1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кралица на југот (Lа reina del sur) [Pink15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 12 септември 2011.

 1. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Случајо видов дека ја има серијава на форумов и неможам а да не си кажам свое мислење за неа.Едноставно најдобра серија која ја имам гледано. Многу ми се допадна содржината,се вљубив во ликот на Тереза(мафијашката) и имаше крај кој воопшто не го очекував.Серијава единствено заедничко нешто со шпанска серија има само во јазикот.
  Ја изледав еднаш на тв, потоа уште 3 пати ја гледав на нет ии покрај серијава ја прочитав „Грофот од Монтекристо“
   
 2. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  75.882
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав серијава во еден здив.
  Која е подготвена за 2 сезона?
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.378
  Допаѓања:
  44.201
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам сега.Да погледам и ќе пишам впечатоци, првите 2 епизоди чим ми се сфиѓаа би требал да ја гледам до крај.
   
 4. Ena05

  Ena05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам англиската верзија Queen of the south и сега само што заврши четвртата сезона. Не знам дали е се исто ко у шпанскава ама по тоа што имам читано и еднаш што ја пуштив првата епизода од шпанскава верзија истото беше.
  Инаку, да, преубава серија :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.188
  Пол:
  Женски
  Зарем има втора сезона? Јас ја гледав првата пред повеќе години, не ме воодушеви нешто, онака, ОК беше, што сѐ не снимаат во денешно време, таа беше квалитетна.
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.378
  Допаѓања:
  44.201
  Пол:
  Женски
  4 има
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.188
  Пол:
  Женски
  Како 4? Види што пишува на Википедија:

  Synopsis[edit]

  Season 1 (2011)[edit]
  The series is the television adaptation of the literary work of the same name of Spanish author Arturo Pérez-Reverte. It is the chronicle of the rise to power of a Mexican woman within the world of international drug trafficking. Teresa Mendoza begins her adventure as a humble young woman in love with a pilot employed by the Mexican cartels. When they execute her boyfriend, Teresa flees, desperate to avoid the same fate. Her escape takes her to the south of Spain where she tries to start a new life. However, she is once again immersed in the world of narcotics trafficking, and for a second time, she suffers the death of a beloved man. After several blows, Teresa decides to take the reins of her destiny and becomes the head of her own organization. Through strategic alliances and a strong sense for business, Teresa "La Mexicana" begins to control an intercontinental drug distribution business. However, her great success is accompanied by a high personal price, and Teresa's happiness and heart are tested.

  Season 2 (2019)[edit]
  Main article: La Reina del Sur (season 2)
  The season revolves around Teresa Mendoza eight years after the events of the first season. Disappearing from the rest of the world, Teresa now lives an idyllic existence in Italian Tuscany, but the kidnapping of her daughter forces her to reintroduce herself into the underworld of drug trafficking and once again confront her old enemies and the past she tried to leave behind.[5][6]


  Изгледа скандалот на глумицава со Ел Чапо ги поттикнал да снимат нова сезона.
   
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.188
  Пол:
  Женски
  Ај, а бе ти @Feminka22 за англиската верзија ми кажуваш (facepalm)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.378
  Допаѓања:
  44.201
  Пол:
  Женски
  Па ја таа ја гледам :rofl: (facepalm)
  За таа си пишував и погоре.
   
 10. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  75.882
  Пол:
  Женски
  И првата и втората сезона ги изгледав во еден здив.
  123 епизоди на број.
  Е сега нормално дека не може да се мери со америчките, буџетот толку дозволува.
  Малку при крајот ептен сајнс фикшн беше, ама ај.
  Се думам дали и англиската верзија да ја гледам или да си седам мирна.
  Додуша, оваа ја гледав дека е на шпански. И Кејт ми е права Тереза Мендоза.
  Ја погледнав англиска верзија, актерката не ми е за таа улога.
   
 11. CarrieBradshow

  CarrieBradshow Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Ептен се различни двете верзии. Јас ја гледам на Нетфликс, до трета сезона сум.
  Епифанио нема син и никој никого нема да тужи туку ќе се испотепаат. Во втора сезона Тереза го пука Епифанио пример, за америчкава зборувам. Шпанската ја немам гледано, ама како шо пишувате поназад, ептен се различни.
  Инаку да, прејака ми е серијава и приказнава. Според книга е, го пишува и тоа.
  Препорачувам :nod:
   
 12. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  75.882
  Пол:
  Женски
  Шпанската е подобра :rofl:
  Иако веќе третата сезона ми стана досадна, првите две се врв.
  Акција испреплетена со типична телевиса пресента приказна :inlove:
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CarrieBradshow

  CarrieBradshow Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Кај можам шпанската да ја најдам?
   
 14. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  75.882
  Пол:
  Женски
  Ја има на Нетфликс
  La Reina Del Sur со Kate del Castillo
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.