1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој знак најдобро се бакнува?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 3 август 2011.

 1. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Mили феминки ,според вашето досегашно искуство ,кој од хороскопските знаци се покажал како перфектен бакнувач?

  Од моја перспектива ќе ги наведам Овните и Девиците ,навистина бакнуваат неодоливо и страсно.
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Стрелец ем полна уста ем долг јазик ахх колку ми фалат само неговите бакнежи :$ :$ :$ :$ :$ :$
   
  На Umbrella22 и owl-ribbon им се допаѓа ова.
 3. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  секој различно. Не е секој човек ист. ;)
   
 4. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Девиците :inlove: :*
   
  На Jane.Birkin, Angel4eeee, Milica145 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  368
  Сега секоја феминка ќе си го пише знакот на дечкото..: )
  Како јас што би кажала рак..:)
   
  На Jane.Birkin, ku4ence, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  Стрелците и Близнаците најдобро се бакнуваат според мене :)
   
  На Jane.Birkin, AnaKlarc, janovska1 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Близнаци :inlove:
   
  На AnaKlarc и LudaDevojka им се допаѓа ова.
 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.153
  Допаѓања:
  46.949
  Пол:
  Женски
  Рак :$ и девица секако 8) :wasntme:
   
  На Jane.Birkin, srcekrsacka и BubeFeminka им се допаѓа ова.
 9. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  Близнак :$
   
 10. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Овен=страснии :inlove:
   
  На bad girl18, babyblond, Cacy и 3 други им се допаѓа ова.
 11. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски

  се соглАсувам девиците и раковите се најдобриииииии :D :* :* :*
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Нема врска хороскопскиот знак со тоа како се бакнуваш.Можда си ете Рак или девица а си ружен ко коњ, и кога се бакнуваш течат лиги насекаде како да се лапаш со машина за перење алишта. :puke:
   
  На Dashing:), ku4ence, ColoursOfTheRainbow и 6 други им се допаѓа ова.
 13. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Овен и бик.
   
  На mileystar и simona997 им се допаѓа ова.
 14. blonde.92

  blonde.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  33
  хахахахахаха леле ме пресмеа :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски

  па добро, јас имам супер искуство со рак и девица, затоа ги кажав, нормално е дека секој човек е приказна сама за себе, ама јас мислам дека темата е ти да кажеш од твоето искуство кој знак најдобро се бакнувал :D , немој да бидеш толку буквалист, немора да значи дека ако еден рак се бакнува убаво и сите исто се бакнуваат...мислам дека не си ја сватила темата, ама во секој случај ме насмеа со машината за перење алишта :clap: :clap: :lol:
   
  На Gelka, MarchelineAmaru и DirtyQueen им се допаѓа ова.
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Тоа секако дека е така ,не можи сите припадници на еден знак да прават исти работи ,сепак има по некоја заедничка нота во нешто ,така да - секој со своето искуство ,нели? ;)
   
  На wonderful1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Вагии секогаш изненадуваат :inlove:
   
  На glosipgirl, xxAngelxx и Otkacenata им се допаѓа ова.
 18. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Бик :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  девица :^)
   
 20. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Близнаци :inlove: