Кралството (The Royals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од VACA, 28 март 2015.

 1. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  1.437
  Пол:
  Женски
  ^^Испадна ли новата сезона?
   
 2. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Daaa vo nedelata kaj niv vo pon kaj nas iskaca :D
   
  На allaround му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Едвајјјјјјјјјјј ја дочекав:D
  Одлична епизода. За Сајрус умрев од смеење, кога шеташе во тоа топката:rofl: Не знам како ама Хелена ќе најде начин да земе примерок од ДНК сигурно зашто за две епизоди ќе се дознае конечно дали се деца на Сајмон или не. Исто и за Хјуџ Гранд се подмочав, а уште кога ги измеша со Лорд Чејмберлин, знаев дека така ќе се случи.:D
  Ептен ми е жал за Лијам, се гледа колку пати и колку се обвинува, само не ми беше јасна сцената со девојката у барот, мислев дека е некоја халуцинација и дека ја замислува Офелија, ама прочитав после дека девојката била некоја од неговото минато и на Роберт. Можеби бивша девојка нешто така претпоставувам дека ако се враќа Роберт, сигурно ќе има некоја драма. И да се врати јас сепак сакам некако Лијам да биде крал иако е невозможно зашто брат му правилниот наследник, и ме изнервира што Роберт имаше шанса да се спаси и не ја искористи. Според мене многу себично постапи, ваму Еленор и Лијам претрпуваат пекол, а он си ужива на напуштен остров.
  А што се однесува до Еленор и Џаспер, се стоооооопив:inlove: Најубав пар дефинитивно, која хемија ја имаат актериве, мило ми беше што Еленор му прости и реши да му даде шанса, ама сепак нема да биде толку лесно :D Па уште кога ја бојадисуваа вратата(koja btw беше ужасно ушљакана..) преслатки се, се надевам до крај на сезонава ќе станат пар официјално.:)
   
  На allaround му/ѝ се допаѓа ова.
 4. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam za jasper i len ama za Robert ne i jas da ziveam vo takva mentalna familija da bidam kral naslednik sekoj den zivotot da mi visi na konec da probale ednas da me ubijat ke probaat i pak plus od kaj znae on niz sto pominuvaat drugive nema tv ili net na ostrov zivee hahaha i jas ke postapev taka ke ostanev na ostrovot bolje :) a od Liam se ocekuvase takva glupost da napravi tie underground fights so se od sekad bil slab.Kralicata od sekogas bila jaka ama sezonava ocekuvam deka ke bide najaka :D
   
 5. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Добро ама не пробале само него да го убијат. Глупости, колку време седи изолиран сам на островот и толку му е себично тоа, наместо да се врати и да дознае кој стои зад тоа и да застане на тронот како што му доликува, сигурно нема цел живот да го помине на пуст остров. Само се надевам нема да направат демек има амнезија па не се сеќава на ништо.
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Se sekava koj e zatoa ja propusti sansata da se spasi i neli plus toa od slemot go izgreba kaj so pisuvase neso kao naslednik na prestolot ne mi teknuva kako bese zborot na H
   
 7. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Ми се свиѓа како почна сезонава ама не ми се свиѓа во која насока ја тераат.
  Прво, Роберт ми е одвратен! Многу е препотентен, арогантен и расипан. Ме потсеќа на Сајрус и на Хелена во прва сезона кога исто не можев да ја поднесам. Не ми се свиѓа како го третира Лијам и отткога се врати буквално е центар на внимание. Како Лијам да не постои и многу ми е жал, стварно е срце и по што претрпе со Офелија и Тед не го заслужува ова. Се надевам Роберт ќе испадне син на Алистер и Лијам ќе биде крал. Исто и оваа Кетрин не ми се свиѓа, ја вметнаа за дополнителна драма ама ми личи на дволична така да, не ја сакам.
  А за Еленор и Џаспер немам коментар. Многу се изнервирав. Конечно после две сезони, конечно беа среќни и ова што се случи е глупост најголема. Сигурна сум дека Роберт ова го направи. И требаше да и ја каже вистината, Еленор ќе разбереше. Ама како ќе има дополнителна драма.:^)
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  So se se soglasuvam ama nemam loso mislenje za Rob realno on e po red da bide kral i ne sto tuka Liam da se luti mn slab karatker mi e i mi preci sto sekad nego go pravat kako zrtveno jagne
   
 9. hubabuba

  hubabuba Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Каде да ги симнам новите епизоди?
   
