1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    3.491
    Не сум била ни на двете места, некој ако може да ми направи споредба со Калитеа (вила на сама плажа) и Неа Флогита (вила Бузалис), најмногу ме интересира плажата и комарците:)
     
  2. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.685
    Пол:
    Женски
    Малку поефтино од прв крак .
    Фрапе е 3,5 евра , пиво 4 , овошна салата 5 , лименки сок 3 евра .
    За храната не знам да ти кажам скапо ли е .
    Можеш да ручаш и за 20 евра ,можеш и за 200 . Зависи што ќе јадеш .
    А можеш и со 6 евра да си помините двајца , да јадете пример по едно гиро.
    Градската плажа во Мармарис е солидна ,ама има многу многу поубави. Ако сте со кола можете да прошетате до некои
     
    На bunny19 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Оваа година Скијатос :D
    Ако некој бил да ми пише кои места и плажи вреди да се посетат
     
  4. mamaorhidea

    mamaorhidea Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил на втор крак во местото Метаморфози...ве молам за инфо дали е ок плажата, дали има да се купи нешто таверни продавници и сл?
     
  5. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    904
    Допаѓања:
    2.307
    Пол:
    Женски
    Некој ако може да ми каже за ови места како е таму дали има нешто да се купи како на пример јадење облека дали е ефтино а и плажите како стојат. Полихроно ситонија и пефкехори ви благодарам
     
  6. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Јас на 24 јули одам во Кавос на Крф..Може доколку некој бил да ми напише како е таму, да ми препорача некои места кои вреди да се посетат, како се движат цените по диска, кафичи и тие работи :D
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Ве молам за препорака, дали втор или трет крак ? и ме интересира за втор крак каде е најдобро бидејќи не одиме со авто туку агенциски,каде има најубава плажа и каде воедно е најубаво градче за шетање за ресторани?

    Фала однапред
     
  8. Magic13

    Magic13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2019
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    @Anaouou
    На втор крак се најдобрите плажи со тиркизна вода. Поголеми места каде што има за шетање се Никити, Неос Мармарас и Сарти и градските плажи во овие места се убави. Никити има преубаво шеталиште, со марина и добро е како база за сместување бидејќи сите убави плажи од двете страни на кракот се блиску.
    И на третиот крак има добри плажи, само што почесто дува ветер.
    На вториот крак скоро сите плажи ги имам посетено, ако те интересира нешто поконкретно слободно пиши.
     
    На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира за плажите на вториот крак дали се со ситен песок? Кое место е подобро, Никити или Сарти? :)
    Ние бараме помирно место без многу бучава и убави големи песочни плажи, па кое би ни било попогодно од овие. :)
     
    На Magic13 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Magic13

    Magic13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2019
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Двете места се со ситен песок. Сарти е помало место од Никити. Може да се каже дека е помирно, ама не и пусто, бидејќи има доста продавници и место за шетање. Градската плажа во Сарти е долга 3 км. Единствена мана е што има повеќе ветер и често бранови. Но во близина има многу убави плажи.
    Никити е малку поживо, во близина има доста добри плажи како Калогриа, Ковиу, Лагониси, Кариди. Блиску се двете страни од кракот и ако дува на една може да се бара место од другата страна.
    Зависи што барате.
    Ако сакате мирно место, без гужва ноќе и со убава и долга плажа, тогаш Каламитси е совршено каде според мене е најубавата плажа на вториот крак. И Торони исто има добра плажа, долга, широка и со малку покрупен песок, но ноќе нема никаква забава. Само неколку продавници се и до 23h е целосно тивко.
     
    На Panthera му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Мене ме интересира за Неос Мармарас како е плажа и ноќен живот, и кое би ми препорачале Неос Мармарас , Сарти или Никити, воедно да има и добра плажа и ноќен живот, не мислам на дискотеки туку таверни продавници, бутици ?
     
  12. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.068
    Допаѓања:
    15.468
    Пол:
    Женски
    Уплативме за Аспровалта 4 дена ке сме, требаше викендов да идеме ама се расипа колата, сеа од 1-4јули, да ми кажете плажи кој да ги посетме? Околните места, со кола сме па така можеме да шеткаме околу, и тоа ни е планот само да не лутаме, кој бил да каже некои убави места? Ви благодарам.
     
  13. Magic13

    Magic13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2019
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Неос Мармарас е најголем од сите т.е град е. Многу е живо, има многу продавници, таверни, кафичи. Единствена мана според мене е што е брдовито место, за разлика од Сарти и Никити каде се е рамно. Има две плажи, градската која се простира до Порто Карас, долга е и песочна, со многу чиста вода и сенки и Парадизо плажата, која е помала но исто убава. Можеби градската плажа во Неос Мармарас е најдобра од сите плажите во сите три места. За препорака не знам, сите се добри. Зависи што сакате, дали сте со мали деца, дали планирате да шетате на други плажи итн. Ако се одлучите за Неос Мармарас барајте сместување во близина на градската плажа, поточно кај стадионот, бидејќи ако сте подалеку ќе мора со кола заради угорнините.
     
  14. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Неи Пори или Калитеа? Каде е поубаво, поисплатливо? Во голема дилема сум.:whew:
     
  15. Magic13

    Magic13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2019
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Поубаво Калитеа, мислам не се споредува плажата. А поисплатливо Неи Пори.
     
    На ana-banana и IvanaJenner им се допаѓа ова.
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Калитеа е добра за забава, има кафичи, реторанчиња, продавници, многу е живо, а Неи Пори поише идат со деца.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Некој да ми каже искуство за агенцијата Sama Holiday Veles?
     
  18. JoanaS

    JoanaS Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    3.969
    Пол:
    Женски
    Предлог за некое место за млад пар?
    Да биде релксирано ама да има и за шеткање.. гледав нешто за парга ама не знам некако ми е над буџетот :)
     
  19. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Женски искуства за Скала Потамиа? Дали има крстарења до други плажи, ноќен живот?
     
  20. Havana!

    Havana! Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Јас бев во 2017год. во местото и мене лично не ми се допадна, за крстарења мислам дека нема, но може да си изнајмите мотор и да ги посетите плажите на островот.
    Ноќен живот нема, кафичи до 1 часот после се е празно.
     
    На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.