1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој хороскопски знак најдолго останува во врска?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 15 мај 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Природата на планетите и елементите под чие владеење се, одредува дали некои знаци имаат тенденција подолго да останат во врска. Близнаците, Вагите и Водолиите се склони кон менување на партнерите, а Ракот, Скорпијата и Рибите се најприврзани.

  Огнените знаци како Овенот, Лавот и Стрелецот се склони кон длабоки чувства, но не на долги патеки.


  Овен
  Бргу и силно се заљубува, прерано се обврзува, а потоа ќе се оддалечи. Пред раскинувањето може да помине и по неколку месеци. Обично постои период на проценка и преиспитување на чувствата, но типичниот Овен обично се одлучува за некоја друга личност.

  Бик
  Луѓето родени во знакот на Бик се верни и приврзани. Кога ќе го запознаат избраникот се врзуваат за цел живот. Ако сексуалниот живот избледи ќе се запрашаат дали сето тоа има смисол. Најверојатно тогаш ќе изневерат, но нема да признаат ниту да го остават партнерот поради тоа.

  Близнаци
  Близнаците тежнеат да бидат исклучително приврзани и никогаш да не ги остават партнерите, но ќе ги испитуваат вашите нерви до крајни граници. Близнаците ќе ги фасцинирате така што ќе ги правите љубоморни. Тогаш остануваат во врска засекогаш.

  Рак
  Ова е знак кој сака да се обврзе со една личност. Не сакаат игри во односите. Знаат да бидат љубоморни, многу да бараат и да бидат несигурни. Кога ќе ја озаконат врската и ќе се венчаат, Раковите се тука засекогаш.

  Лав
  Лавовите обично се внимателни. Кога ќе се вљубат врската е страсна, но само на година-две. Лавовите носат немир во срцето кој ги тера на моногамија.

  Девица
  Овој тврдоглав, практичен знак сака кусо додворување со малку секс. Тие се залагаат за воздржување од секс пред брак. Додека чувствуваат дека во врската или бракот постои материјално богатство, сигурност и доза на почит, врската со Девицата ќе трае.

  Вага
  Вагите се многу верен и предан знак. Склони се кон долги врски, бидејќи со партнерот се пријатели. Сепак, многу лесно менуваат мислење, час се студени, час страсни. Врската со Вага ќе трае додека е заинтересирана за случувањата во креветот и додека сте подготвени да и пружите големо внимание.

  Скорпија
  Скорпијата е најприврзаниот знак на Зодијакот. Нивните партнери често се присилени да се соочуваат со соперниците. Тоа создава несигурност и врската може да се распадне после година дена.

  Стрелец
  Ова е неодлучен знак кој што има проблем со врзување за една личност. Ако сакате врската со Стрелец да ви трае со години, морате да ги подржувате во она што го наумиле, но и да им дадете доволно слобода.

  Јарец
  Јарецот е традиционален знак кој очекува традиционална венчавка. Ова е знак кој што очекува апсолутна верност и кој ќе остане со партнерот долго. Сексуалниот однос и децата се она што го врзува Јарецот. Причина за раскинување е неверството.

  Водолија
  Ова е многу немирен знак кој што има проблем да остане со некого повеќе од неколку дена. Разноликоста е она што го прави животот. Не се премногу сексуални. Може лесно да ги фасцинирате, но бргу и го губат интересот. Најдобра шанса да ја задржите Водолијата е да го заинтригирате нејзиниот интелект.

  Риби
  Ова е еден од најверните знаци на Зодијакот. Кога бараат партнер, го бараат за цел живот. Имаат строги морални принципи, но Рибите знаат и да го изневерат партнерот. Тоа никогаш нема да го признаат. Личностите родени во знакот на Риби имаат обичај да се оженат или омажат за љубов од средно училиште.


