1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крајна Дестинација (Final Destination) [2000-2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од OzzyAngel, 28 јануари 2011.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Дали некој ги следел сите делови на филмот(или барем еден :) ) и како ви се допаѓа? Јас ги гледав сите 4, а прочитав дека годинава ќе излезе и 5тиот дел. Мене многу ми се допаѓа, а и ме плаши на моменти :$
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Посебно ми се допадна 4тиот дел, актерите одглумија многу добро, за разлика од 3тиот каде девојката претерано се “излигави“ ама сепак беше ок.
  Ме интересираат ваши мислења и импресии.
   
 2. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Добар е филмов. Но Ози еден дисагри заради 4тиот дел. Мене не ми беше ништо посебно. 3тиот уште помалку. Но затоа првиот и вториот беа предобри. Сметам дека целата поента се покажа во кецот, немаше потреба толку продолженија да прават. Како замисла во првиот дел беше одлична, свежа, нова. Стварно не им требаа продолженија, можеја со тој буџет некој друг филм да снимат.

  Али Лартер е одлична глумица, во сите филмови/серии во кои има глумено ме нема разочарано.

  http://www.youtube.com/watch?v=agMWDl7EMXk

  Ова беше амејзинг. Предобро и замислено и одглумено.
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас само тројката го имам гледано и воопшто не ме фасцинираше. Дури немам ни желба да ги гледам другите продолженија.
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ги гледав летово сите четири. Се сложувам за тоа дека не морале 4 да снимаат зошто поентата е иста . Сите делови се исти само случките се различни и некои други ситници . Првиот ми беше интересен а после се помалку и помалку :) Како и да е , кога ќе искочи и 5 дел ќе го гледам :) Инаку за страшен , ми беше :)
   
 5. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  3.704
  Пол:
  Женски
  Првиот дел беше најдобар, со авионската несреќа... другите веќе се повторуваа, интересно беше да гледаш кој како ќе умре ама поентата беше иста. Викаат дека во најновиов дел ќе се дознаело што е тоа што убива... :?:
  Иначе главна улога ќе биде Emma Bell, од The Walking Dead. Се надевам ќе биде интересен... мада почнуваат да ми досадуваат веќе. :D
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Мене ми е многу убав филмов :lol: :lol: Нешто друго, инетересно, несекојдневно! сите 4 дела ги имам гледано, и не знаев дека ќе има и 5ти...Ама сигурно ќе го гледам :D Ок, SAW ми е на 1во место, овој може да се каже дека ми е некаде 3-4 :lol:
   
 7. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Ги имам гледано 1-от и 2-от дел ( 1-от мислам дека беше со авионот, а 2-от мислам дека беше со камионот). Многу ми беа страшни, но и интересни. Другите ги немам гледано, но сакам.
   
 8. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  ^Да така се, кецот е со авионот, двојката е со девојчето што ќе има визија за автомобилите на патот, тројката е со ролеркостерот, а четворката е со трките со коли.

  П.С ако сакате навистина хорори, не гледајте американски филмови. Има многу подобри и пострашни што не се од американска продукција.
   
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  28.489
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано 3 и 4 и онака интересни се, планирам да ги погледнам и другите, инаку не ми беа нешто посебно страшни но сепак, занимливи филмови :)
   
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Jас го имам гледано тоа со визиите,
  и незнам кој дел беше кога едни девојки изгореја во солариумот? :^)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Тоа е третиот дел. Сите имаат речиси иста приказна, само различни начини на смрт. Сепак, интересно и морничаво...
   
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Крајна дестинација ми има убава смисла, верувам дека никој не може да побегне од судниот час, вака или онака сите си имаме пат и го изодиме ли бај бај! Е сега мислам дека е доста со делови, слушам дека се снима и 5 дел и искрено се надевам дека не е така :^) . Ќе ја уништат маѓијата на филмот, барем за мене.
   
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.187
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано сите 4, првите два беа интересни и језиви, ама веќе третиот и четвртиот изгубија смисла. Смислувале некои нови случки толку нереални, само колку да биде што покрваво и манијачки болно. На пр. тоа во солариумот беше многу глупаво, некако не ми е реално дека може да се случи, а пак тоа на стадионот во четвртиот дел, с..ње у боја! Преувеличано што просто ми беше досадно да го гледам. Секој нареден продолжеток е веќе банален, така да не ме влече да го гледам ниту петтиот ниту било кој нареден продолжеток.
   
 14. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  483
  Многу ми се интересни сите делови... хорор филм со ретко добро осмислено сценарио..
   
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Сите 4 делови ги имам гледано, а најголем впечаток ми остави двојката. Можеби затоа што него го гледав прв... :)
  [​IMG]
   
 16. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  На интернет ги најдов 2-от и 4-от дел од филмов, а другите два не можам да ги најдам со македонски превод. Кога ке имам време ке ги гледам :rofl:
   
 17. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Ја сум ги глеала, и онака интересни се.. Не е ништо страшно, ама интересно.
   
 18. sparklie

  sparklie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  254
  Доста интересен филм, иако според мене доволни ќе беа 2 дела, некако премногу е издолжен.
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300

  Тотално се сложувам со тебе за ова мислење и искрено мнн ме нервира кога овие од „ХолиДуф“ :rofl: :rofl: кога и да видат дека некој филм има предобар успех мора да се стават на ново продолжение само и само да е пропас!!!
   
 20. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  тројката е тоа со солариумот

  Иначе ги имам сите делови гледано, првите три ми се супер посебно третиот ама од четвртиот се разочарав премногу вештачки, сцените беа предвреме кратени, немаше ништо добро ...