Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Да пејам во рок бенд! :rock:
  Барем еднаш, само една песничка. :(
   
  На SweetChild му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Да работам во швајцарска банка. Тоа ми е животниот сон, но само желба. Реалниот, да работам на висока позиција во Комерцијална, јака плата околу 1500 евра, скромно па шо сеа се постигнува. Да бидам со љубовта на мојот живот засекогаш и среќна.
  Да продолжам со сонувањето. Многу пари, навистина многу и една сопствена корпорација.
  Да имам огромна куќа во Америка и сопствена корпорација таму, а тука многу јака имотна состојба и бизнис како за тука, ситничи.
  Имоти и во Германија, Франција, Велика Британија, Канада и Русија.
  Да имам се што ќе посакам, се.
  Премногу парчиња облека, огромен гардеробер итн. знаете.
  И други работи, само не ми текнуваат сеа.
   
 3. in.love.girl

  in.love.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  11
  Неостварен сон....хм само сакам да бидам среќна, да имам среќа на сите полиња во животот понатака и другото се ќе биде ОК :)
   
  На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  да бидам машко барем на еден ден :)
   
  На in.love.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Да се разбудам со личноста која што ја сакам до мене, после долга, исцрпна, бурна ноќ помината знаете како, да ме погали нежно по коса и да ми каже дека ме сака. 8)


  Ова никад немаше да ми текне ако не завршив штотуку гледајќи еден ултра лигав филм, ама шта чеш, башка хормони пукаат, време е. ;(
   
 6. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Да свирам на пијано..омилен инструмент ми е.
   
 7. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Да стаанам позната манекенка.. :| ајдее.. можеби еден ден.. сеуште имам време :lol:
   
 8. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  Да живеам во Њу Јорк ..
   
 9. ripkata

  ripkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Да си ги исправам забите еднаш и засекогаш , ајде уште малце фали
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Да блеснам на сцена.

  Не мора да биде концерт, не мора да бидам позната пејачка.
  Сакам во холот на факултетот да ја пеам Listen од Бијонсе како изложување на револтот према оние кои сакаат да ги контролираат нашите соништа.
  ...
  Или да бидам ѕвезда на караоке на една вечер, а Црни да ме гледа вљубено и на сите да им кажува: Ја гледате девојката која владее со микрофонот? Таа е таа. И моја е :)
   
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Да бидам спортист. Али не рекреативен,туку спортист и во тело и во душа. Се би дала да се вратам како мала и да можам да се запишам на гимнастика. Би го дала и последниот здив на тој под,само да можам.. Барем еднаш...
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  да дипломирам, и КОНЕЧНО да се вработам, а здравје бозе понатаму да си основам своја фирма/козметички салон :)
   
 13. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Имам пишувано на слична тема .... :)

  Прво , да бидам жива , здрава , среќна , моите драги луѓе да ми бидат на број ... и за нив истото важи :)
  Да го завршам навремено факултетот , успешно ... Да си го остварам сонот кој сум го замислила , да си бидам свој човек сам газда ... Да створам ИМЕ мое лично со мој труд , со моја пот .
  Без лажна скромнсот цел ми е да створам авторитет од себе , да се гордеам со себе ! Да заработам многу пари ... Луксузот кој сум го посакувала да си го обезбедам .Да бидам независна , да имам убав живот , да биде исполнет со многу убави работи. А оние лошите Бог да ми даде сила да ги издржам . Никогаш да не паднам .... (Знате во која смисла ) :lol:
  Да си ја најдам својата сродна душа :) Да има и стас и став , да ме подржува да ми биде пријател и партнер. Да си основам фамилија . Семеен дом. Да помогнам кому можам колку можам :) има уште толку работи , знам уште ќе се создаваат со текот на времето апетитите ми се се поголеми :$ :) .Само здравје ќе видиме што планирал Горниот за мене ... :) ;)

  Да уживаме во моментот а овие цели нека бидат само мотив плус за чекор напред .... И за глава гордо и високо крената со секогаш искрената насмевка на лице ... :d:
   
  На Mala92 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Да работам на струка-ми се чини дали и ќе биде.... :doh: и наааајголемата желба-која нема никогаш да ми се исполни----да е татко ми со мене ;(
   
 15. kitfox2010

  kitfox2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Да го посетам ПАРИЗ.<3 :rofl:
   
 16. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Неостварен сон ми е да се извишам барем уште 10 цм..хаха :D
   
 17. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Да имам милиони, свој остров и авион :rofl:
  Уште од мала сонувам за ова :lol: , ама јас сонувам реални работи кога тогаш ќе ми се оствари овој сон, за почеток имам ниви ако се излие Вардар и поплави Лисиче може и острови да станат :rofl:
   
 18. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Да станам успешна адвокатка/судијка и да го пропатувам светот..сеуште неостварено но имам голема надеж за во иднина :) Рано ми е уште.
   
  На Universe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  7.800
  Да бидам преведувач , да бидам богаташка , да имам црвено порше и.т.н. ;)
   
 20. BlackCatt

  BlackCatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Кратко и јасно - да бидам среќна, ништо повеќе од ова
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.