1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој знак најдобро се бакнува?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 3 август 2011.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    И јас потврдувам за близнаците. Може за ништо друго не го биваше, ама за бакнувањево
    да не речам лапањево :rofl:
    :x
     
  2. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Глупости,што има хороскопскиот знак врска со бакнувањето :wasntme: .Точно дека некои карактерни особени се карактеристични за одреден хороскопски знак но бакнувањето :^) не ми се верува.
     
  3. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    и јас мислам дека хороскопскиот знак нема некоја врска со тоа, ама еве според мене мислам дека најдобри бакнувачи се овните и лавовите :)
     
  4. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    ке кажам шкорпија (значи можам тотално да те излудам а богами и некои шкоприонки ме излудиле) и бик :wasntme:
     
  5. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Шкорпија,дојди залапај ме пак ти моја платонска љубави :D
     
  6. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    330
    според мене најдобро бакнува овенот :)
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Овните се онака, ок, биковите исто ок, али ми фали драж некоја, близнаците ми се многу нежни и би прошле за некоја патетична детска платонска љубов, раковите дито, нежни, емотивни, не ги бива многу, лав не сум имала, девиците се одлични, ваги - уф перфекција, шкорпија - е ова е кулминација на сета страст собрана во едно, стрелци - јако богами, јако, јарци - немам поим, водолии - едно големо УФ! не дека јас сум :wasntme:, али мажите водолии се фрикови бре! ги обожавам, и риби - солидни, многу солидни.

    И шо кажав сеа? Ништо. Си го кажав моето искуство. Се ви е јасно :D

    Не знам кој знак најдобро се бакнува искрено, ама јас мислам дека водолија ипак. Да не се лажеме сеа. Ми треба бре да ме потегне за дупе, да ме залапа ко да не ме видел сто века, да ме попали инстантно а не да се шљапаме со саати и после утредента да го пцујам за херпес евентуално да си прикачам лигавче за прекумерно лачење на плунка.

    Јок :D
     
    На MarchelineAmaru и caroline.costa им се допаѓа ова.
  8. Cancer-4

    Cancer-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Покрај вагата, девицата и водолијата, девицата значително се издвојува :)))*
     
  9. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Милам сите не дека сум ги пробала само девица сум пробала ама сите феминки издвојуват барем по една што значи сите се добри!
     
  10. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Стил на бакнување според хороскопскиот знак
    Овен:
    Луѓето родени во овој знак се сметаат за страсни личности, па затоа нивниот бакнеж е енергичен и впечатлив, брз и страстен. Бакнежот на Овенот никогаш нема да го заборавите.

    Бик:

    Припадниците на овој знак бакнуваат сензуално и бавно. Тие се нежни, но не премногу, со долгите бакнежи ја будат страста и ве носат кон уживање. За време на бакнувањето ќе ве галат и ќе ве допираат. Уште долго по бакнувањето ќе се сеќавате на нивниот бакнеж.

    Близнаци:

    Близнаците секогаш се подготвени за игра. Во бакнувањето припадниците на овој знак никогаш нема да ве разочараат. Стилот им е разновиден и брзо променлив. Бакнувањето за нив претставува игра и забава, односно дел од нивната комуникација.

    Рак:
    Ретко се случува припадник на овој знак да се охрабри да го направи првиот чекор. Не оставаат силен впечаток по првиот бакнеж, но нивната нежност ќе ве натера да останете долго во нивните прегратки.

    Лав:
    Сè што треба да направите кога се бакнувате со Лав е да се препуштите и да го оставите да ве воодушеви. Цврстиот и одлучен бакнеж ќе ве маѓепса, но морате да оставите тој да ја води играта.

    Девица:
    Бакнежот што ќе го добиете од личноста родена во овој знак ќе биде совршен. Внимателен и со многу чувства, бакнеж од кој тешко ќе се „одлепите“. Девиците се наклонети кон перфекција, така што, штом токму вам ве одбрале за бакнување, тогаш очекувајте го најубавиот бакнеж што некогаш сте го искусиле.

    Вага:
    сакаат комплетно да го задоволат партнерот и ќе направат сè за да го направат тоа. Бараат целосно учество од партнерот и она што го даваат сакаат во иста мера да им се врати. Нивниот бакнеж е единствен и посветен само на вас.

    Скорпија:
    Скорпиите се можеби најстрасниот зодијачки знак, затоа очекувајте „огнен“ бакнеж исполнет со многу страст. Тие нема да останат само на бакнување. Тоа им е силно оружје што ќе ве намами во нивниот кревет. Заборавете на сè друго и едноставно препуштете му се.

    Стрелец:
    Стрелците се посветени љубовници, даваат многу и бараат многу. Многу сакаат да се бакнуваат и често сакаат да пробуваат нови нешта. Нивниот бакнеж е спонтан и прекрасен.

    Јарец:
    Припадниците на овој знак нема да ги задоволите со едноставен бакнеж. Тие сакаат префинети и елегантни бакнежи. Често сакаат да експериментираат, па затоа од нив очекувајте невообичаени бакнежи. Само недовршениот бакнеж може да ги натера да побараат повеќе и да им бидете интересни. Сакаат да го имаат она што не можат и упорни се додека не го добијат.

    Водолија:
    Водолиите сакаат да бидат запаметени. Затоа имаат различни стилови на бакнување, сè со цел да воодушеват. Ако го посакувате нивниот бакнеж, цело време треба да бидете поинакви или едноставно да глумите дека сте недостапни за нив - тоа ќе ги полуди од страст

    Риби:
    Во бакнежот на припадникот на овој знак ќе ја почувствувате сета љубов што тој/таа ја има за вас. Нивните бакнежи не се спектакуларни и воодушевувачки, но затоа се полни со чувства. Од нивниот внимателен и нежен бакнеж долго време нема да сакате да се одделите.

    Од мое искуство, би ги издвоила лавовите, посебни се.
     
    На cresa-jagoda, crazylady, eutixismena и 3 други им се допаѓа ова.
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Е не знам за сите што биле во хороскоп и дали сум имала од секој знак за да споредам, ама ете од досегашното искуство Овен и Скорпија :)
     
  12. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Е за ова потполно се согласувам :wasntme: .
    Според мене Рак. Преубаво се бакнуваат.
    И Водолија. Така две водолии кога се споивме..абе не може да се опиша :lol: . Перфекција!
     
  13. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Не да се фалам ама јас ко Јарец (и сите други Јарци) од појаките сме :P......

    Иначе хм...дефинитивно Стрелец :inlove: :angel:
     
    На blady, pupi.girl, MorticiaAddams и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Рак, според мене :)
     
  15. Otkacenata

    Otkacenata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Јас (овен) и дечко ми (вага), се разбира :inlove:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    и според мене ........
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  17. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Скорпија.
     
  18. Miss-dior

    Miss-dior Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    126
    Овен и Лав :lol:
     
  19. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
  20. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Лав! :inlove: дечко ми :lol: