1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stephen Amell, 14 февруари 2018.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.300
  Допаѓања:
  26.188
  Крајот на е***иот свет е базирана според графички роман со истото име, напишан од страна на Чарлс Форсман, и ја следи авантурата на двајца тинејџери кои бегаат од своите домови со цел да се пронајдат себеси. Станува збор за темна комедија, жанр што во последно време добива сè поголема популарност меѓу љубителите на телевизиските приказни.

  Џејмс е 17-годишен средношколец кој се сомнева дека е психопат. Тој како мал дури и ја потопил раката во жежок зејтин, за да се натера да почувствува нешто, а од неодамна е опседнат со смртта, па убива мали животни. Алиса е нова во неговото училиште, и изгледа навистина кул со својот опуштен стил и погрдните зборови што ги користи повеќе од оние секојдневните. Таа веднаш ќе му пристапи, сакајќи да се зближи со него, мислејќи дури и дека има шанса да го засака. Тој, од друга страна пак, размислувајќи за дали е време конечно да премине на убивање луѓе, ќе ја прифати нејзината покана токму од таа причина – за да ја убие.

   
  На Mencia, crimson, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
 2. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  2.169
  I loved, loved, LOVED this! Прекрасно нешто!
   
  На theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.509
  Пол:
  Женски
  Предобра сериичка, со неверојатен ретро шмек и уникатен црн хумор. Многу ми остави впечаток, на секоја кул особа со добар вкус би ја препорачала да ја ѕирне во еден здив 8-|
  Џејмс и Алиса ми се нешто како чудна тин верзија на Бони и Клајд :D Толку мрачни, twisted и цинични, а сепак сите можеме во некои нивни зборови и расположенија да се пронајдеме.
  Едвај чекам втора сезона :~:

  [​IMG]
  1a52e27b14006eda68294181719f147f.jpg f53abf66713e8f7dc44af813d7fc7075.jpg
   
  На Sanjichka007, Nigredo Odor, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Alex Lawther ми е генијален. Толку сладок а толку му лежи да игра психопат. Имаше ептен факд ап епизода со него во Блек Мирор. Генијален актер.
  Серијата ја изгледав во еден здив, ептен ми беше криво што беа толку кратки епизодите.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.353
  Пол:
  Женски
  Ааа еве ми следна серија за гледање. Баш барав некоја.
   
 6. grungy

  grungy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2013
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Одлична серија.:clap::clap:
  Заразна, интересна и непредвидлива.
  Се знае ли дали сигурно ќе вадат 2ра сезона?
   
 7. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  2.169
  Да, втора сезона ќе има, меѓутоа не баш наскоро... Ќе си почекаме минимум до 2019...
   
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.675
  Допаѓања:
  156.209
  Пол:
  Женски
  Пиши дека доколку има втора сезона, ќе биди крајот на 2018, или почетокот на 2019. Тука.
  Лично, оваа е една од подобрите серии кои ги имам гледано, и баш поради таа причина - сметам дека не треба да има продолжение. Исто така, приказната е многу финална. Кога зборав со дечко ми, беше во право. Џејмс е жив. Полицијата не пробваше да го убие туку му пукаше во нозе. Приказната најверојатно ќе продолжи во затвор за Џејмс и дом за малолетници за Алиса. Од таму има ризик за бегање, ама сметам дека целата приказна е многу финална. Некои серии треба да се вака кратки од една сезона и после да останат како такви. Оваа серија е таква, 13 reasons why е таква серија. Се над таа граница е претерано зошто над таа граница почнува да се губи смислата, исто како што Riverdale, иако не беше финална серија, сега е булшит.
   
  На grungy, Someonespecial и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.613
  Допаѓања:
  29.067
  Пол:
  Женски
  Јас од првата епизода не бев крајно воодушевена, ама кратка е и кратко трае и и дадов шанса и ја изгледав. И мило ми е што ја изгледав. Стана многу подобра, weird е и дефинитивно не би му се допаднала на секого, ама приказната е многу нетипична и тоа е она што привлекува влијание. Плус Алиса и Џејмс глумат ептен добро (y)

  [​IMG]
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.