Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кратки нозе-долго торзо

Дискусија во 'Мода и стил' започната од sonuvacka, 30 март 2011.

 1. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  Девојки јас имам такво тело,па често пребарувам на нет на оваа тема.
  Досега сум сретнала дека е убаво да се носат високи колани ,блузи со хоризонтални риги, штикли, здолништа или точно на колена или многу кратки.
  Можи и некои фотографии да поставите и вие некоја идеја да дадете :*
   
 2. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Што да ти кажам, ако имаш кратки нозе тоа се облека не се прекрива немој да носиш кратки здолништа ако не ти се допаѓаат само за да ти изгледаат нозете подолги. За фотографирање прочитај на феминава нз како се викаше не е тема туку од фемина за како подобро да изгледаш на фотографиите па имаше нешто како да се наместиш да направиш нешто како илузија на подолги нозе. За облеката баш барав на Интернет сега и еве неколку совети на англиски се веројатно разбираш мака ми е сега да преведувам
  always try to wear either medium or high heel shoes;
  remember that a skirt (dress, shorts), pantyhose and shoes (boots) must be of the same colour;
  dark pantyhose will make your legs visually longer;
  don’t even think to wear cuffed pants, short loose skirts, and tulip skirts especially with flat sole shoes;
  frankly speaking low-rise jeans are not welcomed at all;
  choose pants with vertical lines;
  pay attention that shorts should be fairly short;
  your fav skirts should be mini skirts or long skirts with high heels. и имаше слика со девојки со пониски нозе,но навистина изгледаа прекрасно се надевам дека ова ќе ти помогне позз.
   
 3. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
 4. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Дефинитивно треба да носиш:
  -кратки до средно долги блузи
  -средно светли или светли блузи и темни панталони или здолништа
  -прави здолништа
  -прави панталони или панталони долги до земја
  -високи потпетици
  Дефинитивно не треба да носиш:
  -долги блузи
  -тесни или заострени здолништа и панталони
   
 5. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  На пример нешто вака ;)
   

  Прикачени фајлови:

 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  9.205
  Пол:
  Женски