1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е злопамтило според хороскопот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 30 август 2013.

  1. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Овен
    Овенот простува само ако почувствува каење. Тој многу лесно се навредува, но исто така може бргу да прости. Ако е многу навреден постои можност неколку дена да не сака да разговара со вас, но по некое време и тврдоглавиот Овен ќе попушти.

    Бик
    Одмаздољубивиот Бик тешко простува. Многу комплициран знак, особено ако се повреди неговото его или достоинство. Често е во состојба да го прекине пријателството ако заклучи дека спротивната страна го разочарала. Исклучително е лојален и верен пријател, а тоа го очекува и за возврат.

    Близнаци
    Близнаците не прават драма околу простувањето. Близанците ќе му простат секому кој искрено од нив бара прошка. Околу тоа никогаш нема да прават драма. Веруваат дека секој може да згреши. Најчесно ќе простат кога пријателите ќе им покажат колку си требаат еден на друг.

    Рак
    Ракот бара многу извинување. Знак кој често го менува расположението, а сака да се освети за работи кои му нанесле болка. Тешко простува измама или предавство. Ќе прости само ако види дека другата страна се потрудила да се извини и добро да му објасни дека се кае за постапката. Кај Раковите добредојден е знак на мало внимание.

    Лав
    Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.

    Девица
    Девицата простува со јасно извинување. Превртлива е по природа, често пати тврдоглава и злопамтило. Кај неа не е тешко да се искупите за своите гревови бидејќи таа често преувеличува сè околу себе.

    Вага
    Вагата сака да игра топло – ладно. Општо е познато дека таа сака да прави драма околу сè. Било каква кавга во животот нема добро да ја поднесе и можен е колапс на системот. Во еден момент ќе биде подготвена сè да прости, а во наредниот ќе се предомисли.

    Скорпија
    Ова е најтврдоглавиот хороскопски знак. Често е во состојба да го прекине долготрајното пријателство, бидејќи во него тлее доза на желба за одмазда, но и да им покаже на другите дека со него нема шега. Лутината на овој знак може да трае со години.

    Стрелец
    Стрелецот смета дека секој заслужува втора шанса. Тој е еден од ретките знаци кои ќе им простат на сите, бидејќи мисли дека секој заслужува втора шанса. Тој секоја приказна ќе ја согледа од сите страни. Ако пријателите му образложат зошто не биле искрени со него и ако види дека не го повредиле намерно Стрелецот без проблем ќе прости.

    Јарец
    Јарецот ќе се одмазди со злобни трачеви. Тој е исклучително горд и злопамтило и не простува лесно. Сака да озборува и често тие кои го повредиле, ќе бидат на мета на неговите злобни трачеви. Поради тоа повеќето пријатели се плашат да го повредат Јарецот бидејќи знаат дека лесно може да им го уништи угледот. Подмитувањето од било каков вид, со храна, подарок или пари, ќе го расположат овој знак.

    Водолија
    Водолијата е знак кој ќе им прости на сите свои пријатели бидејќи се смета за исклучително морална и чесна. Но, ако сфати дека одредени пријатели поседуваат лоша енергија и неповолно делуваат на неа, простувањето и понатамошното дружење ќе биде невозможно.

    Риби
    Рибите се еден од најгордите знаци во хороскопот. Многу тешко ќе им простат на пријателите кои што ги изневериле, а дури и ако простат, едно време ќе бидат на дистанца. Тие се водат со својата интуиција, па ако почувствуваат дека некому треба да му простат, ќе му простат, а ако не, тогаш е подобро таа личност да ја снема од нивниот живот.

    јас сум водолија и за мене е точно подзнакот ми е скорпија што уште поточно ми е-почесто знам да изреаѓирам со некои личности како што ми е подзнакот ;)
     
  2. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
  3. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Точно. :^) :wasntme: :rock: :lol:

    Водолија
    Водолијата е знак кој ќе им прости на сите свои пријатели бидејќи се смета за исклучително морална и чесна. Но, ако сфати дека одредени пријатели поседуваат лоша енергија и неповолно делуваат на неа, простувањето и понатамошното дружење ќе биде невозможно.
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Колку само не е точно за јарец :|
     
  5. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Точно за Вага :lol:
     
  6. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Лав
    Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.
    Не е точно.
     
  7. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
    Делумно.. Не е нешто посебно точно.
     
  8. ohana

    ohana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2013
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    268
    Се е точно. :!: :)
     
  9. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Рак
    Ракот бара многу извинување. Знак кој често го менува расположението, а сака да се освети за работи кои му нанесле болка. Тешко простува измама или предавство. Ќе прости само ако види дека другата страна се потрудила да се извини и добро да му објасни дека се кае за постапката. Кај Раковите добредојден е знак на мало внимание.
    епа, баш така :lol:
     
  10. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    За вакви работи хороскопот не ми е за верување, а во последно време за ништо.
    Ама еве, ова се погодило.
     
  11. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Јарец
    Јарецот ќе се одмазди со злобни трачеви. Тој е исклучително горд и злопамтило и не простува лесно. Сака да озборува и често тие кои го повредиле, ќе бидат на мета на неговите злобни трачеви. Поради тоа повеќето пријатели се плашат да го повредат Јарецот бидејќи знаат дека лесно може да им го уништи угледот. Подмитувањето од било каков вид, со храна, подарок или пари, ќе го расположат овој знак.

    со трачеви не баш али на ист начин дури и дупло да :D,горда сум да и сум зло памтило и никогаш не простувам лесно,никогаш не озборувам туку го повредувам тој што ме повредил,а ова за подмитувањето воопшто не е точно :x
     
  12. Camellie

    Camellie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    107

    Се сложувам комплетно. Сум прекинала 10 годишни пријателства зошто ме разочарале, а тоа во никој случај не сум го заслужила. И воопшто не се каам!!! Баш ми е мирна душичката....
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Petunia-Queen

    Petunia-Queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    315
  14. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Бик
    Одмаздољубивиот Бик тешко простува. Многу комплициран знак, особено ако се повреди неговото его или достоинство. Често е во состојба да го прекине пријателството ако заклучи дека спротивната страна го разочарала. Исклучително е лојален и верен пријател, а тоа го очекува и за возврат.

    точно е ]:) ]:) :rofl:
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага
    Вагата сака да игра топло – ладно. Општо е познато дека таа сака да прави драма околу сè. Било каква кавга во животот нема добро да ја поднесе и можен е колапс на системот. Во еден момент ќе биде подготвена сè да прости, а во наредниот ќе се предомисли.

    За простување секогаш се предомислувам ;)
     
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Нема поголеми злопамтила од шкорпиите :lol:
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    За Лав не е точно :)
     
  18. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Vistinata ! :)

    Лав
    Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.
     
  19. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    шкорпија дефинитивно
     
  20. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Вистина. ;)