Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.919
  Не знам зошто, ама од поодамна ме влече Барселона... :wasntme: Сакам да живеам таму или макар само да ја посетам. :lol: .
  Да имам исправен ’рбет (без мојата глупаваааа лордоза :devil: ).
  Да имам детска соба. :tmi: :wasntme:

  Отприлика тоа се. Не дека се само тие, ама ајде... :$
   
 2. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Да си имам рок (или ска или реге или метал) бенд, макар и да свириме само по гаражи. Ама отсекогаш го сакав тоа. Всушност, мала сум уште, може некогаш ќе имам.. :?:
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  633
  Лос Анџелес! :$ Да живеам и водам успешен бизнис таму :) Можда ќе се оствари за неколку години ако добијам стипендија и можност за студирање во Америка,па здравје боже да се вработам и да ги земам моите со мене,никогаш не би се вратила тука да живеам 8) :wasntme:
  Да им направам незаборавно изненадувае на родителите со кое ќе им докажам колку ги сакам и колку им сум благодарна за секоја минута од мојот живот,за се што направиле.Се надевам набрзо ќе ми се оствари желбата.
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Италија и вечна љубов.
   
  На Universe, devojkataa и zanana им се допаѓа ова.
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Да бидам струјардеса или пилот, на самата помисла како јас таа огромна машина наречена авион ја полетувам т.е. ја кревам во воздух, во рацете ја чуствувам целата моќ одма ми се накачува адреналин и за две минути сум горе на небото. Ах АВОНИ мојата вечна љубов :inlove:

  Да го прошетам цел свет, шо ќе праиш тоа е чергар у душа :lol:
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.518
  Да се будам покрај море или океан, да издадам книга, Здравко Чолиќ и NeYo да ми пеат на промоција, да можам да летувам во Ница и Барселона кога ќе ми прдне и да имам коса до под гз!
  Ете така.
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Па отсекогаш сум ја сакала музиката и сум сонувала да играм во спотовите. :$

  Потоа да имам куќа која е до океан и спалната соба да има прозорци огромни, без завеси и слично и да се гледа океанот.

  Да живеам во New York.

  Да бидам модел, манекенка такво нешто ( за ова имав шанса, не ја искористив).

  Да ги видам Франција, Иралија, Шведска, Финска, Норвешка, Швајцарија, Германија, Америка, Англија, Романија, Малта и мноооооооооооооооогу други.

  Скромно! :)
   
 8. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  да имам долгааа права рамна коса :sweat:
  и да имам биолошка сестра :( :(
   
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Неостварен сон ми е да го видам бившиот како ме моли онака како што јас плачев по него така и он по мене и тогаш кога ке ми се исполни тој сон ке можам да спијам мирно ;)
   
 10. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Куќа покрај море со огроооми прозорци. Да не морам ништо друго да правам освен да цртам и да пеам, и да си преведувам книги (мојата идна професија) :D
   
 11. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Има мноогу... Ама ај ќе пишам што е најмалку возможно да ми се оствари - да имам викендица на некое егзотично место, покрај море и да одам таму со...Уффф лелее...Не кажувам... :$ :inlove: :|
   
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.358
  Допаѓања:
  103.210
  Пол:
  Женски
  Имам еден сон кој ми е тесно поврзан со работата што во моментов ја работам и нема да го наречам неостварен бидејќи се уште имам од животот и до последно има да му се надевам. Се надевам дека некој ден ќе успеам, поточно ќе соберам храброст да оставам се тука и да заминам на некој проект надвор од земјава, за подолго време ако не и засекогаш. Отсекогаш сакав тоа да биде Африка, како за старт, вклучително и некои од арапските држави. Во моментов ја работам токму таа работа во државава, а која би сакала да ја работам и таму. Сосема случајно испадна од нигде-никаде да се најдам тука каде што сум, па затоа и ќе останам до последно да си верувам дека кога ова ми се исполни, да си ги измерам силите за ваквата работа, можеби ќе се случи и она другото. Макар што искрено побитно ќе ми биде да се одржам во секторов подолго, бидејќи од кога почнав да го работам ми легна сеедно и во претходниот живот сум го работела ова. Пак и ми одговара на мојата природа. Се плашам само дека луѓето на кои налетав како вршат ваква функција, за кои секогаш претпоставував дека се такви, но потајно се надевав дека работите на терен функционираат поинаку... нема да ми ја уништат оваа сатисфакција што ми ја пружа работава и со тоа да ми го уништат оној сон.
   
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.647
  Допаѓања:
  18.633
  Пол:
  Женски
  да ги посетам Италија && Шпанија :) :inlove:
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Немам (мојата скромност испливува на површина :) ). Се што е реално е остварливо. Само прашање на време е што и кога ќе биде. Ако се сака се се може.
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.024
  Допаѓања:
  77.552
  Пол:
  Женски
  да положам за возачка и да имам сопствен автомобил :)
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  716
  Исто, ама еден од МНОГУТЕ :lol: Да завршам факултет во најбрз можен рок(може ќе се оствари не знам :?: ), да живеам сама негде, да отидам на Бора-Бора ... Премногу ги имам, понекогаш кога си ги набројувам се прашувам дали воопшто сум задоволна од нешто, ги имам едноставно премногу :$
   
 17. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  Да бидам независна, да имам своја куќа или стан па и мал да е само да е мое :) Да бидам успешна бизнис жена и да има луѓе што ме разбираат :)
  Е сега нереална желба да се погрижи државата малку повеќе за семјното насилство сеедно какво дали физичко или пак знаеме она со карање викање навредување :worried:
   
 18. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Да имам малечок стан во Лондон и да работам како детективка или полицајка (исто во лондон.) :$
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.193
  и подобро што не се остварил! :rofl:
  Mене неостварен сон ми е да оложам математика сега за сега :rofl:
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  И мене исто ко Лудо или барем да ми даде шанса да го подмитам да ме пушти :@