1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кралица на југот (Lа reina del sur) [Pink15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 12 септември 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  :D хахаха, само што почна серијава, и јас тема да пишам :)

  Tука можеме да коментираме за серијава, која почна сега на пинк15 :)

  Cе работи за 23 годишната Tереза, која се заљубува и живее со дечкото, кој е дилер на дрога,а кој треба да биде леквидиран.... Cеријава се работи за мафија, картели, GODFATHER и тако даље :) сами ќе видите :)
   
 2. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Lа reina del sur (Pink15)

  [​IMG]

  Содржина:
  Во серијата се зборува за Тереза Мендоза, која од млада и невина девојка со сиромашно мексиканско потекло се претвора во кралица на мафијата и трговијата со луѓе и дрога во Европа.
  Еден телефонски повик ќе го смени животот на наивната Тереза од корен и од неа ќе направи жена пред која и најголемите нарко дилери и мафијаши ќе се поклонуваат.
  Нејзиното момче Геро Давила е убиен од мафијата поради тоа што ги прекршил нивните правила и поради тоа што открил доверливи информации на јавноста.
  Со тоа и животот на неговите најблиски е загрозен, меѓу кои и Тереза.
  Таа е приморана да бега од малото мексиканско гратче кон Шпанија и да стане моќна кралица на мафијата за да ја одмазди смртта на Геро.

  Имате голема препорака за серијава :) јас познавем луѓе кој што веќе ја имаат изгледано серијава и велат дека е феноменална.
  Има вкупно 63 епизоди и е една од најскапите серии снимени досега.

  Јас денес ја гледав првата епизода и ми се допадна серијата, од мене добива зелено светло и ќе продолжам да ја гледам.

  Инаку серијава се емитува на Пинк 15 од понеделник до петок во 18:30 часот

  http://www.youtube.com/watch?v=EZo8-EEMSg4

  http://www.youtube.com/watch?v=LHbrMIe6rfg
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Lа reina del sur (Pink15)

  да да, буџетот и е 10 милиони :)
   
 4. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Lа reina del sur (Pink15)

  Добро бе никој ли не ја гледа серијава, нема коментари ???

  Инаку јас денес ја пропуштив втората епизода, Лудото19 ако си ја гледала денешната (втора епизода) ќе може ли накусо во кратки црти да ми кажеш што бидна со Тереза и што се случуваше во епизодата ? :)
   
 5. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Lа reina del sur (Pink15)

  а ќе има сабота или недела реприза на сите пет епизоди.Јас денес на фемина прочитав дека почнале да ја давааат на Пинк 15
   
 6. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Lа reina del sur (Pink15)

  Мислам дека нема репризи во сабота/недела.

  Али можеш на линкот да си ги изгледаш првите 3 епизоди и после да продолжиш на Пинк 15 да си ја гледаш серијата, утре (поточно денес, 5 часот сабајле е :D ) ќе биде четврта епизода.

  На овој линк ги има сите 63 епизоди од серијата :)

  http://msnlatino.telemundo.com/novelas/ ... Sur/videos
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Lа reina del sur (Pink15)

  Мајка ми ми рече дека ја немало вчера во 18:30... Како што дотогаш било...
  Може некој да ми каже во колку ја даваат премиерата а во колку репризата...

  Фала однапред :)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.508
  Пол:
  Женски
  Lа reina del sur (Pink15)

  Што значеше ова Ла реина дел сур?
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Lа reina del sur (Pink15)

  Kралица на југот, јас сега дознав :D
  инаку за тие што ја следат од 15 часот оди, супер е серијава, фала богу умре шпанската романтика, сега се повеќе мафијашици стануваат цуриве :lol:
   
 10. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Кога ја видов темата помислив на форумџиката La reina del sur :rofl: Се велам што е оваа работа да не треба да ја коментирам форумџиката :lol: :)
  Инаку la reina del sur да не значи кралица на југот :?: Не сум сигурна за sur што значи
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519

  Еве бидејќи јас одлично знам шпански (да не речам ми е како втор мајчин јазик :D ) , преводот е перфектен.

  La (тоа е член пред именка) Reina (Кралица) del (на) Sur (Југ)
  La Reina del Sur = Кралица на југот :)
   
 12. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  La Reina Del Sur значи Кралица на Југот :D

  јас или кој :P :lol:
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  де бе луѓе никој не ја гледа серијава??? :o
  Mногу е добра, спроед книга е правена
  леле ама беше убаво во галицијаааа :) Mногу убав пар ми се Tереза и Cанти,
  баш ми е жал што мафијата ќе го скине и него, како и предходниот нејзин дечко
  Aма опасна е Tереза не можам да дочекам кога ќе стане мафијашица 8)
   
 14. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Изгледа од форумов само јас и Лудото19 ја гледаме серијава :D
  Како и да е, досега јас сум фасцинирана од серијава ... едноставно неможам да најдам зборови со кои што ќе ја опишам колку е добра серијава.
  Досега до 20 епизода беше одлична, но сега од 20 епизода па натака со самото појавување на новите ликови и вмешувањето на Руската мафија серијата ќе стане уште понапета.

  Инаку незнам тие што ја гледаат серијава дали сте приметиле дека во серијава глумат Шпанци, и зборат баш вистински шпански јазик, вистинскиот Шпански јазик се разликува по акцентот, шпанците зборат онака пооштро, поотсечно и побрзо, а додека останатите актери од Мексико и Колумбија зборат помеко.
  Таа Пати плавушата (лезбејка е) она збори баш вистински Шпански јазик.

  И еве еден многу убав трејлер, погледнете го:

  http://www.youtube.com/watch?v=FLxaEIqKV3Q
   
 15. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Е јас да си кажам дека ја изгледав серијава :D...
  Крајот не беше фасцинирачки, али јбг тоа е xD...
  Тереза лезбејка ќе испаднит и заедно со Пати ќе завршит
  иначе ептен ја сакам серијава, а и книгата е феноменална (5пати сум ја прочитала)...
  сеа ќе си ја гледам пак, на една страница на нет за теленовели 8)
   
 16. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Се емитува ли уште серијава на пинк 15 или заврши?
  Ако заврши, дали има нова серија на нејзино место во терминот од 15 часот? И која е?
   
 17. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Сеуште се емитува La reina del sur, до крајот има уште 24 епизоди.
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Не е фер |(
  Јас :drunk: ли бев или стварно така заврши...
  на интернет имаше инаков крај серијава :devil:
  ај кажите ко ќе завршит на пинк15 каков е крајот ради што јас досега 3 различни краја сум видела |( |(
  до мене ли е или до нив ?? :swear:
   
 19. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  леле прв пат ја гледам темава...

  серијава баш вчера заврши на ПИНК (обичната).. навистина ќе ми недостига серијава.. имаше само 63 епизоди и небеше воопшто како другите шпански лимонадки.. и крајот ме бендиса..
  актерката е преубава :) :)

  Пoследна епизода:
  Тереза се враќа во Мексико за да сведочи против Епифенио.. син му од Епифенио му ја убива цела фамилија на Бетмен, и потоа се обидува да ја убие на Тереза, но во таа пресметка Тереза ќе го убие него.. Тереза сведочи против Епифенио и него ќе го приведат, а Тереза почнува од почеток нов живот, сама со бебето што го очекува :)
   
 20. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  ЈА гледав и интересна беше
  серијата некако те тера да навиваш за мафијата :lol: 8) ама тереза ме нервираше понекогаш некоја опасна се правеше ама се на се пак беше добра :)