1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е рецептот за убаво тело....

Дискусија во 'Фитнес' започната од shaa, 24 ноември 2010.

 1. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  Вака девојки....зодна сум,висока ....сакам да си го зацврстам телото почнав да вежбам ама незнам како најдобро да си го зацврстам телото поточно незнам како со исхраната и во кој дел од денот е најпогодно да се вежба...ви благодарам :)
   
 2. bestrasnost123

  bestrasnost123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  28
  најдобро е да се вежба наутро и да не јадеш пред легнување инаку стомачни тегови и пилатес за зацврстување моја другарка пак практикува трчење
  да не јадеш пред легнување :D :) ;)
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  РеСцептот за убаво тело е здрава исхрана, здрав живот, вежбање, упорност, трчање... и секс секако :D
   
  На Anacid, Saraa и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  за појадок нема некој поспецифичен рецепт- сирово овошје најубаво би било
  рецептот е- за ручек- 2 јајца се варат, салатата се сецка на ситно, не се додава зејтин, малце сол по вкус(кој како ја преферира)

  за вечера се зема 100 грама месо, се вари, се земаат 2 компира и 1 морков,и ги вариш и нив! одкога месото ќе се свари, се сервира во чинија, и се декорира со секцани компири и морковче, и за крај може да се напиете една цедевита!

  вака х15 дена + фитнес и мислам дека убавото тело нема да ти избега :lol: :* (диета и фитнес најубава комбинација)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Дечки да си прашам

  Слаба сум доволно, немам проблем со тежината освем може два-три килца да ми фалат. Одам на фитнес за зацврстување на телото. Е сега, сакам да имам оформено тело, не мускулесто туку соодветно обликувано. Дали освен фитнес има друго решение, колку фитнесот треба да се практикува ( колку време и отприлика колку пати неделно ) и дали може телото да ми стане не мускулесто туку онака убаво обликувано ?


  Ако ме разбравте што сакам да кажам :P :P
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  6.008
  Pink јас мислам да идеш на пилатес ако сакаш, тоа убаво ќе ти го истонира телото, и ти ако не сакаш мускули не мора да правиш многу стомачни да дигаш тегови, тоа сигурно не го правиш нели :D :D Можеш да се запишеш на некоја боречка вештина, ако те интересираат на пример како карате или можеш онака да џогираш или трчаш за викенд.. И една меѓу најбитните работи да се храниш правилно. Да внесуваш доволно количество на витамини, минерали и белковини а да гледаш да не внесуваш големо количество на масти и шеќери ( мислам на оние од чоколадите, колачите - шеќерите што се природни од овошје на пример, слободно јади си :) ) Значи треба да имаш правилна исхрана, да не јадеш многу брза и сува храна, да јадеш манџи, супи, овошје и зеленчук ( нашол кој да збори. :lol: ) да не јадеш премногу или премалку и кога ќе ти текне, да не јадеш храната премногу зачинета, пресолена, презагреана и слично. И внесувањето на ПРЕмногу витамини може да доведе до хипервитаминоза што е заболување што се јавува при внесување на премногу витамини во телото што може да доведе до некои лоши и непосакувани ефекти, и исто не треба да внесуваш ПРЕмалку витамини затоа што и тоа може да доведе до авитаминоза - друг вид на заболување што се јавува кога внесуваш премалку витамини и исто резултира со разни непосакувани ефекти. Разбра нешто, така? :D Извини за рефератов, ама се надевам дека ти помогнав. :*
   
 7. marijana..maca

  marijana..maca Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  и вака да се јаде секој ден исто 15 дена... а се слабее ли ??? :D :D
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па за 2 недели со сигурност 4 кила ќе стопиш :D :D :D :D :* :* и не мора баш исто! еден ден спанаќ, манџа итн :) имаш диети овде, побарај си некоја убава :)
   
  На marijana..maca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NikaPetreska

  NikaPetreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Здрава исхрана и редовно вежбање..!:)
   
 10. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  да јадеш здрава храна,да трчкаш покрај вардар :rofl: (за Скопјанците), да вежбаш на сабајле кога ќе станеш да се разгиба телото,ама да не јадеш чоколада :(
   
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Се зависи од метаболизмот,јас порано јадев што сакам, и колку сакам, не качував ни килце. Со годините метаболизмот забавува и оп еве ги килограмите. А да вежбам , па што знам , не сум тој
  тип. Не е на одмет здрава храна нормално.
   
