Кој е вашиот неостварен сон?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sunshine555, 5 март 2011.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  да имам бенд. :wasntme:
   
  На Shelea му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Мојот неостварен сон е следниов :

  _ Огромна плантажа со лимони и кафе, кај шо би ми работеле само црнци (И тоа најзгодните ке ги одбирам само од светов ) , и само они би работеле . У сонот секако ја сум газдарица, ама од оние почуствителните, на робовите мои ке им наредам да работат преку ден без мајци ;) И случајно ако би видела дека некој се изморил би го пратила у моја вила чисто онака заедно да би се одмориле ;) .
  Да секако би им пружала и масажи и сите такви работи ... Воопшто нема да сум лоша, е сеа за камшици само коа ке бидат немирни ама по газето само ке го употребувам :lol: .

  Ххххххх и така дечки.. Мој неостварен сон е ова :| :(
   
  На EleMental, drugarka и Lola-M им се допаѓа ова.
 3. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
  да живеам во москва или санкт петерсбург...др не сакам
   
 4. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  да патувам малку низ светот особено на најубавите места со најубави плажи ;)
   
 5. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Да ослабнам и да ја задржам килажата :headbang:
   
 6. programerka

  programerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  7
  Мојот неостварен сон е да немам неостварени соништа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  (кратко и јасно)
   
  На BojanaLegija и Shana им се допаѓа ова.
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Мојот (засега) неостварен сон не го кажувам, затоа што нема така да се оствари. А ќе го остварам...
  I promise. ;)
   
 8. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Да одам во Русијаа <3
   
 9. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  4.353
  Мојот неисполнет сон, е многу нереален,невозможен и се што содржи една негација пред него, али ај да си го кажам. :rofl:

  Да присуствувам на Оскари и сите камери да се вперени во мене како газам на црвениот тепих со некој гламурозен фустан. Да фрчат апарати и утредента на насловни страни да сум, на најпопуларните списанија.
  Сето тоа проследено со номинација за најдобра главна женска улога. И да не добијам, ајт, битно да сум најубаво облечена, најубаво нашминкана, со добра фризура.. Да блескам :lol: :lol:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anastasceto

  anastasceto Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  мојот неостварен сон ми е да живеам во австрија
   
 11. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Да ги посетам сите земји во светот. :)
   
 12. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Да бидам среќна.
   
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  Мојот неостварен сон... :|
   

  Прикачени фајлови:

 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.772
  Пол:
  Женски
  сакав да продолжам со учејне,,несто спорт или музика многу сакав со тоа да се занимавам..
  али животот носи се,,дали можеме или не тоа е...
   
 15. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.459
  Пол:
  Женски
  Дарко Станиќ.. :inlove: Неостварен сон, уфф.. :inlove:
   
 16. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  768
  неостварена желба ми е да летам ноќе :D :D
   
 17. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Да избегам од сите тука и да заминам во Барселона... таму да живееам и да работам и да ја сретнам љубовта на мојот живот :D Алексис Санчес :inlove: :l: :rofl:

  :( знам дека никогаш нема да ми се остварит... никогаш :u:
   
 18. majaaaaaaa88

  majaaaaaaa88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  27
  да ставам ранец на мене и да тргнам некаде без план,да прoшетам секаде...да ме нема еднo три четири месеци
   
 19. Punk-Girl

  Punk-Girl Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
 20. malecka91

  malecka91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  67
  Da imam solisticki koncert pred milionska publika :D kako pejacka popularna niz celiot svet