1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е за спорт?

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 22 јули 2010.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    сум за спорт секогаш секогаш
    во основно и средно прва бев за трењирање на ракомет и кошарка и верувам дека поради тоа и добро ми се оформи телото потоа кога почнав на факс се запоставив со тоа и почнав да одам на фитнес ;)
     
  2. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Го сакам спортот. Најмногу кошарката. :l: :)
     
  3. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Сакам спорт, ама пусто за ништо не сум талентирана :D . Знам понегокаш да се истрчам и толку :D .
     
  4. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Јас сум спортски човек , многу го сакам спортот и најубаво ми е кога ќе си облечам тренерки. Тренирам одбојка активно веќе 8 години , порано играв и кошарка но се откажав а исто така идев и на женски фудбал околу 3 месеци , имаше некоја кампања :D
     
  5. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Сум за спорт.Имам тренирано гимнастика,кошарка,пливање,фудбал,тенис...За друго не се сеќавам :?: незнам мислам дека тоа е се ... најмалку имам тренирано гимнастика,а моментално тренирам кошарка ,ваќе 2 години :)
     
  6. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Играм само одбојка, и 3 години пливав во клуб.
    Ми се допаѓа и тенисот, но не играм...
     
  7. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Да кажеме ДА за спортот. :D

    Најмногу издржав да тренирам кошарка(читај темата за кошарка), одев на фитнес така некое си подолго време, играорна(ако може да се стави во областа на спортот).Немам некој долг список на спортови што сум ги спортувала, ама тоа што сум спортувала траело со години, не беше само хоби, туку беше озбилна работа :) .

    Сега за сега не спортувам, не ми дозволуваше времето во текот на учебната година, ама планирам повторно да посетам некоја фитнес сала за време на летово.
     
  8. Panki.Friik

    Panki.Friik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    12
    јасс сум За спортт ! И мн сакам да спортувамм!! Коа не спортувам се чуствувам како стара баба и се ме боли =//

    Тренирам Одбојка векје 1 ипол година мислам и многу сум задоволна и онака си држам линија..Ми се смачи од диети и глупости .. Со спорт најдобро се СЛАБЕЕ ;))
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ај ем ин! ;)
    Сакам да спортувам повеќе од што било друго на светов! Посебно ги ценам боречките вештини,како филозофија,начин на живот,справување со стресот ,а богами во ова време корисно е да се знае барем одбрана, ако не нешто особено :lol:
    До пред 3 години тренирам карате ( цели 11 години ) ,за жал поради бројните обврски морав да се откажам од стандардното клупско тренирање и сега сум на хоум мејд продакшн,ама добро ми е (иако жалам што повеќе не учествувам на натпревари :(
    Освен карате ,си вежбам на Орбитрек и со тегови во домашни услови , потоа следуваат ролерките ,пливање во летен период ,а понекогаш и некој пријателски фудбалски натпревар ,колку да се потсетиме на старите добри времиња и на сите испарталени патики :rofl:
    Доминира некој машки ген во мене :lol: ,ама не се бунам,убаво ми е,се релаксирам и на тој начин си ги полнам батериите. А и многу сум помило откако ќе си ја испразнам негативната енергија, нема кој не го забележал тоа :lol: :lol:
     
  10. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    ЈАС СУМ ЗА СПОРТ.....ТЕНИС... :inlove: :inlove: :inlove:
     
  11. Little.Monster

    Little.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Спортот во срце ! Сите спортови баш онака ми одат од рака..за било што да е..фудбал,ракомет,одбојка,кошарка и така натаму.. :D На фудбалот најмногу се задржав.почнав со тренинзи ама се откажав :D Инаку за гледање ..да :) Секогаш е добродојден :D
    И најмногу си ја спомнувам : " Во здраво тело,здрав дух " ! :)
    Паа девојки ви препорачувам ако не се занимавате со спорт започнете бидејќи навистина е многу здраво и одржува линија :))
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    И јас сум за спорт, ракомет :*
     
  13. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Јас сум за спорт :) Играм ракомет, мал фудбал со другарките, кошарка и гледам секаков спорт :)
     
  14. PorcelainDoll

    PorcelainDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    јас сум за секаков спорт :inlove:
     
  15. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Епа сум по спортот...Активно тренирав само карате, балет(уште тренирам) и сеа почнав паркур да вежбам :angel:.... А пасивно сум по кошарката, скејтбординг, гимнастика, лизгање...
     
  16. xFashionGirlx

    xFashionGirlx Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Еве јас преку летото пливам и играм тенис исто така од ова лето започнав и да играм Голф одам во Србија,Бугариа и Грција да и играм,исто така заборавив јавам коњи што мислите за овој спорт Јавање мене на пример ми е многу интересен мозам да кажам :)
    Исто така во зима возам snowboard
     
  17. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    И конечно мислам дека успеав да ги натерам моите да ме запишат негде.Јас и онака спортувам секојдневно,трчање,ролери,вежби,пешачење..ама сакам негде да одам.Да имам тренинзи и да научам нешто зошто на физичко ништо не не научи наставничката |( :envy:

    Е сега имам едно прашање.Кој спорт би ми го препорачале,и кој клуб бо Битола?? Ама да има деца на моја возраст ( 14 год.),не да ме стават во група со третооделенци :?: Ако имате некои информации,каде се наоѓа некој клуб,колку пати неделно се тренира,цена...ќе ми биде од корист.Ќе почнам да се распрашувам ама сакам да чујам и ваши мислења. :)
     
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Сакам да гледам уметничко лизгање, пливање и атлетика, а најмногу сакам да скијам и да си се возам со велосипедот :) :)
     
  19. LaBoom

    LaBoom Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    мој човек :lol:
    инаку тренирам веќе 6 години и сум дел од првиот тим..обожувам да гледам натпревари , без разлика за кој спорт се работи.
     
  20. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Дали сакаш колективен или индивидуален спорт?

    Од индивидуалните би ти препорачал некој борбен спорт како карате или аикидо. Каратето ќе ти даде прекрасно тело и цврстина и ќе одиш исправена како даска а плус и самодовербата ќе ти се зајакне :). Аикидото е исто супер ама и за двете (со каратето) мора да имаш добар тренер инаку бргу ќе се откажеш.

    Тенис ти е исто интересен спорт, пробај и види дали ќе ти се свиѓа.

    Од колективните имаш одбојка, ракомет и кошарка па одбери нешто по твој вкус.

    Овие донекаде сум ги тренирал или сум ги играл па затоа и ти ги спомнав но сигурно имаш и други опции :).