1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е злопамтило според хороскопот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 30 август 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Овен
  Овенот простува само ако почувствува каење. Тој многу лесно се навредува, но исто така може бргу да прости. Ако е многу навреден постои можност неколку дена да не сака да разговара со вас, но по некое време и тврдоглавиот Овен ќе попушти.

  Бик
  Одмаздољубивиот Бик тешко простува. Многу комплициран знак, особено ако се повреди неговото его или достоинство. Често е во состојба да го прекине пријателството ако заклучи дека спротивната страна го разочарала. Исклучително е лојален и верен пријател, а тоа го очекува и за возврат.

  Близнаци
  Близнаците не прават драма околу простувањето. Близанците ќе му простат секому кој искрено од нив бара прошка. Околу тоа никогаш нема да прават драма. Веруваат дека секој може да згреши. Најчесно ќе простат кога пријателите ќе им покажат колку си требаат еден на друг.

  Рак
  Ракот бара многу извинување. Знак кој често го менува расположението, а сака да се освети за работи кои му нанесле болка. Тешко простува измама или предавство. Ќе прости само ако види дека другата страна се потрудила да се извини и добро да му објасни дека се кае за постапката. Кај Раковите добредојден е знак на мало внимание.

  Лав
  Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.

  Девица
  Девицата простува со јасно извинување. Превртлива е по природа, често пати тврдоглава и злопамтило. Кај неа не е тешко да се искупите за своите гревови бидејќи таа често преувеличува сè околу себе.

  Вага
  Вагата сака да игра топло – ладно. Општо е познато дека таа сака да прави драма околу сè. Било каква кавга во животот нема добро да ја поднесе и можен е колапс на системот. Во еден момент ќе биде подготвена сè да прости, а во наредниот ќе се предомисли.

  Скорпија
  Ова е најтврдоглавиот хороскопски знак. Често е во состојба да го прекине долготрајното пријателство, бидејќи во него тлее доза на желба за одмазда, но и да им покаже на другите дека со него нема шега. Лутината на овој знак може да трае со години.

  Стрелец
  Стрелецот смета дека секој заслужува втора шанса. Тој е еден од ретките знаци кои ќе им простат на сите, бидејќи мисли дека секој заслужува втора шанса. Тој секоја приказна ќе ја согледа од сите страни. Ако пријателите му образложат зошто не биле искрени со него и ако види дека не го повредиле намерно Стрелецот без проблем ќе прости.

  Јарец
  Јарецот ќе се одмазди со злобни трачеви. Тој е исклучително горд и злопамтило и не простува лесно. Сака да озборува и често тие кои го повредиле, ќе бидат на мета на неговите злобни трачеви. Поради тоа повеќето пријатели се плашат да го повредат Јарецот бидејќи знаат дека лесно може да им го уништи угледот. Подмитувањето од било каков вид, со храна, подарок или пари, ќе го расположат овој знак.

  Водолија
  Водолијата е знак кој ќе им прости на сите свои пријатели бидејќи се смета за исклучително морална и чесна. Но, ако сфати дека одредени пријатели поседуваат лоша енергија и неповолно делуваат на неа, простувањето и понатамошното дружење ќе биде невозможно.

  Риби
  Рибите се еден од најгордите знаци во хороскопот. Многу тешко ќе им простат на пријателите кои што ги изневериле, а дури и ако простат, едно време ќе бидат на дистанца. Тие се водат со својата интуиција, па ако почувствуваат дека некому треба да му простат, ќе му простат, а ако не, тогаш е подобро таа личност да ја снема од нивниот живот.

  јас сум водолија и за мене е точно подзнакот ми е скорпија што уште поточно ми е-почесто знам да изреаѓирам со некои личности како што ми е подзнакот ;)
   
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
 3. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  Точно. :^) :wasntme: :rock: :lol:

  Водолија
  Водолијата е знак кој ќе им прости на сите свои пријатели бидејќи се смета за исклучително морална и чесна. Но, ако сфати дека одредени пријатели поседуваат лоша енергија и неповолно делуваат на неа, простувањето и понатамошното дружење ќе биде невозможно.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Колку само не е точно за јарец :|
   
 5. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Точно за Вага :lol:
   
 6. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Лав
  Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.
  Не е точно.
   
 7. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  123
  Делумно.. Не е нешто посебно точно.
   
 8. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Се е точно. :!: :)
   
 9. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Рак
  Ракот бара многу извинување. Знак кој често го менува расположението, а сака да се освети за работи кои му нанесле болка. Тешко простува измама или предавство. Ќе прости само ако види дека другата страна се потрудила да се извини и добро да му објасни дека се кае за постапката. Кај Раковите добредојден е знак на мало внимание.
  епа, баш така :lol:
   
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  За вакви работи хороскопот не ми е за верување, а во последно време за ништо.
  Ама еве, ова се погодило.
   
 11. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  Јарец
  Јарецот ќе се одмазди со злобни трачеви. Тој е исклучително горд и злопамтило и не простува лесно. Сака да озборува и често тие кои го повредиле, ќе бидат на мета на неговите злобни трачеви. Поради тоа повеќето пријатели се плашат да го повредат Јарецот бидејќи знаат дека лесно може да им го уништи угледот. Подмитувањето од било каков вид, со храна, подарок или пари, ќе го расположат овој знак.

  со трачеви не баш али на ист начин дури и дупло да :D,горда сум да и сум зло памтило и никогаш не простувам лесно,никогаш не озборувам туку го повредувам тој што ме повредил,а ова за подмитувањето воопшто не е точно :x
   
 12. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107

  Се сложувам комплетно. Сум прекинала 10 годишни пријателства зошто ме разочарале, а тоа во никој случај не сум го заслужила. И воопшто не се каам!!! Баш ми е мирна душичката....
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Бик
  Одмаздољубивиот Бик тешко простува. Многу комплициран знак, особено ако се повреди неговото его или достоинство. Често е во состојба да го прекине пријателството ако заклучи дека спротивната страна го разочарала. Исклучително е лојален и верен пријател, а тоа го очекува и за возврат.

  точно е ]:) ]:) :rofl:
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага
  Вагата сака да игра топло – ладно. Општо е познато дека таа сака да прави драма околу сè. Било каква кавга во животот нема добро да ја поднесе и можен е колапс на системот. Во еден момент ќе биде подготвена сè да прости, а во наредниот ќе се предомисли.

  За простување секогаш се предомислувам ;)
   
 16. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  2.196
  Допаѓања:
  2.522
  Нема поголеми злопамтила од шкорпиите :lol:
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  За Лав не е точно :)
   
 18. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Vistinata ! :)

  Лав
  Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.
   
 19. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  7.731
  шкорпија дефинитивно
   
 20. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Вистина. ;)