1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Паа јас не би одела поради самата состојба и меѓународните односи..но сепак кој ке ужива на грчките плажи??? :)
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Не мораше да отвораш нова тема, веќе има теми за одмор и омилени дестинации. Инаку не ми се оди за Грција не заради политички причини туку заради тоа што многу пати имам одено на одмор во Грција и веќе не ми е толку интересно. Сакам во Турција ова лето :) А во врска со ситуацијата што ја спомна, па баш поради кризата цените ќе бидат претерано ниски ова лето во Грција затоа што немаат доволно туристи и ќе биде многу ефтино.
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Јас сигурно нема да одам..
  Кој и да оди таму убаво да си помине :D
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Искрено,не би отишла во Грција на одмор,на крајот на краиштата,ако веќе се работи за археолошки остатоци,храмови итн.,освен море,што би можело да се види,многу добро знам кои им се културните споменици,пример на кој од грчките богови е посветен некој храм,архитектонски стилови итн.,па така да не чуствувам некоја си посебна желба да ја видам Грција.Па и не ми е нешто посебно атрактивна дестинација за посета.
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  6.467
  Пол:
  Женски
  Јас сигурно НЕ !! а кој ќе оди според мене,простете на изразот,не е нормален :D
   
  На i...ja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Irena93

  Irena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Јас би сакала и тоа многу.... Не сум била бог знае од кога... Само не знам некако многу ми е скапо не знам дали има некој добар камп или нешто слично што не е толку скапо затоашто стварно ми се иде... :D А за состојбата не се глупирајте ако ви е само за тоа нема врска тоа ти е само за пред телевизија на никој од таму не му е гајле за тоа што се случува :)
   
 7. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Можеби на неколку дена колку да се пробањам и да си купам нешто,многу ми е гајле што мислат они тој дел на краците некогаш и припаѓал на Македонија :) ,фала богу не сум имала проблем до сега ме прашале многу пати кога сум била од кај си јас од Македонија и многу ретко се бунеле али јас ги лепам на ај да не кажам што :D ,а зошто па сега да не идеме они одсекогаш имале проблем со Мк не е ова нова ситуација
   
 8. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  најблиску е, најевтино е, прекрасни плажи и море, модерни гратчиња..баш ми е гајле за односите меѓу Мк и Грција. најверојатно ќе одам и тоа некаде во август..
   
 9. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  НИКАКО, нема шанси, издеа ни ја душата, отидите вие мош ке ве терат да метете на граница за да ја помините само тжоти сте македонци.
   
  На vaga95 и baguf4e им се допаѓа ова.
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  нема шансиии јас не идам! :rofl:
   
 11. rose24

  rose24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Ќе одам бе.....коа имаат најубаво море...т.е. нашето море ]:)
  Секоја година ....прифатливи цени и супер клима!
  Ич не ми е гајле за односите ..тоа нема врска со мојот одмор и уживање! ;)
   
  На doiwannaknow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. natashapenevska95

  natashapenevska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  "Ич не ми е гајле за односите ..тоа нема врска со мојот одмор и уживање!"

  Како нема врска, кога ти им плаќаш а они те прават подолу од гомно...
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.251
  јас сепак сметам дека јадранот е најубав еве ти давам предлог наместо на егејско оди на јадранско :devil:
  во никој случај не идам во грција нека пукнат душманите :devil:
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mina79

  Mina79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  И јас планира да одам грција најблиску ми е
   
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  во Грција не би отишла никогаш, ама во Егејска Македонија сакам да идам :P
   
 16. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Pa da vi kazam se razmisluvam i nisto cudno da otidam poso polsednive 7 godini nemam otideno a porano sekoe leto pa i vikend :) kako se dvizat cenite ke ima li shopping :)
   
 17. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  skapo skapo..... ;) ako ti e podebel dzebot ke ima ama ako si so brojani pari tesko.. si gi drzat cenite iako se zalat deka e kriza.... :?:
   
 18. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  aham znaci tesko deka ke ima shopping :) tuku a kako se dvizat cenite vo vrska so hranata da ne znaete za da ako odam sigurno nema da odam vo hotel ke odam vo apartman pa dali da si nosime od ovde ... ;)
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Мене воопшто не ме тангираат политичките препукавања и спорови за името. Грција е убава земја, кога би имала малку подебел џеб со задоволство би отишла. Се додека директно не ми влијае и прави штета Грција или било што поврзано со неа не се заморувам. Ниту пак ги мразам.
   
  На sweetheart10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Можеби не сум нормална но јас ќе одам на одмор. Ја обожавам Грција а политиката апсолутно ич не ме интересира. Кој како си ја наредил ;)