Форумџика на годината 2020

Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  74
  да живеам некаде у странство по можност Америка али кога тогаш ќе го овстварам па што сака нека е :D
   
 2. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  и мене исто :(
   
 3. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Неостварен сон ми е да си имам рамен стомак, колку и да се трудам неможам да успеам, а можеби не се трудам доволно за тоа. Кога тогаш ќе се оствари сонот не му ја мислам ;)
  И друг неостварен сон е да сум богата.. МИЛИЈАРДЕРКА! Најмногу од се го сакам тоа, не ми треба ништо ама баш ништо. Само парите ќе ми бидат доволни да си стекнам повеќе нешта во животов.
   
 4. spongebob10

  spongebob10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  да заминам барем на краток период од тука, од сите проблеми..
  и да подослабам
  тоа е сега за сега :)
   
 5. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Да си од одам Македонијава, сакам некаде далеку Австралија, Канада, да постигнам нешто во животот и да си ги повлечам и моите натаму
   
 6. EVA19

  EVA19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  37
  да одам на Јамајка. 8)
   
 7. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Kако мала мн сакав да бидам пејачка :D Али кој и да ме слушне се жали, така да тоа дефинитивно ке ми остане неостварен сон... Во останатите соништа верувам, не се откажувам од нивната реализација. Верувам дека можам да постигнам се што сакам и да живеам како што секогаш сум сакала...
  Само нека се редат полека коцките, имам трпение јас :)
   
  На BlackCatt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  неостварен сон ми е да се здебелам барем 2, 3 кила поише бидејќи сум многу тенка :(
   
 9. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  1.768
  хаха и мене исто :P
   
  На d.i.n.a му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Princess-S

  Princess-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Да ослабнам и да се стегнам, да имам многу пари и да одам секој ден на шопинг, трајна депилација.. и да живеам со некое јако друштво на јако место :wasntme:
   
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  532
  Да бидам здрава , да не ги изгубам саканите , да го видам Башер , и да немам долг на животот . (повеќе желба од сон )
   
 12. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  da imam mnogu parii :$
   
  На Mala92 и nobodyy им се допаѓа ова.
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Да одам во Америка :)
   
 14. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  да одам во шпанија и да видам делфин во живо а воедно и да го допрам.
  Но сеуште сум со надеж дека ќе ми се остварат тие желби,нели надежта последна умира,но сепак умира :?:
   
 15. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Да бидам популарна
  Да живеам во Мајами
  Да продадам куќа 100 милиони евра :tmi:
  Имам уште 100 и ако бројам уште ќе ме фати ноќта .
   
 16. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Едниот ми се оствари,другиот е да живеам во Дубаи. :inlove:
   
 17. maci95

  maci95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  Да бидам балерина. Требаше уште од мали нозе да се зафатам со работава.. Бидна сега :|
   
 18. Dragannah

  Dragannah Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Да бидам успешна во животот и да бидам среќна :)
   
 19. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  Да го прошетам цел свет...
   
  На Mala92 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Panicarka

  Panicarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  Да одам во Милано и да гледам фудбал во живо помегу A.C MILAN и INTER ....и нормално да изгуби ИНТЕР.... е тогаш ќе плачам од среќа :D