Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.814
  Пол:
  Женски
  Да одам во Америка и да се сликам со Џош Хатчерсон :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  76
  сакам да јавам коњ !
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  Да одам во Париз, лично да го запознаам Иглесисас, да се сликам со делфин. да бидам позната и популарна .. :?:
   
 4. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.569
  Допаѓања:
  9.991
  Да идам на Маракана :)
  Да станам детектив :wasntme:
   
 5. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  да одам на концерт на линкин парк и брајан адамс...
   
 6. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  да живеам во Мајами! :lol:
   
 7. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Кристијано Роналдо :inlove:
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.618
  Да сменам работно место!
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.504
  Пол:
  Женски
  се повеќе и повеќе адвокатска канцеларија мој сон :inlove:
   
 10. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  да одам во лондон и тооооооочка! 8)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Да ја посетам и исшетам Италија.. сама! И да запознаам една личност таму (ова второво засекогаш ќе остани неостварено знам.. :( ). Ahh, mia bella Italia..
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Медал на Олимпијада,Светско,Европско
   
 13. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.218
  Поклоничко патување во Светата Земја, посебно Ерусалим :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:.
  Се надевам дека ќе се удостојам за тоа.
   
  На Bright, Srekicka и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Местото е неописливо со зборови :o ваква ме остави...

  Мојот неостварен сон е сопствена приватна градинка (скромна сум многу јас :$ )
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Да бидам премиер во државава.
   
 16. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  а бидам моден дизајнер,сон ми е да отворам мој бутик со облека направена од мене
   
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Еден ден мојот потпис на стои на парчиња облека кои „шетаат“ по црвениот килим...
   
 18. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Да студирам во Словенија, да се вработам таму и да не се вратам овде.
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  ^Мошне патриотски.

  Неостварен сон...си се држам на тоа египтолог, макар на еден ден.
   
 20. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  NEW YORK !! Да отидам во Њу Јорк, таму да завршам факултет, таму да се омажам и таму да си останам до крајот на животот.
  Да си го земам и семејството таму со мене. :$