1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крадци-како се справувате?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WomanInRed, 13 јуни 2011.

  1. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Ако има ваква тема слободно префрлете го ова таму :) вака значи... мојот дечко живее со цимери.. со едниот се многу блиски а со другиот не баш...еднаш бевме излезени со неговите цимери и со другарки многу души бевме, не е битно.. видов еден од неговите цимери тој што не е толку многу близок како и буричка на една во ташна.. и јас така го загледав он виде дека го видов и пошто ташната беше мала ја скри ташната позади грб.. јас само се насмеав и продолжив како ништо да не сум видела и послем некое време му кажав на дечко ми што видов.. послем тоа што му го кажав дечко ми се стаписа бидејки му текнаа многу ситуации каде што му снемувале многу работи ама не можел да знае и да влага во гревови за да каже за него.. е сега најтазе случка и на него и на тој поблискиот им снемало пари...
    нормално крадец нема да признае дека он ги земал и он самиот кога се изгубиле парите рекол немојте да мислите дека јас сум ги земал...

    му реков на дечко ми да разговараат отворено и он ми вика дека ке треба да се испокараат... јас знам дека така ке биде пошто овој ке се правда нормално.. и никаде на крај нема да стигнат.. секој ке си влече своја страна..

    што препорачувате?
     
  2. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас мислам дека дечко ти треба да го смени својот цимер .Требе да најде друг со кои ке дели стан и да избрише некаков контакт со него .Но тоа да го направи по неприметно и како нешто му испаднало па мора да менува стан или овој некако да излезе од таму.Никако со лошо бидејки може да му замери а од тоа може и последици .
     
  3. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    да тоа е најголемиот страв дека ке има карање.. и јас го предложив тоа едноставно да си излезат од таму..
     
  4. GoldenValery

    GoldenValery Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Штом дечко ти за да не направи грев ќутел, и овој пат не сака да се кара иако му нема пари, стој на страна, доволно си го упатила во она коа се случува и веројатно му текнало што понатаму може да се случи доколку ова не престане.
     
  6. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    знам и јас дека така е подобро ама ете колку и да се трудам изгледа не можам да помогнам.. фала ти како да е.. позз
     
  7. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Ви се има ли десено да фатите некој да ви украде нешто? јас на пример ехеее кога бевме мали ама никако да заборавам една другарка ми бараше нешто од бижутерија јас стварно не можев да и го дадам тоа и послем ми вика ај донеси ми вода јас идам и носам и ко да знаев еј какво предчуство кога ја испраќав и падна случајно и јас као и викам зошто го зема она ми вика не не го земав..ама добро мали бевме :D
     
    На **prcla** му/ѝ се допаѓа ова.
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Висококвалитетна блиндер врата по можност да има 5 шипки кои заклучуваат 8) . Ако си во куќа ќе си земеш да си чуваш едно куче кое ќе лае на непознати и ќе ти најавува дека некој иде а на ограда ќе пуштитш струја и обавезно ставиш знак ,,пази куче,, и ,,пази висок напон,,.
    Ќе се наоружаш со цела техника и технологија од аларми, скриени камери и сл. кои ќе ти послужат и за приватни цели во стил ,,фаќање на жената на дело со комшијата,, или ,,фаќање на дело на дечкото со комшивката,,.
    Обавезно сееш отров по подот, не дека ќе ги убиеш глодарите туку ќе имаш отисок од обувка па лесно ќе биде за идентификација.....
    На крај краева се се сведува на ,,ако крадецот решил да влезе, ќе влезе,, не дека нешто ќе има да земе туку повеќе штета да ти направи.
    А од оние други калибри на крадци препишувам на лоша проценка на човек.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  9. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    A zosto pak deckoti kuzel? Dosega ne sum imala iskustvo so kradci a nesakam ni da imam.
     
  10. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    џабе и блиндор врати и се ...мене најчесто ме крадат оние кои ги сметам за блиски пријатели.ете на пример последен пат ме украде колешката на работа .срамота 100 денари
     
  11. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ниту јас не сакам
     
  12. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Камери и аларм. А, се разбира, дома не треба да се чува ништо вредно, во смисла пари, накит итн., но и да не се прибира секој дома, зашто обично од таквите подоцна произлегува логистиката.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Со нож.Надвор носам со мене обавезно, а и дома имам до перница
     
    На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rioers

    Rioers Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    771
    Допаѓања:
    2.720
    Пол:
    Машки
    Стап од смоква
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Дома не чуваме ништо вредно. Они по тоа идат. Најчесто тоа се лица кои знаат кога домаќините не се дома. Еднаш ни го ограбија подрумот. Не само на нас, туку и на други комшии. Тоа што го собраа не беше вредно.
     
  16. CarrieBradshow

    CarrieBradshow Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    273
    Пол:
    Женски
    Живеам во маало кај што си има крадци, онака ситничари. Во смисла железо, еднаш секирата ни ја земаа и ги фативме во двор, денски...
    Одамна се немав соочено со вакви случки и еве денес пакк.
    Излегов на тераса и гледам некој прерипнува во дворот од комшиите, одма се јавивме и тој избега. 22 часот, како се осудуваат :|
    Исто така, пред 3/4 саати пешачевме со мм и сретнавме едно машко со капа дуксеркс, стоеше пред нечиј двор, сомнително. Наеднаш замина, трчајќи. Излезе од другата страна без капата и одеше паралелно со нас до некаде па застана цигара запали, ние нормално си тераме по патот. Менее срцево душава стегнати цел пат, капак ова со крадецов кај комшијава дупли страв ми се влеа... Ептен сум паничарка и сеа секој шум ми е стресен, неејќам да спијам за да не дојди некој и кај нас....... Аман !!!