1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е за спорт?

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 22 јули 2010.

  1. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Обожавам да играм одбојка и само одбојка а за гледање на ТВ: фудбал,кошарка иии одбојкаа :) <3
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    :inlove: Одбојка :inlove:
     
    На homer simson, Dog-lover и macula.93 им се допаѓа ова.
  3. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    обожавамм спортт :inlove:
    тренирав 2 ипол години кошарка па не ми се погаѓаше распоредот и се отпишав :worried: моментално играм одбојка и фудбал за школо (голманка сум 8) :D ) ама не тренирам во некој клуб :worried: ,поради распоредот на училиште никако не ми се погаѓа :doh:
     
  4. macula.93

    macula.93 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Одбојка и кошарка сакам премногу :rofl: иако сум едвај 1,60 не сум активна ама сепак знам да заиграм за рекреација
     
    На homer simson и Dog-lover им се допаѓа ова.
  5. bobmarli

    bobmarli Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    2
  6. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Не знам кој е ама јас не сум :doh:
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    и јас сум за спорт, одбојка ...гледам и во живо и на ТВ т.е ракомет, фудбал, кошарка, одбојка, тенис :) :)
     
  8. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Спорт, обожавам.. :inlove: Сите спортови ми се убави, највеќе следам фудбал, кошарка, атлетика, а помалку ракомет, одбојка и останато. Веќе имам спомнато дека тренирам Таеквондо (ама тоа не ми даваат на ТВ :worried:). Инаку за школо играм ракомет (голман), одбојка, а до година ќе играм и фудбал и кошарка. :D
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Кажете да за спортот хаха :D
    Порано спортував но, моментално не сум активна |-)
     
  10. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Јас сум за спорт (се додека тој спорт не е одбојка). Тренирам кошарка и карате. Кога бев помала сакав да играм фудбал, но сега не играм (всушост, не сум играла фудбал од пред 6 години).
     
  11. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Како бивша ракометарка ќе си кажам ракометот ми е во душа. Исто така многу сакам одбојка, бидејќи е според мене женски спорт. Немаш допирен контакт со противникот. Кошарака чат-пат гледам кога играат само Лејкерс. :lol:
     
  12. kosarkaaa

    kosarkaaa Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    омилен спорт ми е КОШАРКА... а знам со другарите понекогаш да играм и фудбал, но ми е срам другите да не ме викаат машкуданка и затоа во последно време не играм... играм за школо одбојка, а моментално не тренирам ништо... иначе имам тренирано.. кошарка, пливање и одбојка... да не се фалам али ме бидува за повеќе спортови :)
     
  13. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Омилен спорт мие кошарка..понекогаш играм и ракомет и фудбал ама многу не се разбирам од тие спортови :?: Најмногу сакам да гледам кошарка..посебно NBA :rofl: ^_^
     
  14. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.587
    Пол:
    Женски
    Јас сум за спорт и секогаш ќе бидам! :D
    Најмногу од се ја сакам одбојката, исто така тренирам одбојка 4 години и секогаш гледам одбојка кога има на ТV. Баш ме интересираат сите потези кои ги прават. :D :lol:
     
  15. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Половина од мојата генерација,јас не сум баш спортски тип,повеќе сум како интелектуалка :)
     
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Спорт?Дааа бе брат,то е финтата!
    Обожавам спорт посебно атлетика,фудбал и кошарка!
    Од фудбалот гледам само Ла лига и Бундес лигата(Барселона и Баерн Минхен),и од македонската ама само кога игра Пелистер
    Атлетиката ја гледам мај-август бидејќи тогаш се митинзите од дијамантската лига и кога има светски првентства и секако кога има ЛОИ
    кошарка гледам нашите репрезентативци ќе играат на европско или на светско таму,ама најмногу гледам НБА-тогаш ги гледам само утакмиците на моите Лос Анџелес Лејкерс секако
    А за тоа јас да тренирам спорт?
    Ахгахахахахахах
    то ти е исто со пропаст на светот,трупец сум за било каков спорт,како шо вели професорот по Спорт-Море мало топкај ја топката,гали ја а не ја тепај!
    А да зема фудбалска топка?Хахаааа ќе сакам право ќе шутнам на другиот крај од салата
    А одбојка..хуххху 4 пати со ред го имам посинато прстот
    Гимнастика исто така ништо..наместо да скокам на јарец,јас и седнувам на него...
    ракомет мразам искрено кажано така во основно ко бев ми се роди таа омраза и еднаш морав кога игравме да шутирам пенал и погодив шо е чудно
    а за мојата омилена атлетика..и да трчам и да скокам јас пак сум како желка или пингвин,како сакате..
    а поддржувам да се има спорт,оти па да не?
    Тоа е најубавата работа според мене..Знам,мачно е тренинзи ова она,ама сепак љубовта кон спортот е посилна од сите маки кои ги создава..мали маки...Па тоа е убавината на спортот-како шо рече еднаш тренерот на Баерн Минхен,а бивши играч и тренер на Барса-некогаш победуваш некогаш губиш,некогаш ќе се смееш,а некогаш и ќе плачеш
    толку од спортското јас 8)
     
  17. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Сакам спорт, а фудбалот ми е слабост.
    Во основно ме регрутираа во школската ракометна екипа, ама не беше тоа тоа. Пријател на татко ми сакаше да ме запише кошарка во МЗТ, го извисив (демек бев за Работнички тогаш). Фудбал за мене и ништо друго. Играв во наш тогашен второлигаш. Најдобрата позиција според мене, централен дефанзивец. Беше тоа време на редовни тренизи, здрав живот и кога мислиш дека нема доволно воздух на светов за да при едно вдишување ти се наполнат белите дробови. Дојдоа обврски, студии и неиздржливо темпо. Образованието беше првиот избор пред спортот. Продолжив во фудбалски екипи по општински лиги, а тие лиги се познати по касапски настроена публика, играчи со по 50 години чии лакти и ѓонови во 99/100 случаи те наоѓаат тебе отколку топката и на кои Вини Џонс може вода да им носи, тепани судии, па време беше да се избере оставање на копачките и обување на патики и претрчување на некој километар на раат или маалско играње отколку да се остане без нозе. А и најдобро е така, кога ќе се види дека нема некој финансиски бенефит од спортот кај нас. А за да се одржат здрави духот и телото па и не треба да се става рака, нога, глава во оган.
    Како и да е спортувајте. Она што највеќе го уживате. Она што го можете.
     
  18. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    И јас сум дефинитивно за спорт,еве сеа веќе 7 година тренирам Кошарка три пати неделно,центарче сум си и најмногу си ја сакам8):l: Ус тоа си играм и у мало за викенди и се тоа:) А инаку иам тремирано 1 година ракомет и тоа знам да играм добро и играм така 2-3 пати месечно:P Исто и фудбал иам тренирано 6 месеци и толку:)
    *незнам зошто али одбојката никад не ме влечела:lol:
     
  19. TheLovelyGirl

    TheLovelyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Кој е вашиот омилен спорт..?:D:D
    Мене:Одбојка
     
  20. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    И мене одбојка , покрај фудбал и атлетика :)