Кој хороскопски знак е најголемиот журкаџија во зодијакот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 14 март 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Овен
  Овенот е првак за смислување на лудости и забавни игри, ќе му биде досадно ако вечерта нема возбудлива завршница и правење на нешто тотално откачено, како што е правење склекови во 3 навечер, фрлање петарди, трка со автомобили, или испровоцирана голема расправија.  Бик

  Биковите сакаат богата трпеза на домашни вкусни јадења, а доброто друштво и пеењето на песни се нивниот вистински начин на забава.  Близнаци

  Близнаците знаат тотално да откачат. Забораваат на своите години и се однесуваат како тинејџери: музика до даска, играње до зори, многу пиење и запознавање со многу луѓе и - флерт и мување.  Рак

  Раковите се чудни. Понекогаш може да бидат најзабавните личности во просторијата, засмевајќи ги сите околу себе, а знаат да бидат и потполно депресивни. Нивната аура на расположение е неверојатно силна. Во секој случај, сакаат поинтимни забави со потесен круг на пријатели.  Лав

  Лавот е најдобриот организатор на журки! Тој сака да биде крал на забавата и тоа да биде најбогатата и најлудата журка која долго ќе се памети. Кај нив се мора да биде нај нај нај...  Девица

  Девиците ретко откачуваат, но тоа не значи дека не уживаат. Секогаш си наоѓаат добри соговорници меѓу присутните, а тоа многу често ги впушта и во нова љубовна авантура.  Вага

  Вагите тешко се опуштаат. Но затоа ќе се потрудат да изгледаат фантастично и да ги шармираат сите во просторијата. Тоа им помага во воспоставувањето пријателска и забавна комуникација.  Скорпија  Скорпиите сакаат флертувачки и несекојдневни активности! Типично обожаваат покер на соблекување, играње по маси и столови и црн хумор. Ако не се расположени, ќе си седат повлечени на страна.

  Стрелец  Стрелците се најдобрите забавувачи - сите ги сакаат на своите забави. Знаат да го пофалат изгледот на другите, добрата храна, знаат да кажат добра шега и да ги насмеат оние околу нив. Обожаваат алкохол.  Јарец

  Јарецот не знае за средина. Или се претерано мирни, или тотално забегуваат. Знаат да се впуштат во непознато друштво, да бидат најгласни, да се соблекуваат или да викаат по улица, да напраат некаква глупост што сите ќе ја забележат.  Водолија

  Водолиите најчесто ги земаат работите во свои раце и ги анимираат цело друштво. Најдобро се чувствуваат на помали забави, каде што може да доминираат. Не се мегаломани во потребите, сакаат добра музика и малку за пиење.

  Риби

  Рибите обожаваат гласна музика и журка што трае цела вечер. Сакаат и караоке, гитара и пиење. Ако се со партнер, обожаваат да пеат со него во дует.
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  Близнаците знаат тотално да откачат. Забораваат на своите години и се однесуваат како тинејџери: музика до даска, играње до зори, многу пиење и запознавање со многу луѓе и - флерт и мување.

  :D па и не е лошо
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  1.314
  Вага

  Вагите тешко се опуштаат. Но затоа ќе се потрудат да изгледаат фантастично и да ги шармираат сите во просторијата. Тоа им помага во воспоставувањето пријателска и забавна комуникација.

  Навистина тешко се опуштам ,ама кога го правам тоа - откачувам до крај!
   
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Бик

  Биковите сакаат богата трпеза на домашни вкусни јадења, а доброто друштво и пеењето на песни се нивниот вистински начин на забава.

  :rock:
   
 5. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Овен
  Овенот е првак за смислување на лудости и забавни игри, ќе му биде досадно ако вечерта нема возбудлива завршница и правење на нешто тотално откачено, како што е правење склекови во 3 навечер, фрлање петарди, трка со автомобили, или испровоцирана голема расправија.

  ее не сме до толку луди да правиме непромислени работи :D
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.118
  Пол:
  Женски
  Точно :rofl:
   
 7. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  тоно за еден чуден рак :D
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.691
  Допаѓања:
  25.257
  Пол:
  Женски
  не јас не верував толку во хороскоп, ама сега гледам дека буквално СЕ е точно.. :o :x
   
 9. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Девица

  Девиците ретко откачуваат, но тоа не значи дека не уживаат. Секогаш си наоѓаат добри соговорници меѓу присутните, а тоа многу често ги впушта и во нова љубовна авантура

  Точнооо ! ]:)
   
 10. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Скорпија  Скорпиите сакаат флертувачки и несекојдневни активности! Типично обожаваат покер на соблекување, играње по маси и столови и црн хумор. Ако не се расположени, ќе си седат повлечени на страна.
  :D вистина
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.133
  Пол:
  Женски
  Рак

  Раковите се чудни. Понекогаш може да бидат најзабавните личности во просторијата, засмевајќи ги сите околу себе, а знаат да бидат и потполно депресивни. Нивната аура на расположение е неверојатно силна. Во секој случај, сакаат поинтимни забави со потесен круг на пријатели.

  Точно е. :D
   
 12. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Водолија

  Водолиите најчесто ги земаат работите во свои раце и ги анимираат цело друштво. Најдобро се чувствуваат на помали забави, каде што може да доминираат. Не се мегаломани во потребите, сакаат добра музика и малку за пиење.

  Баш! :D
   
 13. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  Точноо се е точно... :)
   
 14. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Скорпија

  Скорпиите сакаат флертувачки и несекојдневни активности! Типично обожаваат покер на соблекување, играње по маси и столови и црн хумор. Ако не се расположени, ќе си седат повлечени на страна.

  освен за црниот хумор-се друго е точно :D
   
 15. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Девица

  Девиците ретко откачуваат, но тоа не значи дека не уживаат. Секогаш си наоѓаат добри соговорници меѓу присутните, а тоа многу често ги впушта и во нова љубовна авантура.
  E то4но на така :D
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
   
 17. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица

  Девиците ретко откачуваат, но тоа не значи дека не уживаат. Секогаш си наоѓаат добри соговорници меѓу присутните, а тоа многу често ги впушта и во нова љубовна авантура.

  Точно е! :D
   
 18. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица

  Девиците ретко откачуваат, но тоа не значи дека не уживаат. Секогаш си наоѓаат добри соговорници меѓу присутните, а тоа многу често ги впушта и во нова љубовна авантура.
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Вaгa пa се oпуштaм и не бaш леснo кaкo и дa е тoчнo е
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.931
  Пол:
  Женски
  Е богами непредвидливи сме ние раковите мада најчесто сум таа што е по пиењето и коктелите и која знае да се забавува. :D