 10. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Да ама Лијам така е растен. Секогаш бил по страна, секогаш бил незабележлив и секогаш Роберт бил во центар на внимание, пошто реално он бил по ред за наследување на тронот и се гледаше од почекот на серијава дека беше фаворизиран иако умре во прва епизода. И таман Лијам почна да се зацврстува како карактер додека Роберт беше мртов нели, таман почна да созрева и да се носи со целата одговорнот што му дојде како наследник, сега пак го вратија на почеток и го претставуваат како љубоморно детиште, што реало е многу погрешно. Се виде уште Хелена кога дозволи Сајрус да биде крал и кога ја наместија целата работа дека ни самата мајка не му веруваше доволно. И отткога виде како се носеше со целата ситуација со Тед, дека навистина заслужува дури тогаш со покаја и ја исправи грешката. Само многу погрешен тајминг и тоа е тоа. Пак Лијам во сенката на брат му!
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  I pak Helena misli deka Rob ke e bolje kral od Liam nz mn po net citam hejtanje sprema rob a tipacot bukvalno nema niso napraveno se vrati od ostrovot samo i odma site go zahejtaa
   
 12. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Одма сите го захејтаа, зашто отткога се врати се однесува како воопшто да не ни бил отсутен целааа година и одма како ништо да не било пробува да ги контролира Лијам и Еленор и сака да врати како што било на почетокот. Ама не може зашто за таа една година сите се сменети, созреани и не се веќе деца што зависат од него и тоа го нервира зашто ја нема контролата во негови раце, а манипулатор е ист како Хелена. Затоа барем јас не го сакам. :D
   
 13. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Уфффф колку омразен ми е Роберт. Јас да бев таму жими се ќе му залепев бокс. Ептен ме изнервира. Одвратно, арогантно човечиште. :@Оддамна некој лик од серија не ми бил волку омразен. Па уште како со потсмев на крај му се обрати на Лијам, као преполн со себе. Нека се носи заедно со Кетрин, си се заслужуваат.
  И каде е Џаспер, зашто цела епизода го немаше? Не е фер вака што прават, му требаше ко поддршка на Лијам.
  Овој Себастијан новиов принц ми е сомнителен многу, мислам нешто има со таа репортерката.
   
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  I jas ne go sakam Sebastijan pogotovo kako se pletka so Leni inace mislam deka jasper ke se pojavi vo moment koga len o sebastijan ke bidat zaedno za da gi zakaskaat rabotite dopolnitelno
   
 15. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Аи Роберт ѓубре покварено. Е до волку дека е не ми се веруваше. Он го организирал целото убиство на татко му само да стане крал.:@ Дури и Сајмон знаел од почеток дека нема да го бива па затоа и одлучил со време да ја распушти монархијата. Единствено Лијам му ги позна вистинските намери и во право беше, иако сите го сметаат за разгалено детиште. Сега со Сајрус се надевам ќе го средат. Дури и Хелена на крајот увиде какво манипулаторно човечиште е. И плус тоа со Вилоу од чист инат на Лијам го направи, не ми се веруваше. Единствено за Кетрин ми се направи меракот, ама убаво ја зафркна, браво! Си заслужи кога е глупава и наивна.
  Па дури и он ја направил цела ситуација измеѓу Џаспер и Еленор. Тоа и го очекував.
  Срцево ми се преполови за нив двајца, Џаспер кога и кажа дека ја сака- толку, мене ми идеше да станам и да го гушнам преку тв, сакам да бидат заедно веќе еднаш, ова не е хумано!!!!;(;(
  И обновена за 4та сезона!:party:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Se bese taka da ama ne mozam seuste liam da go zamislam na prestol da vodi drzava :D neka ja tavat Helena glaven monarh :D
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.