1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој колку мисли на секс?

Дискусија во 'Секс' започната од neltu, 1 август 2011.

 1. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Луѓето грешат кога сметаат дека мажите се оние кои постојано мислат на секс. Спротивното се докажува со најновото истражување, според кое жените размислуваат на темата, 30 минути повеќе. Станува збор за дневна доза на „секс-мисла“.

  Со истражувањето на „lastminute.com“ опфатени се 4.000 Британци. Машкиот дел од испитуваната популација 150 минути во текот на едно деноноќие поминува мислејќи на секс. Додека жените поминуваат 180 минути мислејќи како да бидат жешки и жестоки.

  Гласноговорникот на фирмата изјави дека спротивно на стереотипот излегло дека мажите не се „толку гладни за секс“.

  Од истражувањето се дознава дека мислењето околу и за сексот е ставено во втор план и за мажите и за жените додека се на работа.

  Kaжете сеа вие што мислите. Јас лично мислам дека жените мислат повеке!
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Може не почесто од мажите, но секако дека често помислуваме на секс. Уствари нема тука што да се мисли многу. Се чувствува. Природа е во прашање и не е ништо погрешно. Така да, нека не остане на мислење, туку девојки-во акција :D
   
 3. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Јас во вакви истражувања ич не верувам, и не што не верувам туку и глупи ми се и никој не може да ме увери дека ние жените сме мислеле повеќе на секс од мажите, можда приближно исто мислиме, ама човек па на мажите само во таа работа им е умот, а и полесно се "напалуваат" |( ,малку им треба за тоа... нема шанси јас повеќе да мислам на секс од машко :x И ајде овие "научничињава" нека се фатат нешто корисно за човештвото да направат а не со вакви непотребни "тези" да не преоптеретуваат
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Индивидаулано е тоа, немаат врска според мене ваквите истражувања. Во секој случај мислам дека и женските и машките си мислат доста често на тоа, што е и нормално. :)
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Јас мислам дека сите подеднакво мислиме на секс ,само што машките тоа почесто го искажуваат ,а ние си премолчуваме :D

  Околу истражувањата - ни јас не верувам многу многу ,си наоѓаат занимација тие лудите научничиња и ајде ,ќе ни ги полнат главите со податоци базирани на истражувања кои опфатиле (произволно земено) 3 000 луѓе , а остатокот од тие шест милијарди каде се?

  Ирелевантна ствар.
   
  На Pansion и Draganax01 им се допаѓа ова.
 6. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  Јас сепак мислам дека мажите некако повеќе му ја мислат
   
 7. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  111
  во последно време мислам дека нема човек што мисли повеке од мене ахаха
   
 8. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Машки
  и едни и други често мислат, но за жал , најчесто останува само на мислење :devil:
   
 9. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  4.987
  Јас мислев темава е да си кажеме која колку мисли на секс. :tmi:

  :lol:
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  И јас мислев на истото, затоа и ја отворив :D :lol:
   
 11. ISKUSEN1

  ISKUSEN1 Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Јас 25 часа дневно, во сите прилики и неприлики, во сите услови... Бевме последно на погреб кај прв другар за мајка му. Иди една женска , камен! Одам го прашувам него која е таа? Тој седи до мајка му и ми кажува дека му е брртучедка. Мажена е, го прашувам? Од каде е, каде живее? Што работи? Дали се ебе? А тој цело време ми одговара :)
   
 12. unconditionaLove

  unconditionaLove Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  9
  ОМГ..Е алал да ти е,ова уште за фалење ти е..на погреб кај мајката на прв другар, да земиш да му поставуваш вакви прашања..кај ти е почитта кон другарти,имаш осет?
   
 13. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  318
  Кај мене е на периоди, ама во последно време :x постојано не ни знам колку време во денот мислам на секс, на разни пози со срцушот, на места , што сме пробале , што сакам, постојано ми е таму паметот :D :tmi:
   
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Иди лечи се бе и доста лажеш!

  Сите мислат, а кој пол колку, никој никогаш не може да измери.
   
 15. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  многу ретко :)
   
 16. Ivi05

  Ivi05 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  29
  Hmm .. ne mnogu cesto ,zavisi
   
 17. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Кога ќе ми прдне на памет :wasntme:
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Боже форумот се наполна со мањаци
  Мислам колку што е нормално да се мисли,секој ден помислувам ама незначи дека сакам да имам секс секој ден секогаш човек нема желба и не му е дојдено до секс нормално,зато пак дечкоми повеќе од мене мисли :D
   
 19. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  на сексот не толку многу она као чин отколку на самиот физички контакт со дечкото, на бакнежите и милувањата.
   
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.825
  Допаѓања:
  25.110
  Пол:
  Женски
  Хаха јас мислам дека 50-50 е т.е колку мажите толку и жените мислат на секс жив доказ сум за тоа :D :$