1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е газдата во вашиот дом?

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 11 февруари 2014.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Мислам дека повеќето што чуваат кучиња/мачиња, ќе ме разберат за ова. Но, некои луѓе им дозволуваат на милениците да го превземат нивното место, односно да станат тие газди на куќата. Знам дека ви е жал да им викате и да ги потчукнувате, народно кажано тепате вашите миленици, но ако несакате вашите миленици да се претворат во ѕверчиња кои се обидуваат да ве каснат, треба да знаете дека тие се како деца. Како ќе ги учите, така ќе прават. Нели, оние разгалените деца се дрски цело време, па ако и вие тага ги разгалувате вашите миленици, и тие ќе се лоши.
  Јас на мојата мачка не и дозволувам да ме изгребе. Не ја малтретирам, но како мачка, таа ќе се изнервира и ќе ме касне. Затоа, јас секогашкога ќе ме гребне ја карам и ја потчукнувам. Многу грубо звучи, знам, но тоа ќе биде единственото нешто што вашата мачка нема да се мисли дека е таа ваш тренер.
  Ова важи и за кучињата.
  Се надевам помогнав. :)
   
  На Maria.Vampire му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  43.866
  Пол:
  Женски
  Papi,мислам дека си во право. Ако им даваме премногу слобода,ептен ќе се разгалат,па оди после прибери ги.Ене го мојон мачорон,тушле низаеден,од мал само в раце е чуван,само го мазевме и сега се плетка нон-стоп низ нозе и само сака да се гали,а и голема мрза е,кога ќе му се подвикне понекогаш уште инает тера,не слуша |( :rofl:.Ретко каса,ама ако го направи тоа му подвикнувам и го подмавнувам малце,колку да го заплашам,не ми е намерата да го повредам.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Beautiful Dreams

  Beautiful Dreams Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2022
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  1.923
  Пол:
  Женски
 4. Meddy

  Meddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2021
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  449