Крајна Дестинација (Final Destination) [2000-2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од OzzyAngel, 28 јануари 2011.

  1. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Дали некој ги следел сите делови на филмот(или барем еден :) ) и како ви се допаѓа? Јас ги гледав сите 4, а прочитав дека годинава ќе излезе и 5тиот дел. Мене многу ми се допаѓа, а и ме плаши на моменти :$
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Посебно ми се допадна 4тиот дел, актерите одглумија многу добро, за разлика од 3тиот каде девојката претерано се “излигави“ ама сепак беше ок.
    Ме интересираат ваши мислења и импресии.
     
  2. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Добар е филмов. Но Ози еден дисагри заради 4тиот дел. Мене не ми беше ништо посебно. 3тиот уште помалку. Но затоа првиот и вториот беа предобри. Сметам дека целата поента се покажа во кецот, немаше потреба толку продолженија да прават. Како замисла во првиот дел беше одлична, свежа, нова. Стварно не им требаа продолженија, можеја со тој буџет некој друг филм да снимат.

    Али Лартер е одлична глумица, во сите филмови/серии во кои има глумено ме нема разочарано.

    http://www.youtube.com/watch?v=agMWDl7EMXk

    Ова беше амејзинг. Предобро и замислено и одглумено.
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас само тројката го имам гледано и воопшто не ме фасцинираше. Дури немам ни желба да ги гледам другите продолженија.
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ги гледав летово сите четири. Се сложувам за тоа дека не морале 4 да снимаат зошто поентата е иста . Сите делови се исти само случките се различни и некои други ситници . Првиот ми беше интересен а после се помалку и помалку :) Како и да е , кога ќе искочи и 5 дел ќе го гледам :) Инаку за страшен , ми беше :)
     
  5. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Првиот дел беше најдобар, со авионската несреќа... другите веќе се повторуваа, интересно беше да гледаш кој како ќе умре ама поентата беше иста. Викаат дека во најновиов дел ќе се дознаело што е тоа што убива... :?:
    Иначе главна улога ќе биде Emma Bell, од The Walking Dead. Се надевам ќе биде интересен... мада почнуваат да ми досадуваат веќе. :D
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Мене ми е многу убав филмов :lol: :lol: Нешто друго, инетересно, несекојдневно! сите 4 дела ги имам гледано, и не знаев дека ќе има и 5ти...Ама сигурно ќе го гледам :D Ок, SAW ми е на 1во место, овој може да се каже дека ми е некаде 3-4 :lol:
     
  7. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Ги имам гледано 1-от и 2-от дел ( 1-от мислам дека беше со авионот, а 2-от мислам дека беше со камионот). Многу ми беа страшни, но и интересни. Другите ги немам гледано, но сакам.
     
  8. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    ^Да така се, кецот е со авионот, двојката е со девојчето што ќе има визија за автомобилите на патот, тројката е со ролеркостерот, а четворката е со трките со коли.

    П.С ако сакате навистина хорори, не гледајте американски филмови. Има многу подобри и пострашни што не се од американска продукција.
     
  9. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.632
    Допаѓања:
    29.209
    Пол:
    Женски
    Ги имам гледано 3 и 4 и онака интересни се, планирам да ги погледнам и другите, инаку не ми беа нешто посебно страшни но сепак, занимливи филмови :)
     
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас го имам гледано тоа со визиите,
    и незнам кој дел беше кога едни девојки изгореја во солариумот? :^)
     
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Тоа е третиот дел. Сите имаат речиси иста приказна, само различни начини на смрт. Сепак, интересно и морничаво...
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Крајна дестинација ми има убава смисла, верувам дека никој не може да побегне од судниот час, вака или онака сите си имаме пат и го изодиме ли бај бај! Е сега мислам дека е доста со делови, слушам дека се снима и 5 дел и искрено се надевам дека не е така :^) . Ќе ја уништат маѓијата на филмот, барем за мене.
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    Ги имам гледано сите 4, првите два беа интересни и језиви, ама веќе третиот и четвртиот изгубија смисла. Смислувале некои нови случки толку нереални, само колку да биде што покрваво и манијачки болно. На пр. тоа во солариумот беше многу глупаво, некако не ми е реално дека може да се случи, а пак тоа на стадионот во четвртиот дел, с..ње у боја! Преувеличано што просто ми беше досадно да го гледам. Секој нареден продолжеток е веќе банален, така да не ме влече да го гледам ниту петтиот ниту било кој нареден продолжеток.
     
  14. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    Многу ми се интересни сите делови... хорор филм со ретко добро осмислено сценарио..
     
  15. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.793
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Сите 4 делови ги имам гледано, а најголем впечаток ми остави двојката. Можеби затоа што него го гледав прв... :)
    [​IMG]
     
  16. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    На интернет ги најдов 2-от и 4-от дел од филмов, а другите два не можам да ги најдам со македонски превод. Кога ке имам време ке ги гледам :rofl:
     
  17. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.889
    Допаѓања:
    13.461
    Ја сум ги глеала, и онака интересни се.. Не е ништо страшно, ама интересно.
     
  18. sparklie

    sparklie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    254
    Доста интересен филм, иако според мене доволни ќе беа 2 дела, некако премногу е издолжен.
     
  19. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300

    Тотално се сложувам со тебе за ова мислење и искрено мнн ме нервира кога овие од „ХолиДуф“ :rofl: :rofl: кога и да видат дека некој филм има предобар успех мора да се стават на ново продолжение само и само да е пропас!!!
     
  20. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    тројката е тоа со солариумот

    Иначе ги имам сите делови гледано, првите три ми се супер посебно третиот ама од четвртиот се разочарав премногу вештачки, сцените беа предвреме кратени, немаше ништо добро ...