1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој има користено од козметиката на РСИ?

Дискусија во 'Лице' започната од malinavishna, 22 септември 2010.

 1. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Здраво на сите,
  Ние жените често сакаме да експериментираме. Скоро имав прилика да го разгледувам каталогот на РСИ и забележав интересни козметички препарати за нега на лице, тело, шампони за коса.....дури и еко производи за домаќинсвото. Арно ама немам некој којшто ги користел овие производи. Ако имате некакви инф., пишувајте.
  Голем поздрав и пријатен ден на сите!!! :)
  Малинавина
   
 2. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  ako mislis na katalogot na rojal taka nesto sto ima od tableti za pritisok od luk do tengerinja ili kako da se izrazam jas imam koristeno odamna i bev prilicno zadovolna sega neznam dali gi ima istite proizvodi no sepak neka odgovorat drugite devojki sto skoro imaat koristeno nesto pozdrav :)
   
 3. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Да, барам Ваше мислење за производите на Royal Sales. Конкретно дали некој ги користел и колку е задоволен? Значи ме инересира за ефектите или нуспојавите.
   
 4. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  јас константно го користам ц-витаминот во прав од РСИ 4 години наназад, но козметика немам користено =(
   
 5. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Од производите и јас го имам користено кројтерот со есенцијални масла 110 билки, феноменален е-главоболка поминува за 5- мин. Меѓутоа ме интересира дали и колку други користат вакви препарати, особено козметика....оваа била на природна база (????)
   
 6. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
   

  Прикачени фајлови:

  • 13434.jpg
   13434.jpg
   Големина на фајлот:
   5,5 KB
   Прегледи:
   862
  • 13454.jpg
   13454.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   862
 7. necla777

  necla777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  А каде може да се најде оваа козметика???
   
 8. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Јас имам користено доста работи и ок се иако малку со повисока цена.витаминот ц во прав го препорачувам,имам земено разни крпи за бришење и супер се,лосионот од чајно дрво е супер,коњски балзам аљаска гел ...све е ок. и парфемите се супер а и доста се исплаќаат
   
 9. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Многу малку имам видено во аптеки, ама со повисоки цени.
  Јас се зачленив, ама не е дозволено да се зборува на ваков
  начин на форумот (по претпоставка дека ги рекламираш
  производите и си правиш бизнис).
  Инаку сега можам да кажам многу повеќе за производите од
  лично искуство.Навистина се невејоратно квалитетни и што е
  најважно на природна база се, без хемикалии и конзерванси.
  Се’ е со супер ефикасност: млечна маст од невен и чајно дрво,
  кремпвите за лице, шампоните..........
   
 10. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  57
  Имам речиси се користено,зошто се зачленив и во ројал и во авон.се е супер ,иако малку поскапо.
  витаминските апчиња,кремите и парфемите вредат за тие пари ;)
   
  На chocolate...girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Малинавина...јас ги имам користено сите производи на РСИ и премногу сум задоволна и од козметиката и не само козметиката туку и сите др. производи..е сега ако ми кажеш од кај си можам да ти потенцирам кај кого можеш да се обратиш...Инаку баба ми е менаџер во таа фирма... :* позз
   
 12. LadyMacbeth

  LadyMacbeth Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Уф...јас за темава можам да докторирам! На другарка нејзините работат во фирмава и така ги дознав.Имам се пробано од повеќе фирми ама увек се враќам на оваа козметика.. се е на природна база,јас а и целото мое семејство се имаме со години заразено од нивните производи.еве им ја страната на фб имаат и онлајн каталог https://www.facebook.com/rsimk
   
  На chocolate...girl му/ѝ се допаѓа ова.