 12. karamelka

  karamelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  За убав изглед секако треба многу да се внимава на исхраната , кога јадеш многу можеби нема моментално да ги качиш килограмите и си велиш , е што убаво си јадам колку сакам и пак си имам убаво тело , но верувајте дека подоцна секако ке ги согледаш резултатите. Тоа го зборувам од искуство. Наутро си јадам нормално и од ручекот, благо никако, само избегнувам да вечерам и секако практикувам фитнес , резултати има , ама секако треба многу упорност.
   
 13. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Recept za ubavo telo

  jadenje normalno-(pojadok rucek, vecera i 2 uzinki)zdrava hrana, moze i malku blagicko dava energija

  vezbanje, pesacenje, djoging, trcanje sekako 3 pati vo nedelata po 30 minuti koristenje na anticelulitni tretmani-onie za razgraduvanje na masnite maslagi, i za celulit-koja gi nema blazese i :rofl:
  [mod-kirilica:2em54ew8][/mod-kirilica:2em54ew8]
   
 14. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  19
  http://www.bodyrock.tv/

  На овој сајт девојката секој ден дава нови вежби. Кажува како да се изведуваат правилно
  и кажува како да се прават ако си почетник. Целта на вежбите кои почнаа од вчера е спремање за да изгледаш убаво до лето. Навистина е супер. И навистина помага. (Ако не друго барем видете ја девојката каква е, веб страната и е оддамана и можете да видете како и се менува телото. И да не заборавам ова е девојка која порано имала мн кг. (да не речам била дебела :lol: )

  Ова во комбинација со Диета „5 фактори“
  што ја има на фемина во диети и фтнес е совршена комбинација.

  Тоа е мојот рецепт за убаво тело.
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Знаете кој е мојот рецепт за убаво и посакувано тело?
  Потребно : две кила мотив, кило инспирација, пола кило зацртана цел, одредено време во зависност од целта која што сакаш да ја постигнеш , определени денови и час во една седмица и избрани различни вежби за деловите кои сакаш да ги обликуваш за сите денови и пет кила верба и надеж и неограничени кила забрането помислување на неуспех.
  Подготовка: пет дена во неделата пред вежбањето загревање, по можност трчање 5 минути во место, растресување и растегнување и ги мешаш тие состојките кои ти се потребни, ги правиш избраните вежби мотивирајќи се со целта која сакаш да ја постигнеш неразмислувајќи на неуспех.
  Редовно вежбање и следење на твојот успех редовно и со постигнатите резултати се поттикнуваш понатака и понатака .
  Без откажување, без ГОЛЕМИ количини на мрсна и калорична храна.
  Има многу начини како на природен и здрав начин да и одолееш на храната , а од омилената храна не мора да се лишуваш, јади ја полека и во помали количини , убаво изџвакај ја и нема да ти штети.
  Се на се овој е мојот рецепт ако сакаш примени го , ако нешто те интересира дополнително прашај слободно ;)
   
  На vlubena и Juicy им се допаѓа ова.
 16. kostic

  kostic Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  15
  Да се родиш убав(а), животот да ти е исполнет со убави моменти и случувања,да си опкружен секогаш со луѓето кои ти значат,малку спорт и рекреација,да не си премногу самокритична и добра,лесна,здрава храна. ЕКСТРА КОМБИНАЦИЈА :)
   
 17. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  362
  Па до негде и гените.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Здрава и разновидна исхрана, зачинета со секојдневно физичко разгибување (немора тоа да биде 50 минути фитнес вежби и сл.) ВОДА многу ВОДА и убавото тело е пред тебе (кога ќе се погледнеш во огледало нормално :rofl: :rofl: :rofl: )
   
 19. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  епа јас сум малку слаба...би сакала да покачам уште 3-4 кила...ама како :worried: кажете ми некој начин ве молам :(
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Волја и упорност ;) Се друго е гола вода :D