1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој парфем најчесто го користите?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Miracle16, 5 јуни 2011.

 1. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Ајде ме интересира кој парфем највеке се користи ...на пр. во Мак. ? :)
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓаат Шанел5 и Лејди Милион.
   
  На lolita97 и ms.ivana им се допаѓа ова.
 3. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Моментално користам C-THRU темно лила и Play Givency :)
  Ми се допаѓа мирисот на C-THRU, баш е некако освежувачки ;)
   
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  моментално shee :inlove: :inlove:
   
 5. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Булгари :clap: тхе бест :rock:
   
  На Freak.of.nature, Denna и NoellePage им се допаѓа ова.
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Најчесто ги користам B.U спрејовите.
  Во секое време мора да имам, кога ќе ми се потроши еден си купувам друг, различен.
   
 7. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  5.788
  Пол:
  Женски
  Најнов ми е, го добив за матура :D [​IMG]
   
  На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  J`adore на Диор ,го обожавам :)
   
 9. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  моментално го користам BRUNO BANANI - NOT FOR EVERYBODY.. :inlove: :inlove: го добив на поклон од другарка од Словенија.. преубав е, нежен.. мене ми е погоден и за лето и за зима.. никогаш нема да го сменам.. мислам дека конечно го најдов идеалниот парфем кој одговара со мојата личност.. :) штета што не го имам сретнато во Струга :devil:

  [​IMG]
   
 10. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Јас користам B.U.
   
 11. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Femme -Boss, моменталного користам, многу ми се погоди незна нота таман за летово.
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  нина риччи .. :)
   
 13. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Моментално, Very very Valentino за преку ден. Light blue - Dolce&Gabbana ми е совршен за летни вечерни излегувања :)
   
 14. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Си користам поефтини парфеми :P Моментално ги имам овие:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 15. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Па ги користам спрејовите на B.U , но омилен ми е PUR BLANCA-blush :inlove:
   
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Најчесто користам B.U. , Bondage , C-Thru .. како што можете да приметите користам некои поевтини. Користам и многу парфемчиња од Авон.. :)
   
 17. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  во лето најчесто лајт блу а во зима булгари :)
   
 18. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ricci Ricci :inlove:
   
 19. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.758
  Пол:
  Женски
  Versace Crystal Noir i Givenchy Play :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Play-ов е прекрасен! Пред некој ден се заљубив во него... Следен е на листа :)