1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ку*ац јас барам овде

Дискусија во 'Канта' започната од baba Rada, 21 октомври 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  Насловот делува некултурно, но тоа е уникатното прашање кое ми прострујува оддеднаш низ глава, прашање кое ме освестува да се запрашам што барам јас тука, кога има милион други безпрегледни можности кои ти ги овозможува животот, прашање од кое се чувствувам јадно, безначајно, безсмилено:(
  :?:Еве и сега додека типкам по тастатурава и прашувам дали некој ке се сложи со мене или не, повторно ме прашува свеста-КОЈ КУ*АЦ БАРАМ ТУКА:?:

  Дали и на вас ви се случува да се запрашате сами себе кој ку*ац барате таму каде што сте??
   
  На mackica1, christinnn, toogood и 10 други им се допаѓа ова.
 2. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.576
  Да сум се запрашала. Најчесто си го поставувам тоа прашање кога ќе се осетам непосакувано во нечие друштво, па преовладуваат тие силни емоции. Знам дека не треба тоа да го ставам при срце, ако некој не ме сака тоа е негов проблем, но секогаш не сум толку јака, особено ако тоа трае подолго време. Иначе подржувам некој да го напушти местото каде што не се чуствува комфорно, за тоа треба голема храброст, ама резултат ќе дојде.
   
  На Umbrella22, Jas!, WarriorAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  7.343
  Да, повремено има такво чувство, само не знам дали мислиш за форумот или општо за во животот?
   
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  Мислам општо во секојдневниот живот, прашање кое само долетува, што правам, што барам...и некако се осеќам ко сама да се карам, како да правам нешто од кое не сум задоволна...затоа и ми е прашањето кој ку*ац барам или правам тука:)
  Се разбира дека во секојдневниот живот се рачуна и времето проведено тука на форумов:)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.300
  Допаѓања:
  33.093
  Пол:
  Женски
  Кој ку*ац ти е темава
   
  На КикиМаус, cresa-jagoda, wanderlust и 19 други им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  До пред некоја година се чувствував така, периодот кога завршив средно и започнав факултет. Повеќе го немам тоа чувство, и нема ни да го имам. Јас држам контрола над мојот живот, таму сум каде што сум одлучила да бидам, и ќе бидам само онаму каде што ќе одлучам да бидам.
   
  Последна измена: 21 октомври 2016
  На Someonespecial, biGirl, Jas! и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Кој к***ц бара темава цели 4 саата на друго место освен во канта? :D

  (facepalm)
   
  На КикиМаус, cresa-jagoda, Tan4ence и 14 други им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  Кој курац се мешате вие во мојава тема..гледате тоа е момент кога се буди свеста, самоспознаја....и оп, се трезните и се чудите..кој курац ја читате:)
   
  На toogood, Jas!, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
 9. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.749
  Пол:
  Женски
  Ја отворив темава и се запрашав, кој к*рац барам овде ?|(
   
  На crimson, girl-miri, Jas! и 6 други им се допаѓа ова.
 10. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.749
  Пол:
  Женски
  Така е бабе,кој курац:emo:
   
  На Jas!, Arthur, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.652
  Пол:
  Машки
  Целата тема ја направивте ку*ац, треба да отиде таму. :D @baba Rada да не ги испомеша апчињата денес? :lol: :lol: Се шалам, не се лути бабе. :)

  Искрено не. Ако не ми се допаѓа кај што сум си одам и решен проблем. Ако е нешто поголемо како на пр. емиграција во друга земја, решение е само време и трпение.

  Што конкретно го мачи ОП (original poster) во случајов бабичката? :D
   
  На Jas!, Arthur, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Мене секоја тема од бабево gets me like - WTF am I doing here (на форумов) :D :drunk:
  И тоа во психологија бе, меѓу какви длабоки теми... :|

  Океј, се повлекувам тука од филозофииве. :D
   
  На cresa-jagoda, Tan4ence, crimson и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Да, и потоа си велам дека е време да си заминам одовде...Понекогаш и си помислувам дека е време да си идам дома, само ироничното е што веќе СУМ дома...
   
  На Jas!, Petar80, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
 14. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.749
  Пол:
  Женски
  :D
   
  На Jas! и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  Сама себе се мачам, никој не ми е виновен, апчиња не пијам..Убаво што ете ти не си бил во состојба да се запрашаш кој курац правиш, како си дозолил да ти излезе нешто од контрола, да направиш превид.....Ете на пр, пред некој ден бев во друштво за кое се покајав сто пати што излегов со нив и сто пати си го поставив тоа прашање, сто пати се анализирав себе како можев при очи да не гледам што избрав тој ден за дружба..бадијала потрошен ден:)
  И кој курац бе само се дурлите, зановетате, се правите умни и ај да не ве карам повеќе..ама во отсуство на интересна озбилна тема, во понуда на детски постови...ете пак се прашувам кој курац се расправам со тебе:?:
   
  На toogood, Jas!, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.747
  Допаѓања:
  136.392
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda, Mr. Right, Jas! и 3 други им се допаѓа ова.
 17. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.749
  Пол:
  Женски
  Извини бабе не ми замерувај мене,да си кажам за мене ,само се пошалив малку, сите имаме такви моменти кога ни доаѓа така да се чуствуваме , гледај напред и не се измачувај освен ако сакаш да ни раскажиш причината што те направи да се чуствуваш така
   
  На Jas!, Petar80 и baba Rada им се допаѓа ова.
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.508
  Пол:
  Женски
  А кој ти е ку:D:D:D:D:D:D
  рац сега и на тебе
  Абе луѓе, заборавивте да се шалите, да се смеете, аман, се откажувам.:swear:
   
  На mackica1, girl-miri, Ane-Goki1 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Katzi

  Katzi Нов член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Секое утро се прашувам едно исто кога идам на факс и ќе видам с ким ја делим ваздух, кој курацццц барам јас овдееее
   
  На NOVAVON, biGirl, Jas! и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.652
  Пол:
  Машки
  Не се расправаме си збориме. :)

  Озбилно ли се замараш за такви ситници? Ако си знаела какво друштво бираш тогаш другпат не ги бирај и готово. Ако не си знаела какви се сега ги знаеш и никогаш повеќе нема да ги дружиш. Има решение за се. Ти ја разбирам поентата на темата иако има наслов кој може погрешно да се протолкува. Сите имаме моменти во животот кога се прашуваме “што јас барам воопшто овде? :^)“ и после следи пуцање филм, зимање тоа палтото и магла низ врата или прозор. :D
   
  На Jas!, Petar80, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.