1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој кого расте - со Зорица Црношија (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sunfemina, 3 декември 2012.

 1. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Кој кого расте е нова (воспитна :D ) емисија наменета пред се за родители и деца. Водител е Зорица Црношија и се емитува на ТВ Телма во недела од 10h. Презентираат теми и добредојдени совети особено за тазе родители на дечиња.

  "Програма која може да ги вознемири родителите. Се препорачува задолжителен надзор од деца" :)

  Ја уловив случајно репризата и покрај другите содржини има и еден 'веќе виден' дел, но за мене многу интересен и секогаш забавен, а тоа е кога ги прашуваат дечињата "Што е...?".
  Палави паметни главчиња, кои можат најслатко да ме изнасмејат :D :D :D
  Прашањето во првата емисија беше "Што е казна?"
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UGGQ1H6gz0o
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.105
  Пол:
  Женски
  Значи тоа пред малку реприза беше?
  И јас ја гледав репризата, ама ја фатив сосема на крајот.
  Сакам вакви едукативни емисии. Иако сеуште не сум мајка многу се интересирам за деца и за нивното развивање и воспитување.
  Една од причините е тоа што сакам еден ден да бидам одличен родител, а другата бидејќи одлучив да бидам педагог по професија.
  Од она накратко што го ѕирнав денеска сум задоволна и баш ми беше криво што не го фатив почетокот.
  Ако станам толку рано во недела, нема да ја пропуштам емисијава сигурно. :)