1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е за спорт?

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 22 јули 2010.

 1. Zaspana

  Zaspana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  мхм..го прелистав форумот и не најдов тема за спорт па еве овде ... :P
  да си помуабетиме за спортот .... Кој ви е омилен спорт? Што сакате најмногу да гледате, а што да спортувате?
   
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Јас сум за спорт :D
  Шо се намам пробано, ама најмногу се имам задржано на ракомет и сега неколку месеци на бадминтон :)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Не сум по спортувањето. Сакам кошарка ама... и тоа со сила :lol:
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Нема што немам тренирано, од мала секаде се запишував, одев на карате, ракомет , кошарка, одбојка, на лизгалиште бев редовна , и на пливање одев...сега, на постари години само фитнес и аеробик вежбам :D
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.855
  Допаѓања:
  25.585
  Пол:
  Женски
  Не сум многу по спортот, ама од време на време знам да погледам фудбал или ракомет.
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Не сум многу по спортот. Во школо само на физичко играв кошарка :)
   
 7. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Обожавам секаков спорт, и не да се фалам ама добра сум во речиси сите :D Ама најмногу ми лежи кошарка, обожавам, ко бев помала си замислував во wnba дека ке одам. Смешки :D
   
 8. enna90

  enna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  10
  Јас сум дефинитивно за спорт :) Никогаш не сум се занимавала професионално со спорт, ама онака за рекреација често знам да заиграм кошарка или бадминтон, ама од сите спортови најмногу обожавам тенис :D
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Многу многу по спортот не сум. Активно никогаш не сум тренирала. Пасивно... тенис на сред улица до доцните вечерни часови, хокеј на пархет во основно и одбојка во средно (секој час, со или без мрежа). Пливањето го исклучувам и лично мене не ми е спорт. Daily habit ми е :D
  А за гледање гледам, најчесто со татко ми.
  Многу сакам да гледам ски-скокови. Најинтересни ми се.
   
 10. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  398
  Сум играла кошарка активно 3 години. Имам одено и на фитнес, на аеробик и на пилатес. Одвреме навреме возам ролери и редовно пешачам. А за гледање, гледам некои позначајни фудбалски утакмици кои цел свет не ги пропушта (да не бидам покусо). Пример, финалето на светско, европско првенство, кога игра Македонија со некоја друга земја... :D :D Други спортови не пратам, некако дури и исцрпувачки ми е да седам 2 часа и да гледам некој спорт. :lol: Понекогаш, многу ретко ми се случува да гледам гимнастика :D
   
 11. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  Обожавам Фудбал ептен....сум играла во основно за училиштето сега во средно исто така играм за школската екипа а и со другарите вака по маало играме и на турнири некои си играм ама малку по ретко зашто сум женско и ептен ретко на некој турнир онана кога организира некој што ме знае тогаш играм а многу ми е криво што нема женска екипа за фудбал а сум тренирала година ипол у ФК Милано не имаше само 4 девојчиња и само на тренинзи одевме, а на утакмици или додававме топки или на трибини седевме :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  значи само јас сум ако некоја“заспана убавица“т.е-дрво неподвижно ништо не вежбам и ништо не спортувам ц ц ц ..... |(
   
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Јас сум за спортот, и да се смени насловот на темава, боде очи. Спортував и јас, сега бидејќи е распуст си се одмарам. Спортував кунг фу, и кошарка. А во училиште бев член на одбојкарскиот тим. Кунг фу-то ми беше како релаксација и опуштање по напорниот ден, а и многу добро ми одеше, да не речам, бев најдобра од цела група.
   
 14. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Не фала :P
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сакам спорт, ама за жал сега ништо не спортувам...уствари одвреме навреме знам да го искористам кошот во двор со брат ми, ама еве се поретко фрлам топки :?: Инаку играв одбојка долго време, сега се каам што не си продолжив, ама тоа е. И ракомет во основно :D
  А за гледање, си гледам натпревари, фудбал, ракомет, гимнастика, атлетика, се следам.
   
 16. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Отсекогаш сум ги следела сите спортови и многу ми е жал што никогаш не почнав да тренирам нешто :( - инаку по дома често правам вежби или земам некој со мене за трчање :)
   
 17. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  77
  Ракомет играм солидно...Ама тимска игра и не знам како да се организирам кога ми се игра, па идам во школото кај Индира и таму некад играм...А ми се возат и ролерки, па кој е ЗА..ајде да се договориме, да возиме по кеј или било каде :hai: ;) :)
   
 18. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Јас сум за спортот.....и обожавател сум на сите спортови....ги гледам на тв...инаку во основно имам тренирано рекомет и одбојка....карате исто...а сега во средно често не одам на тренинзи...ама преку лето често одам на кошарка и возам велосипед... :)
   
 19. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Jas sum za sport .. : ))
  Otsekogas sum go sakala i go sakam i isto taka i gi pratam :) ...
  Inace od sve po nesto sum trenjirala :lol:
  Nekogas koa igraat drugarite nadvor fudbal kosarka ili nesto drugo im se pridruzuvuvam jas so drugarkite :D
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Следам фудбал како луда, ме бидува по малку за играње фудбалче и кошарка, а инаку активно не сум се занимавала со спорт, освен со фитнес и аеробик.