ... Премногу ги имам, понекогаш кога си ги набројувам се прашувам дали воопшто сум задоволна од нешто, ги имам едноставно премногу :$
     
  17. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Да бидам независна, да имам своја куќа или стан па и мал да е само да е мое :) Да бидам успешна бизнис жена и да има луѓе што ме разбираат :)
    Е сега нереална желба да се погрижи државата малку повеќе за семјното насилство сеедно какво дали физичко или пак знаеме она со карање викање навредување :worried:
     
  18. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Да имам малечок стан во Лондон и да работам како детективка или полицајка (исто во лондон.) :$
     
    На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и подобро што не се остварил! :rofl:
    Mене неостварен сон ми е да оложам математика сега за сега :rofl:
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    И мене исто ко Лудо или барем да ми даде шанса да го подмитам да ме пушти :@