1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е газдата во вашиот дом?

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 11 февруари 2014.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Мислам дека повеќето што чуваат кучиња/мачиња, ќе ме разберат за ова. Но, некои луѓе им дозволуваат на милениците да го превземат нивното место, односно да станат тие газди на куќата. Знам дека ви е жал да им викате и да ги потчукнувате, народно кажано тепате вашите миленици, но ако несакате вашите миленици да се претворат во ѕверчиња кои се обидуваат да ве каснат, треба да знаете дека тие се како деца. Како ќе ги учите, така ќе прават. Нели, оние разгалените деца се дрски цело време, па ако и вие тага ги разгалувате вашите миленици, и тие ќе се лоши.
    Јас на мојата мачка не и дозволувам да ме изгребе. Не ја малтретирам, но како мачка, таа ќе се изнервира и ќе ме касне. Затоа, јас секогашкога ќе ме гребне ја карам и ја потчукнувам. Многу грубо звучи, знам, но тоа ќе биде единственото нешто што вашата мачка нема да се мисли дека е таа ваш тренер.
    Ова важи и за кучињата.
    Се надевам помогнав. :)
     
    На Maria.Vampire му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Papi,мислам дека си во право. Ако им даваме премногу слобода,ептен ќе се разгалат,па оди после прибери ги.Ене го мојон мачорон,тушле низаеден,од мал само в раце е чуван,само го мазевме и сега се плетка нон-стоп низ нозе и само сака да се гали,а и голема мрза е,кога ќе му се подвикне понекогаш уште инает тера,не слуша |( :rofl:.Ретко каса,ама ако го направи тоа му подвикнувам и го подмавнувам малце,колку да го заплашам,не ми е намерата да го повредам.
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Женски
  4. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    449