  Изворно
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  ЛоЛ ! Ајде да фатам некој Стрелец (така, ми се допаѓаат) :lol:
   
 3. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Риби
  Ова е еден од најверните знаци на Зодијакот. Кога бараат партнер, го бараат за цел живот. Имаат строги морални принципи, но Рибите знаат и да го изневерат партнерот. Тоа никогаш нема да го признаат. Личностите родени во знакот на Риби имаат обичај да се оженат или омажат за љубов од средно училиште.


  морам да признаам интересно :lol: :$
   
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Јарецот е традиционален знак кој очекува традиционална венчавка. Ова е знак кој што очекува апсолутна верност и кој ќе остане со партнерот долго. Сексуалниот однос и децата се она што го врзува Јарецот. Причина за раскинување е неверството.

  Точно точно :)
   
 5. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  317
  ЗаБлизнаци е ептен точно :lol:
   
 6. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.724
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Риби
  Ова е еден од најверните знаци на Зодијакот. Кога бараат партнер, го бараат за цел живот. Имаат строги морални принципи, но Рибите знаат и да го изневерат партнерот. Тоа никогаш нема да го признаат. Личностите родени во знакот на Риби имаат обичај да се оженат или омажат за љубов од средно училиште.

  Може да се случи да изневерам и точно дека никогаш нема да признаам... lol :)
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Рак
  Ова е знак кој сака да се обврзе со една личност. Не сакаат игри во односите. Знаат да бидат љубоморни, многу да бараат и да бидат несигурни. Кога ќе ја озаконат врската и ќе се венчаат, Раковите се тука засекогаш.

  *Не сакам да си играм во односите-да. :)
  * Сигурна сум,по малку љубоморна и многу барам.
  *Па добро сега...кога ќе ја озаконам врската и ќе се венчам секогаш ќе сум тука да.Ама ако не оди,не значи дека ќе бидам во брак кој ме гуши ! :!:
   
 8. kikicat

  kikicat Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас пак сум овен и сум во прилично долга врска. Веројатно игра улога и подзнакот...
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  За рак и за близнаци е потполно точно. :D :D
  Близнаците уживаат кога ве нервирааат :lol: :rofl: :rofl: Ама сепак се многу,многу мили личности :rofl:
   
 10. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  71
  Стрелец
  Ова е неодлучен знак кој што има проблем со врзување за една личност. Ако сакате врската со Стрелец да ви трае со години, морате да ги подржувате во она што го наумиле, но и да им дадете доволно слобода.

  Јас сум стрелец и до некаде е точно.

  Дечко ми е риби, ова точно е :)
  Личностите родени во знакот на Риби имаат обичај да се оженат или омажат за љубов од средно училиште.

  но ова што го прочита воопшто не ми се допаѓа :Down:
  но Рибите знаат и да го изневерат партнерот. Тоа никогаш нема да го признаат.
   
 11. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  6.267
  Па да, до некаде е точно за рибите. Но, иако сум била во искушение да изневерам, никогаш не сум го направила тоа, а сега кога имам нешто посериозно, па уште помалку. Не го прави она што не сакаш да ти го прават и тебе. :!:
   
 12. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Па има нешто точно! :)
   
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Рак
  Ова е знак кој сака да се обврзе со една личност. Не сакаат игри во односите. Знаат да бидат љубоморни, многу да бараат и да бидат несигурни. Кога ќе ја озаконат врската и ќе се венчаат, Раковите се тука засекогаш.
  точно :D
   
 14. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците тежнеат да бидат исклучително приврзани и никогаш да не ги остават партнерите, но ќе ги испитуваат вашите нерви до крајни граници. Близнаците ќе ги фасцинирате така што ќе ги правите љубоморни. Тогаш остануваат во врска засекогаш. :lol: :$
   
 15. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Има точно, но не се! :D
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.488
  Пол:
  Женски
  Ова е знак кој сака да се обврзе со една личност. Не сакаат игри во односите. Знаат да бидат љубоморни, многу да бараат и да бидат несигурни. Кога ќе ја озаконат врската и ќе се венчаат, Раковите се тука засекогаш.

  Ам, многу јасно.