1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stephen Amell, 14 февруари 2018.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.132
    Крајот на е***иот свет е базирана според графички роман со истото име, напишан од страна на Чарлс Форсман, и ја следи авантурата на двајца тинејџери кои бегаат од своите домови со цел да се пронајдат себеси. Станува збор за темна комедија, жанр што во последно време добива сè поголема популарност меѓу љубителите на телевизиските приказни.

    Џејмс е 17-годишен средношколец кој се сомнева дека е психопат. Тој како мал дури и ја потопил раката во жежок зејтин, за да се натера да почувствува нешто, а од неодамна е опседнат со смртта, па убива мали животни. Алиса е нова во неговото училиште, и изгледа навистина кул со својот опуштен стил и погрдните зборови што ги користи повеќе од оние секојдневните. Таа веднаш ќе му пристапи, сакајќи да се зближи со него, мислејќи дури и дека има шанса да го засака. Тој, од друга страна пак, размислувајќи за дали е време конечно да премине на убивање луѓе, ќе ја прифати нејзината покана токму од таа причина – за да ја убие.

     
    На Mencia, crimson, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
  2. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.149
    I loved, loved, LOVED this! Прекрасно нешто!
     
    На theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Предобра сериичка, со неверојатен ретро шмек и уникатен црн хумор. Многу ми остави впечаток, на секоја кул особа со добар вкус би ја препорачала да ја ѕирне во еден здив 8-|
    Џејмс и Алиса ми се нешто како чудна тин верзија на Бони и Клајд :D Толку мрачни, twisted и цинични, а сепак сите можеме во некои нивни зборови и расположенија да се пронајдеме.
    Едвај чекам втора сезона :~:

    [​IMG]
    1a52e27b14006eda68294181719f147f.jpg f53abf66713e8f7dc44af813d7fc7075.jpg
     
    На Sanjichka007, Nigredo Odor, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Alex Lawther ми е генијален. Толку сладок а толку му лежи да игра психопат. Имаше ептен факд ап епизода со него во Блек Мирор. Генијален актер.
    Серијата ја изгледав во еден здив, ептен ми беше криво што беа толку кратки епизодите.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Ааа еве ми следна серија за гледање. Баш барав некоја.
     
  6. grungy

    grungy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Одлична серија.:clap::clap:
    Заразна, интересна и непредвидлива.
    Се знае ли дали сигурно ќе вадат 2ра сезона?
     
  7. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.149
    Да, втора сезона ќе има, меѓутоа не баш наскоро... Ќе си почекаме минимум до 2019...
     
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    Пиши дека доколку има втора сезона, ќе биди крајот на 2018, или почетокот на 2019. Тука.
    Лично, оваа е една од подобрите серии кои ги имам гледано, и баш поради таа причина - сметам дека не треба да има продолжение. Исто така, приказната е многу финална. Кога зборав со дечко ми, беше во право. Џејмс е жив. Полицијата не пробваше да го убие туку му пукаше во нозе. Приказната најверојатно ќе продолжи во затвор за Џејмс и дом за малолетници за Алиса. Од таму има ризик за бегање, ама сметам дека целата приказна е многу финална. Некои серии треба да се вака кратки од една сезона и после да останат како такви. Оваа серија е таква, 13 reasons why е таква серија. Се над таа граница е претерано зошто над таа граница почнува да се губи смислата, исто како што Riverdale, иако не беше финална серија, сега е булшит.
     
    На grungy, Someonespecial и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  9. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Јас од првата епизода не бев крајно воодушевена, ама кратка е и кратко трае и и дадов шанса и ја изгледав. И мило ми е што ја изгледав. Стана многу подобра, weird е и дефинитивно не би му се допаднала на секого, ама приказната е многу нетипична и тоа е она што привлекува влијание. Плус Алиса и Џејмс глумат ептен добро (y)

    [​IMG]
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.