Крадци-како се справувате?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WomanInRed, 13 јуни 2011.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Ако има ваква тема слободно префрлете го ова таму :) вака значи... мојот дечко живее со цимери.. со едниот се многу блиски а со другиот не баш...еднаш бевме излезени со неговите цимери и со другарки многу души бевме, не е битно.. видов еден од неговите цимери тој што не е толку многу близок како и буричка на една во ташна.. и јас така го загледав он виде дека го видов и пошто ташната беше мала ја скри ташната позади грб.. јас само се насмеав и продолжив како ништо да не сум видела и послем некое време му кажав на дечко ми што видов.. послем тоа што му го кажав дечко ми се стаписа бидејки му текнаа многу ситуации каде што му снемувале многу работи ама не можел да знае и да влага во гревови за да каже за него.. е сега најтазе случка и на него и на тој поблискиот им снемало пари...
  нормално крадец нема да признае дека он ги земал и он самиот кога се изгубиле парите рекол немојте да мислите дека јас сум ги земал...

  му реков на дечко ми да разговараат отворено и он ми вика дека ке треба да се испокараат... јас знам дека така ке биде пошто овој ке се правда нормално.. и никаде на крај нема да стигнат.. секој ке си влече своја страна..

  што препорачувате?
   
 2. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  692
  Јас мислам дека дечко ти треба да го смени својот цимер .Требе да најде друг со кои ке дели стан и да избрише некаков контакт со него .Но тоа да го направи по неприметно и како нешто му испаднало па мора да менува стан или овој некако да излезе од таму.Никако со лошо бидејки може да му замери а од тоа може и последици .
   
 3. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  да тоа е најголемиот страв дека ке има карање.. и јас го предложив тоа едноставно да си излезат од таму..
   
 4. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Штом дечко ти за да не направи грев ќутел, и овој пат не сака да се кара иако му нема пари, стој на страна, доволно си го упатила во она коа се случува и веројатно му текнало што понатаму може да се случи доколку ова не престане.
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  знам и јас дека така е подобро ама ете колку и да се трудам изгледа не можам да помогнам.. фала ти како да е.. позз
   
 7. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Ви се има ли десено да фатите некој да ви украде нешто? јас на пример ехеее кога бевме мали ама никако да заборавам една другарка ми бараше нешто од бижутерија јас стварно не можев да и го дадам тоа и послем ми вика ај донеси ми вода јас идам и носам и ко да знаев еј какво предчуство кога ја испраќав и падна случајно и јас као и викам зошто го зема она ми вика не не го земав..ама добро мали бевме :D
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.144
  Висококвалитетна блиндер врата по можност да има 5 шипки кои заклучуваат 8) . Ако си во куќа ќе си земеш да си чуваш едно куче кое ќе лае на непознати и ќе ти најавува дека некој иде а на ограда ќе пуштитш струја и обавезно ставиш знак ,,пази куче,, и ,,пази висок напон,,.
  Ќе се наоружаш со цела техника и технологија од аларми, скриени камери и сл. кои ќе ти послужат и за приватни цели во стил ,,фаќање на жената на дело со комшијата,, или ,,фаќање на дело на дечкото со комшивката,,.
  Обавезно сееш отров по подот, не дека ќе ги убиеш глодарите туку ќе имаш отисок од обувка па лесно ќе биде за идентификација.....
  На крај краева се се сведува на ,,ако крадецот решил да влезе, ќе влезе,, не дека нешто ќе има да земе туку повеќе штета да ти направи.
  А од оние други калибри на крадци препишувам на лоша проценка на човек.
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  169
  A zosto pak deckoti kuzel? Dosega ne sum imala iskustvo so kradci a nesakam ni da imam.
   
 10. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  џабе и блиндор врати и се ...мене најчесто ме крадат оние кои ги сметам за блиски пријатели.ете на пример последен пат ме украде колешката на работа .срамота 100 денари
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Ниту јас не сакам
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.587
  Пол:
  Женски
  Камери и аларм. А, се разбира, дома не треба да се чува ништо вредно, во смисла пари, накит итн., но и да не се прибира секој дома, зашто обично од таквите подоцна произлегува логистиката.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.